jaki upload w iplusie?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
covo
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2009-08-21, 15:40
Lokalizacja: warszawa

jaki upload w iplusie?

Post autor: covo »

mam internet iplus, modem usb, teoret. przepustowosc = 7 Mb/s.
DL bywa rozny, srodek W-wy, noca bywa 3-3.5 Mb/sek.

Moze wiecie jaka jest teoretyczna predkosc, ale dla UPload w iplusie? Tzn jaka moze byc maksymalna?
Charper
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-06, 17:12
Lokalizacja: sochaczew

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: Charper »

Jeśli dana stacja ma HSUPA to prędkość maksymalna wynosi do 5,76Mb/s
covo
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2009-08-21, 15:40
Lokalizacja: warszawa

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: covo »

Charper pisze:Jeśli dana stacja ma HSUPA to prędkość maksymalna wynosi do 5,76Mb/s
w życiu nie widzialem u siebie HSUPA. Jeno GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: compile »

Zacznijmy od tego, jaki masz modem?
covo
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2009-08-21, 15:40
Lokalizacja: warszawa

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: covo »

compile pisze:Zacznijmy od tego, jaki masz modem?
usb Globe Trotter Option 225
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: compile »

Tak myślałem, twój upload to maksymalnie 384kb/s.
covo
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2009-08-21, 15:40
Lokalizacja: warszawa

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: covo »

compile pisze:Tak myślałem, twój upload to maksymalnie 384kb/s.
1.
no dobrze, to jeszcze zdradz mi tajemnice :) skąd o tym sie wie? gdzie to wyspecyfikowane np. w sieci? bo tej wiedzy usilnie szukalem. Rozumiem, że jest to funkcja rodzaju modemu.

2.

jaki modem daje w tej chwili wiekszy UP?

3.
co oni wlasciwie w iplusie podają liczbą 7 mB/s? Max DL? Jesli tak, to czy tym modemem jest taki DL osiagalny przynajmniej teoretycznie? Bo w praktyce, jak pisalem, DL bywa u mnie rozny, noca bywa w porywach 3-3.5 Mb/sek, ale to ponoc spowodowane jest w ogole zapchaniem sieci...

[ Dodano: 2011-07-19, 12:15 ]
compile pisze:Tak myślałem, twój upload to maksymalnie 384kb/s.
oczywiscie kilobitów. żeby nie bylo watpliwosci.
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: compile »

W twoim wypadku wynika to ze specyfikacji modemu.
7mb/s to maksymalny download, teraz pozmieniali prędkości zależnie od taryfy.
Są modemy, które osiągają prawie 6mb/s uploadu, ale to tylko teoria, zazwyczaj to ok. 2-3 mb/s.

Musisz szukać modemu z hsupa/hspa/hspa+ np:
-e230, e180,e173u-2 droższe e1820 i pochodne
-sierra 306,307,
-zte mf637,mf668,
-icon505...
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: Jareva »

Ja osiągam 3,5mb/s bez problemowo w upie. Po ostatniej zmianie mojego btsa na technologie hspa. W nocy więcej.

Sprzęt to ruter B260a
covo
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2009-08-21, 15:40
Lokalizacja: warszawa

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: covo »

compile pisze:W twoim wypadku wynika to ze specyfikacji modemu.
7mb/s to maksymalny download, teraz pozmieniali prędkości zależnie od taryfy.
Są modemy, które osiągają prawie 6mb/s uploadu, ale to tylko teoria, zazwyczaj to ok. 2-3 mb/s.

Musisz szukać modemu z hsupa/hspa/hspa+ np:
-e230, e180,e173u-2 droższe e1820 i pochodne
-sierra 306,307,
-zte mf637,mf668,
-icon505...
tutaj:
http://forum.optinex.pl/viewtopic.php?t ... 9830270bbb
to ja widze tylko tyle, że max DL dla tego modemu=7.
Ale pytalem skad jest wiedza (ze specyfikacji modemu??), ze max UP dla tego modemu=384 kb/s ?
OK.

Wlasnie z iplusa dostalem info:

"(....) Maksymalna prędkość transmisji przy pobieraniu:
- GPRS: do 53,6 kb/s;
- EDGE: do 236,8 kb/s;
- UMTS: do 384 kb/s;
- HSDPA: do 1,8 Mb/s, do 3,6 Mb/s, do 7,2 Mb/s;
- HSPA+: do 21 Mb/s.

