Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
C80
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-10-24, 14:12
Lokalizacja: Police

Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Post autor: C80 »

Przegrzebałem internet i nie znalazłem rozwiązania, dlatego założyłem nowy temat.

Sprawa wygląda tak. Mam Samsunga S5 i zrobiłem z niego router wifi dla laptopa. Na laptopie uruchamiają się strony WWW, poczta się pobiera, natomiast nie mogę przesłać plików przez FTP. To samo dzieje się na S3 oraz S5 po uruchomieniu routera bluetooth.

Z tego co widzę, to jakieś połączenie jest bo pewien program (Photo Mechanic) potrafił stworzyć katalog (sprawdzone na domowym kompie) ale pliki się nie wysyłają. W Total Commanderze loguje się na serwer ale zatrzymuje się na oknie, które pojawia się przed wygenerowaniem struktury katalogów. Zarówno w trybie pasywnym, jak i aktywnym tak samo.

Myślałem, że to wina Windowsa ale z FTP nie chcą się połączyć także aplikacje na androida. Te same aplikacje FTP na androida po wyłączeniu danych pakietowych i włączeniu WiFi łączą się z serwerem FTP bez problemu.

Wiecie może co jest grane? W internecie szukałem, ale raczej ten temat nie jest poruszany.

S5 z Andkiem 4.4.2 (ani OTA, ani KIES3 nie chcą dać 5.0) oraz kartą SIM Orange. Sprawdzane w trybie LTE oraz po przełączeniu na 3G. S3 z andkiem 4.4.2.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Post autor: ja.michal »

Nie ma na Androidzie jakiegoś firewalla, który blokuje port FTP?
Awatar użytkownika
C80
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-10-24, 14:12
Lokalizacja: Police

Re: Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Post autor: C80 »

No właśnie nie. Ani na S3, ani na S5. Wytłumaczeniem jest tylko blokada ze strony Orange.

Dzisiaj znalazłem, że Orange samo postawiło firewalla. Nie wiem na ile to prawda, ale w necie generalnie nie da się praktycznie nic na ten temat znaleźć. Odnoszę wręcz wrażenie, że albo tylko ja mam zablokowany dostęp do FTP przez sieć komórkową, albo jedynym który potrzebuje takiego połączenia.
Według Orange, ich ideą jest zapobieganie w ten sposób wykorzystywaniu limitów danych poprzez obce zapytania do naszej sieci, które również konsumują ten limit. Przez zdeterminowanego crackera z internetu moglibyśmy w łatwy sposób zostać pozbawieni naszej puli GB w ciągu kilku godzin.
Źródło: http://iknowsomething.com/orange-lte-pu ... -adres-ip/
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Post autor: Jo_gurt »

Cytat tyczy się połączeń przychodzących, ty próbujesz wychodzącego (w trybie passive).
Tryb active nie zadziała.
Awatar użytkownika
C80
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-10-24, 14:12
Lokalizacja: Police

Re: Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Post autor: C80 »

Niestety, w moim przypadku w trybie Pasiv też nie łączy.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Post autor: Jo_gurt »

Rozumiem, ale bardziej mi chodziło o to, że to niekoniecznie wina Orange.
Awatar użytkownika
C80
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-10-24, 14:12
Lokalizacja: Police

Re: Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Post autor: C80 »

Hmm, ja zwaliłem to na Orange, bo ona telefony przez WiFi łączą się z FTP bez żadnych problemów, zaś w trybie LTE /3g nie chcą. Kto wie, może to wina punktów dostępowych w telefonie. Dlatego cały czas szukam.

Edit//
Wykluczyłem, że to problem mojego numeru. Starter Orange ma to samo, internet jest, FTP brak.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Post autor: ja.michal »

C80 pisze: Wykluczyłem, że to problem mojego numeru. Starter Orange ma to samo, internet jest, FTP brak.
A starter innej sieci, np. Play?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Post autor: key »

Moze od poczatku - ty laczysz sie z komputera podpietego do telefonu z serwerem FTP w internecie czy odwrotnie?
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
C80
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-10-24, 14:12
Lokalizacja: Police

Re: Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Post autor: C80 »

Ja, telefon jako router udostępnia internet laptopowi. Z laptopa pliki są wysyłane na zewnętrzny serwer FTP.

Ale uwaga! Problem rozwiązany!

Okazuje się, że żeby wysyłać dane na zewnętrzny serwer FTP nie można korzystać z punktu dostępowego przysłanego przez operatora czy obecnego na telefonie otrzymanym z salonu. Koniecznie trzeba stworzyć nowy (ustaw.orange.pl). Jaka jest różnica? Jedna, jedyna drobna... W wartości "Protokół APN" wartość musi być IPv4, przy IPv6 wysyłanie danych na FTP jest blokowane.
tomanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-04-29, 07:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Post autor: tomanek »

Jedyny problem który pozostaje to zjadanie baterii przez takie działanie adhoc.
Ostatnio zmieniony 2015-04-29, 10:20 przez tomanek, łącznie zmieniany 1 raz.
kasia93
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-10-15, 22:03

Re: Android jako router - brak połączenia FTP, internet działa

Post autor: kasia93 »

A ja muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z tej formy udostępniania internetu. Kilka razy miałam problem z połączeniem FTP jednak podeszłam do punktu informacyjnego w mojej sieci i bez problemu mi wszystko nastawili i wytłumaczyli. Już nie raz internet w telefonie mnie uratował jak miałam do wykonania jakąś ważną pracę na komputerze. Jeśli macie jakiekolwiek problemy z połączeniem TFP to bez żadnego zastanawiania idzcie od razu do swojego operatora i będzie wszystko dobrze.
Prosto przed siebie Obrazek
ODPOWIEDZ