Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

CzarnyElo
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2009-08-12, 14:56
Lokalizacja: z Wi Fi

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: CzarnyElo »

Cześć, kończy mi się umowa w Play i mogę przedłużyć za 65zł 500GB w Play bez urządzenia, ale z ciekawości wszedłem i zobaczyłem, czy są jakieś nowości lepsze od tego co posiadam i natknąłem się na tego Acera :P

Obecnie mam:
Router LTE Huawei B818-263 (w okienku strychowym skierowany na najlepszy BTS)
Router Wi-Fi Mercusys MR50G (na środku strychu, budżetowy, ale o dziwo działa 100 x lepiej pod względem zasięgu od HUAWEI AX3 Pro WS7200-20 Quad Core)

Czy warto przejść na Acer Predator Connect X5 5G CPE? Czy on agreguje pasma?? Wi-Fi już doczytałem, że ma świetne :)

Jednak i tak brałbym poza Play, bo na OLX można kupić za 1000zł NOWY, a w Play abonament wzrasta z 65 bez urządzenia do 120zł z Acerem na 24 miesiące... ;)
CzarnyElo
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2009-08-12, 14:56
Lokalizacja: z Wi Fi

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: CzarnyElo »

Matek Ty jesteś specem coś poradzisz? Wyeliminuje 2 urządzenia tym Acerem? Nie ma konfiguracji z agregacjami pasm, będzie lepiej? On sam wybiera i agreguje 3 najlepsze pasma??
yelo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-10-31, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: yelo »

witam przesiadłem z Huawei 818 na tego Acera sieć Play
plusy to niższy ping z około 30 na około 20, zasięg wifi jest lepszy o ponad połowę jak nie lepiej, potrafi być zasięg 2 piętra niżej, jest mały kompaktowy
minusy nie włącza sie po braku prądu, rozłącza dane komórkowe jak nie ma podłączonego urządzenia po jakimś czasie chyba 2 godziny, (jest na to patent poprzez podłączenie powerbanka)
do codziennego użytkowania trochę problematyczny, ale do grania jest super, możliwe że jakaś aktualizacja naprawi część tych problemów, ogólnie jestem zadowolony z niego.
PLAY :cwaniak:
HUAWEI B818
Acer Predator Connect X5 5G CPE :super:
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Coś mało opinii jak do tej pory a pomimo swoich wad to i tak najlepszy sprzęt na rynku (subiektywnie) nie uwzględniając tych które maja antenę na zewnątrz. Sam router bez lte/5G to petarda :) dlugooooo go nie wymienię. Szkoda tylko tych restartów, że trzeba uruchamiać z ręki.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: jfk »

cis_krk pisze: Szkoda tylko tych restartów, że trzeba uruchamiać z ręki.
Ten czynnik go dyskwalifikuje jako główną bramę do internetu na świat (w czasach gdy już stał się powszechny dostęp do automatyki domowej/ od cięcie od sieci internet jest więcej niż słabe). :dobani:
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Do automatyki domowej nie używa się takich routerów. U mnie potrafi dzialac spokojnie 24/7 od jakiegoś czasu i nawet ale faktycznie jeżeli chce go wyłączyć to trzeba z rąsi pomóc przycikiem. Jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> to chyba jedyny który obsługuje 256 urządzeń naraz i BEZPROBLEMOWO ma podłączone z 25-30 urządzeń w domu czasem,bez żadnego kombinowania, więc z tą automatyką domową strzeliłeś wpłot trochę. Rozumiem ze chodzi o puche na strych żeby chodziło 24/7 to wtedy było by mi szkoda go tam wrzucać :)
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: jfk »

