Testowanie Play w telefonie

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cintal
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2013-01-05, 13:07
Lokalizacja: PL

Testowanie Play w telefonie

Post autor: cintal »

Witam,

Mam internet na abonament w Play a że od jakiegoś czasu ponoć jestem w zasięgu LTE to chciałbym to sprawdzić. Nie mam jeszcze modemu, który obsługuje technologie LTE ale w telefonie mam taką możliwość i dlatego mam pytanie czy po włożeniu karty i włączeniu transmisji danych w telefonie nie zostaną policzone jeszcze jakieś dodatkowe koszty? Oczywiście nie będę dzwonił tylko przeglądał strony www.
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Testowanie Play w telefonie

Post autor: varico »

Przed wlaczeniem transmisji danych najpierw musisz wymusic polaczenie lte/4g.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Testowanie Play w telefonie

Post autor: robertnik »

E nie wszystkie telefony to oferują(w WP takiej opcji nie znajdziesz). Tak bedzie Cię to kosztować zgodnie z taryfą, chyba że wcześniej aktywujesz darmowe LTE i dostaniesz potwierdzenie. Telefon podłączony do LTE(znów zapewne nie wszystkie) przy ikonie z zasięgiem wyświetlą LTE.
Awatar użytkownika
witoj
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2009-02-22, 13:45
Lokalizacja: polska

Re: Testowanie Play w telefonie

Post autor: witoj »

robertnik pisze:Tak bedzie Cię to kosztować zgodnie z taryfą, chyba że wcześniej aktywujesz darmowe LTE i dostaniesz potwierdzenie
Co ty nie powiesz ? wkładając do telefonu kartę sim do internetu na abonament jeszcze trzeba dodatkowo płacić, sie mylisz nic się nie płaci tylko miesięczny abonament.
cintal
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2013-01-05, 13:07
Lokalizacja: PL

Re: Testowanie Play w telefonie

Post autor: cintal »

Zaryzykowałem i po włożeniu karty z internetem w Play na abonament włączyłem transmisje danych. Wyświetliło mi że jestem w zasięgu LTE i przetestowałem. Około 40 Mbps pobierania i 20 wysyłki wyszło. A po zalogowaniu na stronie Play nic nie naliczyło więc zostało ujęte w opłacie abonamentowej.
ODPOWIEDZ