(uwaga!) Udostępnione zasoby na upload wynoszą 1/3 zasobów download. (...)."

Czyli idac za info z iplusa - tutaj: http://was.plusgsm.pl/GSIMZ/ImzControl
widze, że jestem w zasiegu 3g/hsdpa, czyli max DL=7.2, wiec 1/3*7,2= 2.4, czyli
max UP dla internetu w tej okolicy = 2.4 Mb/s
Dwie ulice dalej jest juz HSPA+, ale z kolei ze specyfikacji modemu wynika, ze nie obsluży.
Jak wiec na to by sie nie patrzylo, to:

max UP tego modemu i dla miejsca gdzie jestem = 2.4 Mb/s.

Hm... I co z ta informacja zrobic wobec tego co napisales, że max UP = 384 kb/s? :)
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: Maciek764 »

Bo żeby osiągnąć takie prędkości modem musi mieć HSDPA+HSUPA. Jeżeli ma samo HSDPA to ma teorytycznie 7,2 download i 0.384 upload. A jak ma HSDPA+HSUPA (HSPA) to może mieć upload albo 2Mb albo 5.76Mb. Oczywiście trzeba <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> pod uwagę po pierwsze że to tylko specyfikacja i po drugie, że są wersje 2 i wersje 5.76.
Charper
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-06, 17:12
Lokalizacja: sochaczew

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: Charper »

W jaki sposób rozpoznać, czy stacja, z której korzystamy ma HSUPA?
Jeśli miałaby (tylko do wysyłania) tylko UMTS to przy wysyłaniu jakiegoś pliku dioda sygnalizująca pracę w modemach Huawei powinna świecić ciemno niebieskim kolorem, a przy dostępności HSUPA jasnym kolorem, mimo, że modem nie obsługuje prędkości uplink większej niż 384kb/s. Czy dobrze myślę?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: marens »

Charper pisze:Czy dobrze myślę?
Źle myślisz.
Ciemnoniebieska dioda oznacza, że modem aktualnie pracuje w technologii UMTS (WCDMA). Jasnoniebieska oznacza natomiast, że aktualnie odbywa się transmisja danych po HSDPA/HSPA. Plus terminale które nie transmitują danych automatycznie przerzuca do UMTS.
Charper pisze:W jaki sposób rozpoznać, czy stacja, z której korzystamy ma HSUPA?
Mając modem, telefon HSPA.
Nie ma żadnej logiki odnośnie upgrade stacji HSDPA, HSPA 3,6/2.0, HSPA 7,2/2.0 czy wyżej.
Chociaż raczej nie powinno być problemu z dostępnością HSPA.
covo pisze:max UP tego modemu i dla miejsca gdzie jestem = 2.4 Mb/s.
To są teoretyczne dywagację.
Faktyczna prędkość upladu zależy od bardzo wielu czynników: obciążenie sieci, poziom sygnału, pogoda, radiolinia do stacji etc.

Teoretycznie od profilu QOS i od umowy.
Niby uploadu nie przycinają, ale kto wie kiedy zaczną.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: Maciek764 »

Chociaż raczej nie powinno być problemu z dostępnością HSPA.
W Orange nie ma żadnych problemów z dostępnością pełnego HSPA. Za to w Plusie mam wrażenie, że połowa stacji ma samo HSDPA 3,6 :zdziwko: Plus nie ma absolutnie żadnej logiki w budowaniu sieci 3G. Sama sieć powiem że w Sosnowcu/Dąbrowie/Katowicach/okolicy działa bardzo dobrze, ale wszystko jest "na pałę" i chaotycznie, HSPA+ wepchnięte mam wrażenie na zasadzie "a tutaj sobie walniemy". Orange przynajmniej wszystko robi w sposób bardziej przemyślany.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: marens »

Maciek764 pisze:W Orange nie ma żadnych problemów z dostępnością pełnego HSPA
Orange ma w 99% HSPA i EDGE.
Maciek764 pisze:HSPA+ wepchnięte mam wrażenie na zasadzie "a tutaj sobie walniemy"
Dokładnie to mam na myśli.
Orange przynajmniej wszystko robi w sposób bardziej przemyślany.
Plus wyprzedza Orange w 2G, natomiast Orange Plusa w 3G.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: YaHooo »

covo pisze:Wlasnie z iplusa dostalem info:

"(....) Maksymalna prędkość transmisji przy pobieraniu:
- GPRS: do 53,6 kb/s;
- EDGE: do 236,8 kb/s;
- UMTS: do 384 kb/s;
- HSDPA: do 1,8 Mb/s, do 3,6 Mb/s, do 7,2 Mb/s;
- HSPA+: do 21 Mb/s.

