Informacja o połączeniu telefonicznym

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Adamgl »

Z tego co się dowiedziałem mój modem nie umożliwia rozmów telefonicznych ale czy jest jakaś opcja że jak ktoś dzwoni na numer mojego internetu to wyświetlała by sie jakaś informacja o tym. Operatorzy oferują takie coś że przysyłają SMS że ktoś dzwonił ale to jest w czasie przeszłym a ja bym chciał widzieć że ktoś w danej chwili dzwoni.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: YaHooo »

Sądzę, że ta informacja nie będzie się wyświetlać ponieważ jak ktoś będzie dzwonić na Twój numer internetu to w słuchawce dzwoniący usłyszy, że nie ma takiego numeru, ewentualnie numer niedostępny (jak było u mnie na początku). Ostatnio jak się do mnie dzwoni na ten numer to włącza mi się poczta głosowa :shock: Oznacza to, że modem nawet nie dostaje informacji o próbie nawiązania połączenia głosowego.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Adamgl »

YaHooo pisze:Ostatnio jak się do mnie dzwoni na ten numer to włącza mi się poczta głosowa
Ja też tak miałem ale wyłączyłem poczte głosową

No to trudno w końcu od rozmów nie jest modem tylko telefon :hyhy:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: YaHooo »

Adamgl pisze:No to trudno w końcu od rozmów nie jest modem tylko telefon :hyhy:
Ewentualnie modem z możliwością prowadzenia rozmów głosowych. Ale to są pojedyncze modele :(
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: mar_kow »

YaHooo pisze:[...] Ale to są pojedyncze modele :(
Modele Sierry AirCard w większości posiadają taką usługę. Ze swojego korzystam jeżeli tylko używam karty abonamentowej :). Jest to bardzo wygodna usługa gdyż nie ogranicza używania ani telefonu ani też dostępu do Internetu. Z chwilą gdy ktoś do nas dzwoni na głośnikach laptopa uaktywnia się dowolnie dobrany sygnał dzonienia rozłączając transfer danych pakietowych umożliwiając tym samym rozmowę. Po zakończeniu modem automatycznie przechodzi w stan transmisji danych.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: YaHooo »

mar_kow pisze:Modele Sierry AirCard w większości posiadają taką usługę.
Bardzo dobra sprawa :ok: Chociaż szkoda, że połączenie internetowe zostaje rozłączone.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Hermogenes »

Odgrzeję stary temat ale w drugą stronę czy istnieje możliwość wyłączenia usługi SMS "Ktoś dzwonił",i jaka jest procedura .poz.Hermogenes
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: wojteks »

W jakiej sieci?
Nie pomagam na PW!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Hermogenes »

Orange,dodam jeszcze że to karta LTE w modemie.poz .Hermogenes
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: droxu »

Jest możliwość wyłączenia w Mój Orange zakładka pakiety i ustawienia>ustawienia>połączenia ale czy zadziała to nie wiem.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Hermogenes »

Czy to jest blokada SMS specjalnych mam to włączone sam kombinowałem, ktoś dzwonił też mam wyłączone .Poz .Hermogenes
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: droxu »

A co konkretnie chcesz uzyskać?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Hermogenes »

Mam tą kartę po kimś takie sprzedają ,pewnie miał dużo znajomych albo firmę ? za każdym razem gdy loguję do sieci dostaje całą masę SMS że taki i taki nr dzwonił do mnie jest to wk..wia. poz.Hermogenes
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: droxu »

Spróbuj włączyć Ktoś dzwonił i ponownie wyłączyć, ew. ale to tylko taka teoria włącz pocztę głosową i ustaw powiadomienia na maila. Podobno włączenie poczty wyłącza Kto dzwonił.
Czy mogę otrzymywać kopie wiadomości głosowych na e-mail?
Tak. Każdy klient może bezpłatnie włączyć opcję wysyłania kopii wiadomości głosowych pocztą email. Korzystanie z tej opcji jest również bezpłatne. Aby to włączyć, należy:
połączyć się z pocztą głosową
wybrać 3 ? ustawienia i funkcje poczty głosowej
wybrać 1 ? zarządzanie ustawieniami powiadomień
wybrać 2 ? włączenie otrzymywania kopii wiadomości emailem
wybrać 1, aby włączyć opcję
otrzymasz SMS, odpowiedz na niego podając w treści swój adres email.
Otrzymasz smsem potwierdzenie włączenia tej opcji oraz informację, na jaki adres będą wysyłane kopie wiadomości. Na podany adres email zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca ten adres
Może zadziała.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Hermogenes »

