Mikrotik dual SIM w adapterze M.2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Mikrotik dual SIM w adapterze M.2

Post autor: Erbit »

Cześć.

Mam RBM33G z adapterem M.2 do mPCI z gniazdem SIM. Działa.

Zastanawiam się nad adapterem z daul SIM np. takim https://pl.aliexpress.com/item/1005001768067596.html

Wiem, że w moim RBM33G nie są dostępne żadne polecenia RoS związane ze zmianą SIM występujące w takich urządzeniach jak SXT LTE czy LtAP LTE gdzie dual sim jest fabrycznie wmontowany.

Czy ma ktoś doświadczenia z dual SIM na takim adapterze zamontowanym w MikroTiku ?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Mikrotik dual SIM w adapterze M.2

Post autor: Mig25 »

Ale to raczej nie RBM33G zarządza zmianą SIM , tylko bezpośrednio modem , i to on przy pomocy komend AT wybiera odpowiedniego SIM o ile to obsługuje...
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: Mikrotik dual SIM w adapterze M.2

Post autor: Erbit »

Mig25 pisze:Ale to raczej nie RBM33G zarządza zmianą SIM , tylko bezpośrednio modem , i to on przy pomocy komend AT wybiera odpowiedniego SIM o ile to obsługuje...

Być może.

W przypadku oryginalnie montowanych dual SIM w Mikrotiku, RoS posiada funkcje do zmiany SIM. Nie miałem okazji tym się "bawić" i obserwować komunikacji pomiędzy RoS a modem więc nie potwierdzę ani nie zaprzeczę. Niemniej jeśli to modem zmienia SIM to jest to jakiś trop bo jak napisałeś zawsze można użyć komend AT.

Jeśli jest jak napisałeś to problem wydaje się być banalny... dzięki za wskazanie kierunku.

[edyta]
No i miałeś rację... najciemniej jest pod latarnią ;)
Oto komenda AT do zmiany SIM modemy quectel em12-g

Kod: Zaznacz cały

AT+QUIMSLOT=<slot>
Dziękuję... teraz tylko kupić, podłączyć i .. testować.
ODPOWIEDZ