Wolny upload TP-Link Archer MR600

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pafffffcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-07-14, 08:54

Wolny upload TP-Link Archer MR600

Post autor: pafffffcio »

Dzień dobry

Mam problem z modemem Archer MR600. O ile download jest ok bo wynosi około 60 Mbps to upload nie przekracza 1 Mbps… nie wiem co jest grane. Przerabiałem już resety, nowe karty sim, zmiany lokalizacji, aktualizacje (których ręcznie nie można zrobić z uwagi na jakiś błąd…)
Sporadycznie podczas testów zdarza sie upload 16 Mbps po czym kolejne już nie przekraczają 1.

Czy ktoś spotkał sie z takim problemem i wie jak temu zaradzić?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wolny upload TP-Link Archer MR600

Post autor: matek451 »

Niski UL to z reguły zasługa bardzo słabych parametrów sygnału na paśmie podstawowym w agregacji, zapewne to na którymś z wysokich pasm LTE, przy zmianie tego pasma na nizsze z reguły następuje poprawa parametrów sygnału i wzrost UL. Router agreguje 2 pasma LTE i jest za słaby dla BTS-a z 4 CC CA QAM256, a do tego brak anteny zew. na 1800-2600MHz więc wynik marny. To skutek wyboru sprzętu i brak anteny zewnetrznej , 1,5 km od BTS-a wiec w domu parametry sygnału nie pozwalają na wiecej.
pafffffcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-07-14, 08:54

Re: Wolny upload TP-Link Archer MR600

Post autor: pafffffcio »

To może być to.. aczkolwiek dlaczego stary D-Link DWR-921 działa lepiej? Na nim przy takich samych prędkościach pobierania, prędkości wysyłania dobijają do 20 Mbps? :?
_cheetah_

Re: Wolny upload TP-Link Archer MR600

Post autor: _cheetah_ »

pafffffcio pisze:To może być to.. aczkolwiek dlaczego stary D-Link DWR-921 działa lepiej? Na nim przy takich samych prędkościach pobierania, prędkości wysyłania dobijają do 20 Mbps? :?

Agregacja mogła być na tych samych pasmach, ale pasma bazowe dla obu routerów - inne. Wtedy mogłoby tak być - DL mógłby być podobny, a różnice na UL - duże.

Wystawiałeś router na próbę za okno?
ODPOWIEDZ