Włączenie poczty nie wyłącza tej opcji w każdy razie na telefonie abo.spróbuję z tym wyłączeniem i ponownym włączeniem ale to już jutro.Dzięki za zaangażowanie .poz Hermogenes
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Hermogenes »

Ja to jestem chyba jakiś porąbany na umyśle ,wracam właśnie z miasta byłem w salonie i młody człowiek stwierdza.
Nie da się wyłączyć tej funkcji to jest systemowe ludzie chcieli wiedzieć kto do nich dzwonił ,może mi zablokować SMS i rozmowy przychodzące ,ale to zablokuje też przesył danych. Teraz przemyślałem to dokładnie i wychodzi na to że on chyba też miał coś nie bardzo z głową, pewnie zakochany. poz.Hermogenes

ps, To tak samo jak gość z AVG dziwi się że nie chcę 70% promocyjnego rabatu na ich dodatkowe usługi. :puknijsie:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: wojteks »

Ostatni post z tego wątku na forum Orange http://www.orange.pl/fid,4002278347,id, ... hread.html sprawdzałeś?

Sprawdziłem i się da to zrobić przez stronę, opcja wyłączenia jest.
Nie pomagam na PW!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Hermogenes »

Napisałem wczoraj że mam wyłączoną mimo to dostaję powiadomienia dlatego zapytałem tu na forum .poz .Hermogenes
ktoś dzwonił.jpg
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: droxu »

Może w abonamencie nie da się wyłączyć. Napisz zgłoszenie albo jak trafisz na kumatego konsultanta w salonie to może się okaże że jednak się da.
Sprawdzałem przed chwilą na numerze na kartę, nie miałem w ogóle takiej usługi w Mój Orange, po wyłączeniu poczty głosowej "ktoś dzwonił" się pojawiło i ma status włączony. Później sprawdzę czy da się to wyłączyć.
A masz włączoną pocztę głosową?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Hermogenes »

To jest karta ,ten młody człowiek w salonie na koniec stwierdził abym przyniósł sim to wymieni numer a przy okazji dostanę pakiet promocyjny za zarejestrowanie.Zrobiła się kolejka i ludzie zaczęli poganiać wyszedłem. poz. Hermogenes
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: ja.michal »

Ktoś dzwonił można wyłączyć zarówno w abonamencie jak i karcie. Sprawdzone w praktyce. :)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Hermogenes »

Teoretycznie masz rację tylko popatrz na obrazek nie ma wyłącznika jest za to włącznik. Sugeruje to że usługa jest wyłączona.Jak mam zjeść kolejne ciastko skoro pudełko jest puste. Programowo tej usługi nie mam niestety realnie ona działa. poz. Hermogenes
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Hermogenes »

Chciałem dopowiedzieć poczta jest włączona i powiadomienie z poczty też przyszło dzwoniłem sam z drugiego numeru. Przy okazji pytanie czy jak wymienię ta sim (numer) czy RWK i zakupione GB na koncie głównym przejdą na nowy numer.poz.Hermogenes
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: droxu »

Po wymianie sim wszystko przechodzi, gratis dostajesz pin, którego nie można zdjąć.
Pytanie tylko czy wymiana karty pomoże. U siebie włączyłem i ponownie wyłączyłem, wychodzi że działa, przychodzi tylko powiadomienie na nr z którego dzwoniłem że abonent jest dostępny.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Hermogenes »

Już nie będę wybrzydzał wyloguję ją ze strony Orange i nich przepadnie z dniem 1 lutego. poz.Hermogenes
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: ja.michal »

Tylko są dwie usługi. Jednak informuje, że "ja" dzwoniłem do kogoś tam, a druga, że ktoś do nas dzwonił.

Zawsze można spróbował "włączyć" usługę i jak przejdzie to potem "wyłączyć".
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: krystianb »

A jeśli włączenie i wyłączenie nie pomoże, to mail do BOK'u (przez telefon nie ma sensu), duża szansa, że trafi gdzie trzeba i usługę wyłączą.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: ja.michal »

Zamiast maila raczej szybciej będzie przez chat na danym koncie. Do tej pory ile razy bym się nie kontaktował w ten sposób to trafiałem na bardzo nietargnięte osoby dobrze znające ofertę i sprawy systemowe. Oczywiście reguły nie ma. ;)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Informacja o połączeniu telefonicznym

Post autor: Hermogenes »

Aby nie zapeszyć od czasu kiedy wyłączyłem pocztę i jakieś tam jeszcze inne usługi (prawie wszystkie) nie było żadnej SMS.poz. Hermogenes
ODPOWIEDZ