Wzmacniacz GSM

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lomax1983
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-08-28, 16:01
Lokalizacja: nikt

Wzmacniacz GSM

Post autor: Lomax1983 »

Witam mieszkam w domku jednorodzinnym 3 kondygnacyjnym, czyli parter, piętro i poddasze. Mam problem ze mam bardzo słaby lub w ogóle nie mam zasięgu telefonu komórkowego. Znalazłem na allegro wzmacniacz w miarę przyzwoitej cenie. Typ tego wzmacniacza REPEATER GSM PANEL ANT T900 link:
link allegro
Mam pytanie czy ktoś korzysta z takiego wzmacniacza, jak dział i czy sprawdzi się w moim domu?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wzmacniacz GSM

Post autor: pogodabartek »

Ja zamontowałem komuś takie cudo co nie ma homologacji i atestu i dałem antenę najmocniejszą i najdłuższą z dipola typu ATK20

http://allegro.pl/wzmacniacz-zasiegu-gs ... 35139.html

antenę ustawiałem przy pomocy kawałka kabla z konektorem fme i nZ chyba,poprzez modem sierra wireless 307 USB i działa to znakomicie w całym domu na parterze i 1szym piętrze jest zasięg,a wzmacniacz jest umieszczony na 1szym piętrze przymocowany do poręczy schodów.

Modem był przestawiony na 2G-EDGE i całość była ustawiana-antena centymetr po centymetrze,tak aby uzyskać jak najmniejsze tłumienie.

Mogę to "coś"polecić a innych wynalazków nie miałem.

Najlepiej kupić wzmacniacz na stronie dipola ale koszt takiej zabawy to ok 1700zł z kablami i anteną,ale jako jedyne maja certyfikaty i homologacje.
Krzysiek8888
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-09-04, 12:58
Lokalizacja: DG

Re: Wzmacniacz GSM

Post autor: Krzysiek8888 »

Ja też znam jedną osobę, której by się przydał taki wzmacniacz, ale nie w cenie 1700zł, ponieważ to za dużo. Tam zasięg jest tylko w pobliżu okien, a w środku domu już nie ma.

Testował może ktoś te wzmacniacze w cenie około 400zł ? Wiem, że te droższe działają, ale nawet na ich stronie podają, że są do budynków do 300metrów, a tu raczej chodzi o taki gdzie każdy z 2 poziomów (piętro i parter) ma około 100 metrów kwadratowych (więc taki mocny nie jest potrzebny).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmacniacz GSM

Post autor: krystianb »

Cytat ze strony dipol.com.pl

Kod: Zaznacz cały

Uwaga dotycząca używania repaeterów: od 13 kwietnia 2012 roku, bez pozwolenia radiowego mogą być używane tylko urządzenia zainstalowane przez przedsiębiorcę telekomunikacyjnego posiadającego ogólnopolską rezerwację częstotliwości wykorzystywanych do świadczenia usług za pomocą stacji bazowych.
 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury (Dz. U. nr 188 poz.1122).

Czyli już za miesiąc wszystkie repeatery będą nielegalne...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Krzysiek8888
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-09-04, 12:58
Lokalizacja: DG

Re: Wzmacniacz GSM

Post autor: Krzysiek8888 »

krystianb pisze:Czyli już za miesiąc wszystkie repeatery będą nielegalne...
Ciekawe, ale biorąc pod uwagę zasięg tego typu urządzeń (kilka-kilkanaście metrów), nie będzie jak tego sprawdzić ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmacniacz GSM

Post autor: krystianb »

Krzysiek8888 pisze: nie będzie jak tego sprawdzić
Przypadkiem można narozrabiać opowi w sieci, szczególnie tanim sprzętem robionym za miskę ryżu, taki wynalazek może być nieobliczalny.
A i "uczynny" sąsiad u nas też się często znajdzie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Krzysiek8888
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-09-04, 12:58
Lokalizacja: DG