(uwaga!) Udostępnione zasoby na upload wynoszą 1/3 zasobów download. (...)."
A to jest bardzo ciekawe. Bo mi osobiście na EDGE udało się spokojnie osiągnąć takie dane:
DL: 230kb/s
UL: 200kb/s.
Analogicznie GPRS.

Więc coś takiego może się tyczy UL w stosunku do maksymalnej technologii?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
covo
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2009-08-21, 15:40
Lokalizacja: warszawa

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: covo »

compile pisze:W twoim wypadku wynika to ze specyfikacji modemu.
7mb/s to maksymalny download, teraz pozmieniali prędkości zależnie od taryfy.
Są modemy, które osiągają prawie 6mb/s uploadu, ale to tylko teoria, zazwyczaj to ok. 2-3 mb/s.

Musisz szukać modemu z hsupa/hspa/hspa+ np:
-e230, e180,e173u-2 droższe e1820 i pochodne
-sierra 306,307,
-zte mf637,mf668,
-icon505...
zdawalo mi sie,ze wszystko wyjasnione :) , a tu masz - mail z iplusa:

"(...) posiadany przez Pana modem pozwala na uzyskanie maksymalnej prędkości pobierania danych do 3,6 Mb/s w technologii HSDPA (...)"

- i co z ta informacja zrobic wobec tego, co tutaj bylo pisane o modemie, ktory mam ->

http://forum.optinex.pl/viewtopic.php?t ... 9830270bbb

gdzie jak żywo jest napisane: Technologia HSDPA: Maksymalna prędkość: 7,2 Mb/s.

Dlaczego - jesli z iplusa pisza prawde - mam przycieta max mozliwosc modemu, skoro w umowie ani slowa o tym, ze jest takie ograniczenie?
Co prawda wczesniej mi napisali, że "(...) HSDPA: do 1,8 Mb/s, do 3,6 Mb/s, do 7,2 Mb/s (...)", ale czy z tego wynika, że wszyscy w PL dostali od nich ten modem z max DL = 3.6?
Charper
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-06, 17:12
Lokalizacja: sochaczew

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: Charper »

Wejdź w menedżer zadań w kartę sieć i sprawdź jaka prędkość maksymalna tam widnieje. Oczywiście połącz się przez HSDPA.
covo
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2009-08-21, 15:40
Lokalizacja: warszawa

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: covo »

Charper pisze:Wejdź w menedżer zadań w kartę sieć i sprawdź jaka prędkość maksymalna tam widnieje. Oczywiście połącz się przez HSDPA.
? ja sie po prostu łączę.

1.
Jak moge sie polaczyc nie przez hsdpa?

2.
tak btw: łącze sie nie aplikacja iplusa, ale "połączeniem", by nie zasmiecac systemu zbednym softem.
W tej akurat chwili (z juz czynnym polaczeniem, po odpaleniu jednak tej aplikacji, zeby zobaczyc jak "sie polaczylo" ) - widze hsdpa; ale b. czesto bywa np. edge i moze cos jeszcze.
W managerze zadan - 7 Mb/s.

3.
w aplikacji iplus manager mam do wyboru skonfigurowanie domyslnego polaczenia m.in jako:

APN Internet,
APN Internet 2G,.
APN Internet 3G,

Czytam tu i tam, jakos nie moge zaskoczyc - czym sie roznia, oraz ktore dla optymalnosci polaczenia powinno byc na stale ustawione? (po napisaniu tego: juz wiem, spojrzalem do opcji iplus managera)
U mnie: APN Internet (preferuj hspa/3g). Opcjonalnie, "od zawsze".