cis_krk pisze:Do automatyki domowej nie używa się takich routerów. U mnie potrafi dzialac spokojnie 24/7 od jakiegoś czasu i nawet ale faktycznie jeżeli chce go wyłączyć to trzeba z rąsi pomóc przycikiem. ... to chyba jedyny który obsługuje 256 urządzeń naraz i BEZPROBLEMOWO ma podłączone z 25-30 urządzeń w domu czasem,bez żadnego kombinowania, więc z tą automatyką domową strzeliłeś wpłot trochę. Rozumiem ze chodzi o puche na strych żeby chodziło 24/7 to wtedy było by mi szkoda go tam wrzucać :)
Sam sobie zaprzeczasz-działa 24/7, ale nie działa..., obsługuje 256 urządzeń, ale w praktyce 25-30. Na dziś się nie nadaje jako uniwersalna/stabilna brama. Może za tydzień/miesiąc... producent poprawi oprogramowanie i będzie OK.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Nie mam 256 urządzeń w domu żeby podłączyćnaraz a to że jest to najlepszy sprzęt to nie musisz spinać pośladów, nie mam powodów bo nie wierzyć acerowi że tak nie jest. Nie masz to się nie wypowiadaj,wciśnięcie przycisku to nie jest jakiś mega problem raz na jakiś czas. Na strych bym go nie dał żeby chodził 24/7 tak jak robi wiele osób, właśnie przez to, jeżeli to komuś nie przeszkadza i ma spoko zasięg to jest to super opcja.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: jfk »

cis_krk pisze:Nie masz to się nie wypowiadaj,wciśnięcie przycisku to nie jest jakiś mega problem raz na jakiś czas.
To Ty szukałeś "zaczepki" i się zastanawiałeś dlaczego od tak dawna dostępny/a tak mało opinii o nim. Wyjaśniłem ci dlaczego/dla niektórych zapłon w Fiacie 126p też nie był problemem... . :)
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Testowałem sporo topowych routerów lte/5G i ten jest najlepszy, zaczepek nie potrzebuje. Owszem nie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> pod uwagę tych z zewnętrzna anteną i mikrotików. Z jednym się zgodzę, że gdyby częściej aktualizowali soft nie było by wątpliwości. Dałem sobie trochę czasu na ocenę tego sprzętu, dobrze, że pojawiają się nowe modele/producenci lepiej dla rynku, za parę miesięcy może być inny lider.
frozen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-07-21, 12:25

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: frozen »

Hej, planuję przesiadkę z Huawei B818 na coś mocniejszego z 5G bo niedługo będą dodawać takie nadajniki w mojej okolicy.
Zależy mi na najwyższej możliwej wydajności.

Mieszkanie małe, jedna gruba ściana oddziela mojego laptopa od routera, nie ma problemów z zasięgiem w środku na 5 GHz mam wszystkie kreski WiFi.

Jeśli chodzi o odległość do BTS ~1,5 km, las, wynik bez anteny zewnętrznej:
RSRQ -10.0dB
RSRP -93dBm
RSSI -65dBm
SINR 0dB
Nowy maszt ma być postawiony w dużo bliższej odległości i bez lasu.

Speedtest:
Ping 30
Download 36 Mbps
Upload 10 Mbps


Obecnie idzie dorwać używkę Huawei CPE Pro 2 za ~700-800zł, natomiast najtańsze Acery stoją po ~1000 zł.
Czy warto dokładać, czy iść w Huawei?

Jednym z czynników które mnie nie przekonują ze strony Acera po przeczytaniu wątku to brak możliwości wybrania preferowanych pasm do agregacji? Na B818 musiałem wyłączyć z agregacji jedno pasmo 800MHz bo na takim ustawieniu miałem najlepsze wyniki, więc na Acerze nie ma mowy o takiej konfiguracji parametrów? Dopóki nie uruchomią 5G będę używać 4G+ i potrzebuje tej możliwości "w razie co" - w takim wypadku czy jedynym rozwiązaniem będzie Huawei CPE Pro 2, czy jest coś bardziej wydajnego np. ZTE, Oppo który warto rozważyć?

