Błędne naliczanie transferu PLAY?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wfdd
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2010-08-09, 15:20
Lokalizacja: Tczew

Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: wfdd »

Wczoraj z ciekawości sprawdziłem ile zostału mi transferu na Play24, a tu niespodzianka - z 19GB zostało 200MB. Nowy okres rozliczeniowy zaczął mi się 2 tygodnie temu, więc niemożliwe, żebym wszystko wykorzystał, zwłaszcza, że nie korzystałem zbyt dużo. Możliwe, że Play coś źle policzył?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: YaHooo »

wfdd pisze:Możliwe, że Play coś źle policzył?
Możliwe, jednak mało prawdopodobne. A nie masz np sieci WiFi niezabezpieczonej? Jak używasz internetu?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: ra-v »

Dużo nie musisz korzystać, ale gęsto. Jak się rozpędzisz to 20 GB wykorzystasz w 12h.
Następnym razem zainstaluj licznik transferu na kompie.


PS. montować nie trzeba
Ostatnio zmieniony 2013-09-06, 18:34 przez ra-v, łącznie zmieniany 1 raz.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: YaHooo »

ra-v pisze: Następnym razem zamontuj licznik transferu na kompie.
Ja bym proponował darmowy NetWorx, ewentualnie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=6047" target="_blank">»NetMetery«</a>
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: atento »

W play nigdy sie nie zgadza :) 98% błednego zliczania to na naszą korzyśc te pare kb, róznie to bywa, zależy jak system sie zatnie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: YaHooo »

atento racja, jednak to nie będą duże odchyły.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
acek
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2011-11-08, 15:09
Lokalizacja: /home/acek

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: acek »

Potwierdzam, że Play24 źle wyświetla pozostały transfer. U mnie pokazuje o jakieś 6 GiB więcej, niż pozostało w rzeczywistości.

W szczególności w momencie, gdy Play założył mi lejek, miałem jeszcze około 6 GiB według Play24, a po rozpoczęciu nowego okresu rozliczeniowego w Play24 widniała wartość o około 6 GiB większa niż na umowie.
values of β will give rise to dom! System operacyjny
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: ja.michal »

Operatorzy potrafią iść na łatwiznę i trochę oszukują traktując 1 kB jako 1000 bajtów, a nie 1024. I dalej 1 MB jako 1000 kB, etc.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: Andrzejz78 »

Czy operator jeśli się się pomyli na swoją niekorzyść przy naliczaniu transferu lub jego braku może w jakiś sposób próbować nałożyć jakąś opłatę dodatkową?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: ja.michal »

Na podstawie czego? Jeśli regulamin nic takiego nie przewiduje to nie. Problem najprawdopodobniej byłby nawet jeśli taki punkt regulaminu by istniał. Użytkownik nie ma technicznych możliwości sprawdzenie i rozliczenia prawidłowo transmisji danych.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Użytkownik nie ma technicznych możliwości sprawdzenie i rozliczenia prawidłowo transmisji danych.
Nawet zainstalowanie jakiegoś programu mierzącego transfer raczej nie będzie uwzględnione przez operatora.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: ja.michal »

Oczywiście.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: matek451 »

Dochodzenie swoich praw u operatora w sprawie źle naliczonego transferu to istna droga przez mękę. Mam dwukrotne doświadczenie z T-Mobile. Czasami koszty telefonów, korespondencji przerastają potencjalne zyski.Reklamacja pisemna, mailowa. Długi czas oczekiwania na odpowiedź, brak kompetentnej osoby po drugiej stronie powoduje, ze człowiek macha ręką i odechciewa mu się dalej walczyć choć bilingi wskazywały jednoznacznie na błąd naliczania( zaliczenie transmisji nocnej do limitu mimo wykupionego pakietu darmowe noce).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: YaHooo »

matek451 pisze:Dochodzenie swoich praw u operatora w sprawie źle naliczonego transferu to istna droga przez mękę.
Moim zdaniem w takim przypadku nie ma co się męczyć. Jeśli to się zdarzyło raz to można sobie olać. Jeśli się zdarza częściej to się po prostu zmienia operatora i już. Bo tak jak piszesz można więcej kasy wydać na telefony i stracić więcej nerwów niż tych danych.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: Andrzejz78 »

Jak już pisałem w innym temacie operator zrobił mi prezent i po wykorzystaniu limitu nie odciął mnie od neta tylko pozwolił dalej korzystać Dlaczego tak to jest to nie wiem ale jak na razie brak limitu mi pasuję choć w moim przypadku 15GB limitu jest wystarczający
Dziś rozpoczął się nowy okres i postaram się w miarę szybko wykorzystać limit i przekonam się czy "promocja" trwa nadal Zadzwonił bym do BOK bo jestem ciekawy tego przypadku ale trochę szkoda żeby się dowiedzieli i to naprawili ;)
Co do opłat to poczekam do kolejnego rachunku i zobaczę czy nie ma tam jakiejś dodanej usługi
YaHooo pisze:Jeśli to się zdarzyło raz to można sobie olać. Jeśli się zdarza częściej to się po prostu zmienia operatora i już
Jeśli chodzi o telefon to raz na pół roku u mnie lub u żony jakimś cudem pojawia się jakaś dodatkowa płatna usługa Nie wielkie pieniądze ale faktem jest ktoś ją włączył W BOK oczywiście nikt nic nie wie i trzeba po prostu zapłacić i zażądać wyłączenia usługi Kiedyś żonie samowolnie zmienili mixa na abonament i bezczelnie twierdzili że to abonent wydał taką dyspozycję
Niedługo kończy mi się umowa na telefon i już rezygnuje z abonamentu lub nawet operatora
Przepraszam że nie na temat ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze: Co do opłat to poczekam do kolejnego rachunku i zobaczę czy nie ma tam jakiejś dodanej usługi
Raczej nic nie powinni doliczyć.
Andrzejz78 pisze: Niedługo kończy mi się umowa na telefon i już rezygnuje z abonamentu lub nawet operatora
Jak się człowiek raz zawiedzie w taki sposób, to trudno potem się dziwić.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

Re: Błędne naliczanie transferu PLAY?

Post autor: jackuss81 »

Dziś rozpoczął się nowy okres i postaram się w miarę szybko wykorzystać limit i przekonam się czy "promocja" trwa nadal Zadzwonił bym do BOK bo jestem ciekawy tego przypadku ale trochę szkoda żeby się dowiedzieli i to naprawili ;)

A nie abonowałeś sobie czasami usługi Cała na przód? W wyniku tej usługi lejek nie zostaje nakładany a transfer zostaje liczony 5gr co każdy MB. Na Twoim miejscu bym jednak zadzwonił do BOK-u i się spytał konsultanta czy przypadkiem na Twoim koncie abonenckim nie jest włączona usługa cała na przód. Bo jeśli tak jest to w zależności ile transferu wykożystałeś może ci przyjść "fajna faktura". To znaczy 2000 zł do zapłacenia i się tak cieszył nie będziesz.
ODPOWIEDZ