4.
wiec na jakich warunkach lacze sie poprzez samo "polaczenie", bez iplus managera?
lączenie poprzez samo "polaczenie" wybierze "preferuj hspa/3g", czy teraz to tylko przypadek i jednak powinienem laczyc sie poprzez iplus managera?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: YaHooo »

covo pisze:Jak moge sie polaczyc nie przez hsdpa?
Musisz wymusić w modemie łączenie się po 2G, a możesz to zrobić wysyłając odpowiednią dla niego komendę AT, po więcej odsyłam do FAQ.
covo pisze:widze hsdpa; ale b. czesto bywa np. edge i moze cos jeszcze.
Bo masz ustawione preferowane 3G, a nie tylko 3G.
covo pisze:wiec na jakich warunkach lacze sie poprzez samo "polaczenie", bez iplus managera?
Na takich na jakich ostatnio łączyłeś się przez iPlus Menedżera. Modem zapamiętuje wymuszanie technologii.
covo pisze:czy teraz to tylko przypadek i jednak powinienem laczyc sie poprzez iplus managera?
Wystarczy z palca wysłać komendę AT i będziesz miał spokój.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Charper
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-06, 17:12
Lokalizacja: sochaczew

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: Charper »

covo pisze:"(...) posiadany przez Pana modem pozwala na uzyskanie maksymalnej prędkości pobierania danych do 3,6 Mb/s w technologii HSDPA (...)";

W managerze zadan - 7 Mb/s.
Najwyraźniej Pan Konsultant się pomylił, Twój modem może pobierać z maksymalną prędkością 7mb/s.
covo
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2009-08-21, 15:40
Lokalizacja: warszawa

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: covo »

YaHooo pisze:
covo pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Musisz wymusić w modemie łączenie się po 2G, a możesz to zrobić wysyłając odpowiednią dla niego komendę AT, po więcej odsyłam do FAQ.
Tak tylko zapytalem o laczenie sie nie przez hsdpa. W sumie, to bez sensu, jesli hsdpa jest technicznie mozliwe: i modemowo, i terytorialnie. Po co samemu obcinac to, co jest mozliwe. Jesli dobrze wszystko rozumiem.

Co do komend AT w ogole:
az do takiego dlubania nie zmierzam (chyba, że jest to konieczne), wole nie ruszac tego co dziala OK technika, ktorej nie czuje/nie znam. A modem dziala u mnie ok.
Nie za bardzo wiem, jakie/gdzie wklepywac wlasciwe komendy AT. Czesc faq o tym - malo dla mnie jasna.

Teraz w iplus manager utworzylem nowe polaczenie APN: "tylko HSPA/3G" - jest odtąd domyslnym polaczeniem.

I wazne pytanie:
czy jesli przy powyzszym optymalnym ustawieniu "tylko HSPA/3G" jako domyslnym, sprawnosc/mozliwosc łącza nagle spadnie do poziomu wlasciwego np. dla EDGE (wahanie w sieci, co dotychczas widzialem w panelu iplus managera), to polaczenie zostanie zerwane, bowiem jest na poziomie EDGE, a ma byc tylko na poziomie HSPA/3G?

[ Dodano: 2011-07-24, 04:19 ]
Charper pisze:
covo pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Najwyraźniej Pan konsultant się pomylił, Twój modem może pobierać z maksymalną prędkością 7mb/s.
tak podejrzewalem, że sie rąbnął; czyli, że guzik zna sie na sprawie.
Ostatnio zmieniony 2011-07-24, 21:27 przez covo, łącznie zmieniany 2 razy.
Charper
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-06, 17:12
Lokalizacja: sochaczew

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: Charper »

czy jesli przy powyzszym optymalnym ustawieniu "tylko HSPA/3G" jako domyslnym, sprawnosc/mozliwosc łącza nagle spadnie do poziomu wlasciwego np. dla EDGE (wahanie w sieci, co dotychczas widzialem w panelu iplus managera), to polaczenie zostanie zerwane, bowiem jest na poziomie EDGE, a ma byc tylko na poziomie HSPA/3G?
Jeśli spadnie prędkość Internetu a modem nadal będzie w zasięgu to nie zerwie połączenia.
tak podejrzewalem, że sie rąbnął; czyli, że guzik zna sie na sprawie.
Każdy może się pomylić, zwłaszcza gdy odpowiada "w locie" i nie ma czasu się upewnić.
To tylko konsultant, nie musi znać specyfikacji wszystkich modemów ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: YaHooo »