Pozdrawiam
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Router acera to takie Ferrari wśród routerów wkładasz kartę i jedziesz, uwierz mi żadne bawienie się w agregacje pasm jak huawei nie ma sensu, tu po prostu działa to. Miałem CPE Pro 2 i Oppo i B818 również. B818 bardzo fajny sprzęt ale nie ma sensu wymieniać go ma pro 2 i oppo.

https://www.acer.com/pl-pl/predator/acc ... -x5-5g-cpe
yelo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-10-31, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: yelo »

właśnie wskoczyła aktualizacja routera teraz jest nr X5.V1.10.13_229206, <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> ze zmian tylko zauważyłem w stronie ustawień ale nie za dużo. po testuje zobaczę co dołożyli. :cwaniak:
PLAY :cwaniak:
HUAWEI B818
Acer Predator Connect X5 5G CPE :super:
mielcu3
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2019-09-07, 14:42

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: mielcu3 »

Witam.
Czy acer ma tryb bridge?
kitas5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2022-03-09, 19:37

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: kitas5 »

Mnie to ciekawi bardziej czy po aktualizacji nadal trzeba w port usb wpinać powerbank, żeby była ciągłość transmisji danych.
Mam podłączoną pod router kamerę i na przerwy nie mogę sobie pozwolić.
yelo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-10-31, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: yelo »

na te kilka dni testów po aktualizacji:
- nie potrzeba kombinacji z usb,
- nadal nie uruchamia się po zaniku zasilania
PLAY :cwaniak:
HUAWEI B818
Acer Predator Connect X5 5G CPE :super:
kitas5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2022-03-09, 19:37

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: kitas5 »

Co oznacza po zaniku zasilania? Mam zasilanie + zasilanie awaryne tak, żeby urządzenia miały ciagłość pracy.
Nie zdarzyły się awarie spowodowane brakiem prądu.

Router sam po prostu ma zaniki prądu? Czy to jakiś tryb oszczędności?
yelo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-10-31, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: yelo »

chodzi o to że jak nie będzie prądu a nie będziesz miał UPS-a to sam nie wstanie trzeba go uruchomić guzikiem.
PLAY :cwaniak:
HUAWEI B818
Acer Predator Connect X5 5G CPE :super:
kitas5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2022-03-09, 19:37

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: kitas5 »

Ktoś poleci podpowie jakie anteny do tego routera?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: matek451 »

Pora na garść moich doświadczeń z tym routerem. Wyglad i jakość wykonania nie powala, na plus port USB. Istotna zaleta to obecność złącz TS9, póki co nie testowane z anteną więc nie napiszę czy działa z tymi na 800-2600MHz.
W testach PLAY z agregacją 4 pasm LTE wyniki porównywalne ale nieco słabsze niz na sprzęcie opartym o X55 a nawet EG18EA w LBR20 czy B818 na modemie HiSilicon 765, modem Dimensity od MT szału nie robi. Na 5g póki co nie testowany.
Jako router standard, menu mało czytelne, brak diagnostyki sygnału i BTS-a, wyboru pasm nie ma ale to właściwie norma poza ZTE czy Zyxelem.
WiFi na 5GHz nieco lepsze od B818 ale w stosunku do LBR20 daleko w tyle, to inna liga niż Netgear.
Podsumowując, uczucia mieszane. Standardowy router 5g/LTE, WiFi na 5G dalekie od ideału, modem Dimensity na LTE nie pokazuje jakiś mega prędkości, na X55 działa lepiej. Zaleta to obecność złącz anten zew. choć tylko TS9 i jak ktoś potrzebuje port USB do pamięci masowej, nie testowałem go. Cenowo wart z drugiej ręki tak jak konkurencja na X55 czyli 800-1000 zł. Sam kupiłem za 800 zł.
RychuBydzia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-10-10, 12:02

