Modemy dual sim - warte uwagi?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
luz
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2020-11-17, 23:52

Modemy dual sim - warte uwagi?

Post autor: luz »

Macie doświadczenie z modemami dual sim?

Widzę, że np. teltonika ma tego typu urządzenia. Warte uwagi?
https://teltonika-networks.com/product/rut950/

Interesuje mnie przede wszystkim czy ogarną sytuację jak niżej:
Mam Internet z t-mobile, ostatnio często występują problemy. Jeden BTS "znika", model łączy się z bardziej oddalonymi, zasięg jest w tej sytuacji bardzo słaby i Internet działa kiepsko.
Kupuję drugą kartę w Play.
Czy ten modem da się tak skonfigurować by w tej sytuacji przełączył się na Play?

Idealny scenariusz byłby taki:
1. Osobne anteny zewnętrzne dla t-mobile i Play (bts zlokalizowane z różnych stron domu) - to akurat nie poiwinno być problemem bo widzę, że są 4złącza więc pewnie po 2na każdy sim. Jak długi może być przewód do anteny? Blisko 10m da jeszcze radę?
2. Router traktuje t-mobile jako główne połączenie i przełącza gdy:
- zasięg spadnie do określonego poziomu (albo jeśli da się to uzależnić od BTS gdy wskazany BTS przestaje być widoczny)
- inne parametry połączenia wyjdą poza określone kryteria np. jitter będzie większy niż średni ping, ping będzie większy od wskazanego progu, download i upload spadną poniżej określonego poziomu

Czy takie coś jestem w stanie ogarnąć na tym urządzeniu albo innym modemie dual sim?


EDIT:

widzę, że złącza SMA są jednak tylko dwa a pozostałe dwa złącza to dla wifi czyli wychodzi na to, że antena jest jedna dla dwóch kart :/
Ale może są inne modemy dual sim które mają osobne.
ODPOWIEDZ