covo pisze:W sumie, to bez sensu, jesli hsdpa jest technicznie mozliwe: i modemowo, i terytorialnie. Po co samemu obcinac to, co jest mozliwe. Jesli dobrze wszystko rozumiem.
No czasem jak HDSPA ma awarię i modem się uparcie łączy po 3G to trzeba mu ręcznie wymusić łączenie po 2G.
covo pisze:Nie za bardzo wiem, jakie/gdzie wklepywac wlasciwe komendy AT.
Czytałeś to <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38083#38083">»HyperTerminal«</a>?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
covo
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2009-08-21, 15:40
Lokalizacja: warszawa

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: covo »

Charper pisze:
tak podejrzewalem, że sie rąbnął; czyli, że guzik zna sie na sprawie.
Każdy może się pomylić, zwłaszcza gdy odpowiada "w locie" i nie ma czasu się upewnić.
To tylko konsultant, nie musi znać specyfikacji wszystkich modemów ;)
dopytalem wiec w iplusie, czy aby pan nie pomylil sie, ale odpowiedzial tak:
"(...) sprzedawany modem (Option Icon 225 HSDPA 7,2 Ready) w sieci Plus miał zainstalowaną pierwszą wersję oprogramowania i obsługiwał prędkość do 3,6 Mb/s. (...)"

(modem z kwietnia 2010 roku)
Czyli co teraz jest pewne w sprawie tego akurat modemu? :) Max 3.6 czy 7.2?
W sumie, to powaznie pytam, bo w "manager urzadzen > siec > urzadzenie iplus" przy polaczeniu skonfigurowanym w iplus manager jako "tylko HSPA", uparcie pokazuje 7 Mb/sek - wiec jest pytanie: z czego sczytuje system tę wielkosc, że mozna byc na 100% pewnym, że posiada firmware/oprogramowanie zapewniajace 7 Mb/s?

[ Dodano: 2011-07-25, 02:22 ]
YaHooo pisze:
covo pisze:W sumie, to bez sensu, jesli hsdpa jest technicznie mozliwe: i modemowo, i terytorialnie. Po co samemu obcinac to, co jest mozliwe. Jesli dobrze wszystko rozumiem.
No czasem jak HDSPA ma awarię i modem się uparcie łączy po 3G to trzeba mu ręcznie wymusić łączenie po 2G.
covo pisze:Nie za bardzo wiem, jakie/gdzie wklepywac wlasciwe komendy AT.
Czytałeś to »HyperTerminal«?
1.
czy jesli wybiore jako domyslne w iplus managerze polaczenie typu "tylko hspa/3g" (tak ustawilem w tej chwili), to jesli jest awaria, czy jakas przeszkoda dla tego typu polaczenia, to modem nie zejdzie sam na maksymalne jakosciowo,ale dostepne w tej akurat chwili polaczenie (np EDGE), tylko elegancko zerwie polaczenie (bo ma "tylko...")?
Wiec moze jednak dla bezpieczenstwa, by nigdy z takich powodow nie zrywalo, powinno byc ustawione domyslnie co najwyzej "preferuj hspa/3g"?

No i w ogole pytanie: po co ustawianie na opcje "tylko...."? Czy modem sam nie wybierze maksymalnie wydajnego polaczenia (do gornej granicy narzuconego ograniczenia w iplus managerze)?

2.
hyper termianala domyslalem sie,ale nie bylem pewien; poczytam. thx
Grzechu
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 565
Rejestracja: 2009-02-12, 18:44
Lokalizacja: Poznań

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: Grzechu »

covo, <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
"Kiedy ginie Inkwizytor, czarne płaszcze ruszają do tańca."
Zapraszam na forum o laptopach. (Notebooki, netbooki, tablety)
Charper
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-06, 17:12
Lokalizacja: sochaczew