Re: Wzmacniacz GSM

Post autor: Krzysiek8888 »

krystianb pisze:A i "uczynny" sąsiad u nas też się często znajdzie.
Tu jest właśnie kwestia zasięgu, zauważ, że to nie jest do kogoś kto mieszka w bloku, a te droższe modele pogrywają zasięgiem 500 metrów kwadratowych (promień 12,6metra) a tańsze 100 metrów kwadratowych (5,6 metra) więc nie wiem jak sobie wyobrażasz, aby sąsiad mógł się dowiedzieć o takim czymś ;) np ta osoba, którą ja znam najbliższego sąsiada ma jakieś 50 metrów od domu, πr^2 (pi*r do kwadratu) = zasięg 7852 metry kwadratowe musiałby mieć nadajnik, aby sąsiad go w domu wykrył ;)

Nie to, że mówię, aby łamać prawo, tylko podaję przykład, że to będzie nie do wykrycia.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmacniacz GSM

Post autor: krystianb »

Ale opisany jest zasięg skuteczny, zakłócający może być nawet 10 razy większy.

A jeszcze zapomniałeś o drugim końcu repeatera, nigdy nie wiadomo co on tam wysyła w stronę opa.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Krzysiek8888
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-09-04, 12:58
Lokalizacja: DG

Re: Wzmacniacz GSM

Post autor: Krzysiek8888 »

krystianb pisze:Ale opisany jest zasięg skuteczny, zakłócający może być nawet 10 razy większy.

A jeszcze zapomniałeś o drugim końcu repeatera, nigdy nie wiadomo co on tam wysyła w stronę opa.
Niby tak, ale wiesz to się nie zmieni w dni wejścia nowego prawa, jeśli do tej pory by zakłócało innym użytkownikom to przecież w ogóle by nie dostało certyfikatu.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmacniacz GSM

Post autor: krystianb »

Krzysiek8888 pisze:jeśli do tej pory by zakłócało innym użytkownikom to przecież w ogóle by nie dostało certyfikatu.
Oj kolego słabo znasz się na radiokomunikacji, każde urządzenie nadawcze ma zasięg skuteczny, a także zakłócający, gdzie SNR jest już zbyt niski do odebrania informacji, jednocześnie poziom sygnału jest jeszcze na tyle duży, że uniemożliwia odebranie innych sygnałów na tej samej częstotliwości. Z resztą to, że urządzenie dostało certyfikat nie oznacza, że można je wszędzie gdzie się chce stosować i jak się chce. Można stosować je tylko w pomieszczeniach i moc musi być tak dobrana, że "zasięg zakłócający" musi zatrzymać się w obrębie budynku.

Z drugiej strony patrząc na specyfikację sprzętu (moc 10mW) wskazywało by na to, że te urządzenia nie podobają się operatorom. Bo przynajmniej mnie uczyli, że do 10mW można nadawać w każdym paśmie, byle by nie utrudniać odbioru innym (czy jakoś podobnie, chodziło o to, żeby sąsiadowi radia czy, TV czy telefonu nie zakłócać) Cóż może się prawo zmieniło i teraz na pasmach koncesjonowanych nawet 1uW nie będzie można dmuchać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Krzysiek8888
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-09-04, 12:58
Lokalizacja: DG

Re: Wzmacniacz GSM

Post autor: Krzysiek8888 »

krystianb pisze:Oj kolego słabo znasz się na radiokomunikacji, każde urządzenie nadawcze ma zasięg skuteczny, a także zakłócający, gdzie SNR jest już zbyt niski do odebrania informacji, jednocześnie poziom sygnału jest jeszcze na tyle duży, że uniemożliwia odebranie innych sygnałów na tej samej częstotliwości. Z resztą to, że urządzenie dostało certyfikat nie oznacza, że można je wszędzie gdzie się chce stosować i jak się chce. Można stosować je tylko w pomieszczeniach i moc musi być tak dobrana, że "zasięg zakłócający" musi zatrzymać się w obrębie budynku.
A gdzie ja coś innego napisałem ?
nikoloz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-07, 19:21
Lokalizacja: poznan

Re: Wzmacniacz GSM

Post autor: nikoloz »

Niestety Ci operatorzy niedługo będą mieli monopol na wszystko, nawet na miejsce na dachu twojego własnego domu...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wzmacniacz GSM

Post autor: onken »

Czy tylko mi to smierdzi spamem :-) ?
ODPOWIEDZ