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: RychuBydzia »

skusiłem się na to cudo, po załączeniu 5G śmigało spoko, natomiast po zmianie fabrycznej nazwy sieci i hasła wifi na własne, zerwał połączenie i już się połączyć nie mogę, http://connect.acer też się nie otwiera. wiecie jak zrobić hard reset tego dziada do ustawień fabrycznych? próbowałem różnych kombinacji reset, ale nic nie działa, w instrukcji też nie znalazłem, z góry dzięki.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: wojteks »

A po kablu też się nie możesz połączyć?
Nie pomagam na PW!
yelo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-10-31, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: yelo »

na dole obok wejścia karty sim jest reset urządzenia.
PLAY :cwaniak:
HUAWEI B818
Acer Predator Connect X5 5G CPE :super:
RychuBydzia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-10-10, 12:02

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: RychuBydzia »

dzięki, wiem wiem, że jest przycisk na dole, ale z tym hard resetem to różnie, są kombinacje reset+wps/power, albo jakieś czasowe zależności. finalnie znalazłem na stronie acer'a, 10 sekund aż zacznie migać 5G na czerwono. wydaje mi się, że któraś z wcześniejszych prób taka była, no ale w końcu zadziałało. co ciekawe to hasła się zresetowały do fabrycznych, ale nazwa wifi nadała się inna niż oryginalna.
btw, 5G w Bydgoszczy porażające, ping 20ms, upload 70Mb, a download 15-25Mb (Play) :facepalm:

Link jakby ktoś szukał, dzięki.
https://community.acer.com/pl/kb/articl ... connect-x5
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: onken »

Bo to obecne całe 5G można nazwać "porażającym" ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: piotrzet »

Przy pakietach danych jakie oferują opy poza Play i T-Mobile to i tak wyższe prędkości nie mają sensu, bo niby do czego ci one?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: onken »

Akurat kolega ma Play

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
kitas5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2022-03-09, 19:37

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: kitas5 »

Od 3 dni ten sam problem - po nocy wszystkie diody włączone i brak neta.
Ponowne uruchomienie urządzenia i jest ok. To jednak dośc irytujące.
Dzejms
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2023-02-21, 15:37

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: Dzejms »

Testuję go od siedmiu dni na LTE w swojej firmie gdzie mam 10 komputerów + sprzęt sieciowy (głównie drukarki). Wszystko ze stałym IP.
Na Router mogę się dostać tylko z laptopa po WiFi który łączy się przez DHCP. Kombinuję na wszelkie znane mi sposoby i tylko czasami na chwilę uda mi się wejść z mojego kompa, ale po chwili mnie rozłącza. W otoczeniu sieciowym widzę go po nazwie. Na Pendriva USB w nim mam dostęp. W Advanced IP Scanner widzę go jako "homerouter.cpe"
Jeśli przełączę kompa na IP z DHCP działa prawidłowo.
Potrzebuję pilnej pomocy bo najwyżej go oddam do PLAY-a na 14 dniowy zwrot.

Edit.
Na Huaweiu B535 było wszystko OK.
helioN
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2012-09-02, 23:07
Lokalizacja: Lublin

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: helioN »

<font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ten router w Play sugerując się wypowiedziami pewnego pana tutaj odnośnie anten, niestety router NIE reaguje na anteny zewnętrzne. Jeśli ktoś polega na antenach to ten router nie zda egzaminu.

Nie można wybrać 5G NSA Only, tylko SA.

Włącza się 2 minuty. Ogólnie trochę kupa, zachowam na przyszłość ale na razie będę dalej korzystał z B818, no szkoda.

Edit: W panelu routera nawet jest literówka że konektory są SMA ;) Info w manualu zero info do czego są anteny ale w specyfikacjach w necie udało się znaleźć że anteny są do 5G SA - "2x External Antenna for 5G NR (TS9)". Być może anteny działają, ale tylko z częstotliwościami SA, nie sprawdzimy dopóki w tym grajdole nie zrobią SA.

https://cdn.competec.ch/documents2/2/6/ ... 152262.pdf
ODPOWIEDZ