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: Charper »

covo pisze:z czego sczytuje system tę wielkosc, że mozna byc na 100% pewnym, że posiada firmware/oprogramowanie zapewniajace 7 Mb/s?
Zapewne wykrywa prędkość sieci. Tutaj mogę się mylić, ale jedno wiem <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font>. Jeśli Twój modem mógłby osiągnąć jedyne 3,6Mb/s to z pewnością w menedżerze zadań nie wskazywałoby 7,2Mb/s.
covo pisze:Wiec moze jednak dla bezpieczenstwaby nigdy z takich powodow nie zrywalo, powinno byc ustawione domyslnie co najwyzej "preferuj hspa/3g"?
Ze swojego doświadczenia wiem, że jeśli modem huawei (bynajmniej mój) zgubi HSDPA i przełączy się na EDGE to utnie pobierane pliku, więc da Ci to tyle, że jak padnie Ci HSDPA to nadal będziesz miał zasięg.
covo pisze:No i w ogole pytanie: po co ustawianie na opcje "tylko...."?
Wybrać musisz sam, ze względu na to który z rodzajów sieci jest akurat dostępny w miejscu z którego używasz Internetu i który jest stabilniejszy (zasięg, prędkość).
covo
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2009-08-21, 15:40
Lokalizacja: warszawa

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: covo »

Charper pisze:wiem »»na pewno««. Jeśli Twój modem mógłby osiągnąć jedyne 3,6Mb/s to z pewnością w menedżerze zadań nie wskazywałoby 7,2Mb/s
komus musze wierzyc :) zakladam wiec, ze pan z iplusa źle mowi i skoro mam wymalowane w man. zadan 7,2 to modem jest 7,2
Charper pisze:jeśli modem huawei (bynajmniej mój) zgubi HSDPA i przełączy się na EDGE to utnie pobierane pliku, więc da Ci to tyle, że jak padnie Ci HSDPA to nadal będziesz miał zasięg.
no dobrze, ale sam fakt mozliwosci przelaczania sie modemu jest chyba mozliwy tylko (?) przy konfiguracji domyslnego polaczenia w iplus managerze jako "preferuj...", a nie "tylko...". Nie jest tak?
To raz.
A dwa:
gdy mialem dotąd "preferuj hspa/3g" to faktycznie modem przelaczal sie samodzielnie np. na EDGE, potem znow na cos innego, ale nigdy nie ucinal przy tym pobierania pliku. Sciagal bez problemu. To jak jest z tym ucinaniem pliku - ucina, czy nie? :)
Charper pisze:Wybrać musisz sam, ze względu na to który z rodzajów sieci jest akurat dostępny w miejscu z którego używasz Internetu i który jest stabilniejszy (zasięg, prędkość)
z mapy wynika, że u mnie jest hsdpa, ale tez gdy mialem dotad ustawione polaczenie domyslne na "preferuj hspa/3g", a nie "tylko hspa/3g?, to modem zmienial np. na EDGE, wiec chodzi mi o to, czy skoro nie jest gwarantowane, ze zawsze w mojej okolicy jest sprawnosc lacza na poziomie "hspa/3g" (chociaz z mapy wynika, że tkwię w hsdpa), to czy bedzie zrywal, skoro modemowi nakażę "tylko hspa/3g"

[ Komentarz dodany przez: Grzech: 2011-07-25, 16:13 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a> Ostatnie ostrzeżenie, i nie usuwaj komentarzy moderatora.
Ostatnio zmieniony 2011-07-25, 15:12 przez covo, łącznie zmieniany 2 razy.
Charper
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-06, 17:12
Lokalizacja: sochaczew

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: Charper »

covo pisze:komus musze wierzyc :) zakladam wiec, ze pan z iplusa źle mowi i skoro mam wymalowane w man. zadan 7,2 to modem jest 7,2
Menedżer zadań nie kłamie :)
covo pisze:no dobrze, ale sam fakt mozliwosci przelaczania sie modemu jest chyba mozliwy tylko (?) przy konfiguracji domyslnego polaczenia w iplus managerze jako "preferuj...", a nie "tylko...". Nie jest tak?
Dokładnie tak jak myślisz.
covo pisze:ucina, czy nie?
Tobie najwyraźniej nie :)
covo pisze:czy bedzie zrywal
jeśli będziesz w zasięgu i zasięg będzie stabilny to nie powinno.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: YaHooo »

covo pisze:No i w ogole pytanie: po co ustawianie na opcje "tylko...."? Czy modem sam nie wybierze maksymalnie wydajnego polaczenia (do gornej granicy narzuconego ograniczenia w iplus managerze)?
Nie modem wybierze stację która ma najlepszy zasięg. Dlatego czasem trzeba wymusić połączenie po samym 3G.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