Bardzo wolny internet 200K/s dla niektórych aplikacji

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Spartan33
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2022-08-03, 12:47

Bardzo wolny internet 200K/s dla niektórych aplikacji

Post autor: Spartan33 »

Dzień dobry, trudno powiedzieć od kiedy to się stało, można powiedzieć, że nagle, otóż router B628-350, a w nim karta z sieci T-mobile, połączenie z telefonem przez WIFI, aplikacje takie jak Sklep Google Play czy TVP GO pobiera pliki max 200K/s gdzie przeglądanie stron internetowych czy też aplikacja Galaxy Store pobiera z pełną prędkością pliki czyli u mnie 10M/s. Mam jeszcze kartę sim z sieci Play, wrzuciłem na chwilę do sprawdzenia i proszę... wszędzie bez limitu prędkości... O co tu chodzi :? :zdziwko:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Bardzo wolny internet 200K/s dla niektórych aplikacji

Post autor: wojteks »

Zacznijmy od jednostek, nie ma jednostki K/s tam samo jak nie ma M/s.

Pokaż jakiś zwykły speedtest przy połączeniu przez router.
Nie pomagam na PW!
Spartan33
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2022-08-03, 12:47

Re: Bardzo wolny internet 200K/s dla niektórych aplikacji

Post autor: Spartan33 »

Jest, u mnie w telefonie pokazuje właśnie tak prędkości, ale to nie ważne, problem znaleziony, winna karta sim T-mobile lub jej pakiet internetowy, pożyczyłem od sąsiada kartę sim T-mobile na abonament i na tej karcie sim działa pełna prędkość internetu czy to Sklep Google Play czy TVP GO.

Ps.
200K/s = 200Kb/s
10M/s = 10Mb/s
Spartan33
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2022-08-03, 12:47

Re: Bardzo wolny internet 200K/s dla niektórych aplikacji

Post autor: Spartan33 »

Oferta na kartę "Bez limitu L", a w nim usługa "Supernet Video DVD", która według regulaminu ma prędkość do max 1,5Mb/s. To by nawet się zgadzało, kiedy jeszcze nie uruchomiłem oferty "Bez limitu L" to prędkość była wszędzie bez limitu prędkości, oczywiście to tylko moja sugestia :gwiazdki:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Bardzo wolny internet 200K/s dla niektórych aplikacji

Post autor: wojteks »

Spartan33 pisze:która według regulaminu ma prędkość do max 1,5Mb/s.
Czyli właśnie jakieś 200kB/s
Nie pomagam na PW!
Spartan33
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2022-08-03, 12:47

Re: Bardzo wolny internet 200K/s dla niektórych aplikacji

Post autor: Spartan33 »

Pytałem w T-mobile czy można tę usługę wyłączyć, oczywiście nie można, można jedynie zakupić droższy pakiet i w nim usługa "Supernet Video HD" z max prędkością do 5Mb/s co także nie daje pełnej prędkości. Sprawę zgłosiłem, mam czekać do jutra na rozwiązanie problemu, chociaż mam wątpliwości, że coś z tym zrobią jeśli to faktycznie wina usługi "Supernet Video DVD" :(
Spartan33
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2022-08-03, 12:47

Re: Bardzo wolny internet 200K/s dla niektórych aplikacji

Post autor: Spartan33 »

Za wolny internet w niektórych aplikacjach odpowiada usługa "Supernet Video DVD", którego nie można wyłączyć, co ciekawe, ten limit prędkości 200kb/s działa także na aplikacji huaCTrl, dlatego także nie można w tej aplikacji sprawdzić prędkości internetu, pokazuje max koło 200kb/s :klnie: Widać, że wymknęło im się to z pod kontroli, ten limit prędkości 200kb działa na niektórych aplikacjach z poza ich listy :dobani:
ODPOWIEDZ