Stacja BTS za blisko ?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bekik628
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-08-07, 13:34

Stacja BTS za blisko ?

Post autor: bekik628 »

Cześć !
Kilka dni temu przeprowadziłem się do Krakowa, zabrałem ze sobą swój mobilny internet z PLUSA.
Mam jednak straszny problem z zasiegiem, LTE -110 dBm download 50Mb upload na poziomie 0.5Mb i niższym, w pierwszej chwili pomyślałem że być może nie ma nigdzie blisko stacji bts, ale jest i to o dziwo bardzo blisko, w odległości około 100 metrów. Umieszczona na dachu 10 piętrowego bloku, działa w paśmie 2600.
Router mobilny znajduje się w pokoju od strony nadajnika na wysokości około 3 metrów od ziemi (1 piętro)
Stąd moje pytanie jak wygląda rozgłaszanie sygnału przez taką stacje BTS, czy mogę być za blisko ?
Są jakieś ewentualne sposoby żeby to poprawić (warto dzwonić na infolinie)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Stacja BTS za blisko ?

Post autor: matek451 »

A skad wiesz ze logujesz się do tego BTS-a Plusa, pokaż CID, eNB, jaki masz router LTE, 50Mb/s w Plusie na LTE to mega wynik, tym bardziej w Krakowie. Który to BTS obok?
bekik628
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-08-07, 13:34

Re: Stacja BTS za blisko ?

Post autor: bekik628 »

Sprawdzałem na BTSearch
eNB to 24024, CID nic nie da bo w tym momencie nie jestem podłączony, ale jak byłem w mieszkaniu to sprawdzałem że łącze się do tego BTS-a
Posiadam dwa D-Link DWR-933, wcześniej używałem ich w katowicach i osiągałem prędkości spokojnie w granicach 50/25 i to nie tylko na mieszkaniu ale w wielu innych miejscach, zreszta to nawet nie chodzi o ten download, bo może być i 25, byle upload wzrósł chociaż do 5
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Stacja BTS za blisko ?

Post autor: matek451 »

Widzę że kolega jest fanem PLUSA i szajsu z D-LINKA , dwie sztuki tej słabej, mobilnej zabawki za kupę kasy z Plusa . Do LTE2600+1800 ze stacji na Centralnej wystarczy, jesteś jednak za blisko niej więc te parametry sygnału sa słabe i skutkuje to niskim DL. Ale i tak masz kupę szczęścia bo to wypasiony BTS Plusa z LTE2600, 5g2600 a więc i porzadnym dosyłem. To jedyna taka stacja Plusa w okolicy, reszta to typowa plusowa nędza bez LTE2600. Nic z tym nie zrobisz, masz MIfi bez złącz anten zewnętrznych więc nawet nie podłaczysz do tego zew. anteny kierunkowej aby skorzystać z innego BTS-a , na tych innych w poblizu masz gołe LTE1800 więc są przyutkane zapewne, ciesz się z tego co masz, to Plus i jego skansen na LTE.
bekik628
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-08-07, 13:34

Re: Stacja BTS za blisko ?

Post autor: bekik628 »

Takie dostałem, takie mam, do tej pory nie miałem z nimi problemów.
Czyli mówisz że nic się nie da, szkoda.
A na infolinie zadzwonić warto, są jakieś szanse coś wskórać ?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Stacja BTS za blisko ?

Post autor: tomekwwa »

No ba, tam spotkasz wybitnych specjalistów w dziedzinie propagacji fal radiowych, nie to co tutaj... Ja też mam do BTS 150m i żeby to działało to muszę router chować w szafce po drugiej stronie domu, bo inaczej jest przesterowany sygnał i najpierw wywala agregację, potem zrzuca na najniższe pasmo, a potem przerzuca na inny BTS 2KM dalej.
_cheetah_

Re: Stacja BTS za blisko ?

Post autor: _cheetah_ »

bekik628 pisze:w pierwszej chwili pomyślałem że być może nie ma nigdzie blisko stacji bts, ale jest i to o dziwo bardzo blisko, w odległości około 100 metrów. Umieszczona na dachu 10 piętrowego bloku,
A Ty na którym piętrze jesteś?

Z takimi wysokimi BTS-ami i bliskiej odległości do nich to może być różnie. Można być, wbrew pozorom, w cieniu anteny. Zależy, jakie jest ustawienie anten na BTS-ie.
bekik628 pisze:LTE -110 dBm
To RSRP czy RSSI?

W ogólności dla LTE to niski sygnał. Możliwe, że to jest problemem na UL. Patrzyłeś, jak jest z routerem wystawiony za okno?
ODPOWIEDZ