Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
LukaszDr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-27, 16:49
Lokalizacja: Północ

Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: LukaszDr »

Witam!
Zadanie otrzymałem od szefa więc jest poważna robota do zrobienia :D
Jako, że poniekąd sprzętem się interesuję, zakup nowych jednostek, monitorów itp. był na moich barkach i się sprawdzał teraz otrzymałem zadanie aby ukazać mu najlepszy dostępny Router LTE :).

Hehehe no i wiadomo: nic z tego nie ogarniam (jestem bardziej grafikiem niż komputerowcem :)).

Sytuacje ma taką:
Internet LTE z Plusa, w domu jakiś tam referencyjny od nich Router który jest mega słaby. Sygnał słaby, błędy w połączeniu, częste zawiechy. Problemy z połączeniem już w sąsiednim pokoju.
Na stronie wygrzebałem info o Power Plus LTE które jest bardzo słabą opcją... Jednak potwierdza, że nie wykorzystuje wykupionych 60GB,a i tak szwankuje (więc można obstawiać dalej winę urządzenia). Na "badylu" podobno działa ok.

I teraz pytanie: Jaki Router LTE będzie najodpowiedniejszy który nie zawiedzie jego oczekiwań i będzie się mieścił do kwoty 350zł. Dodatkowo jakbym mógł prosić o treściwą informację, pod jakim kątem wybierać taki Router.

Proszę o pomoc i wybaczenie tak mało profesjonalnego opisu i małej ilości szczegółów... no ale na 100% i wy mieliście takie sytuacje w pracy/rodzinie :zdrowko:.
Ostatnio zmieniony 2015-01-27, 19:07 przez LukaszDr, łącznie zmieniany 2 razy.
dexter18

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: dexter18 »

Po pierwsze badyl to nie antena. Działa na LTE ? Może warto spróbować anteny zewnętrznej z Cybertechu ?
LukaszDr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-27, 16:49
Lokalizacja: Północ

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: LukaszDr »

dexter18 pisze:Po pierwsze badyl to nie antena. Działa na LTE ? Może warto spróbować anteny zewnętrznej z Cybertechu ?
W sensie na "badylu" od Plusa sprawdzone jak to wygląda ogólnie z ich usługą :) i działa plus wykrywa zasięg typowo LTE.

Z treści mojego wcześniejszego zapisu wynika, że router LTE działa ale przesył informacji przez to urządzenie jest bardzo irytujący (powtarzając: słaby sygnał w już drugim pomieszczeniu, częste błędy z połączeniem plus spowalnianie przesyłu danych)... Według opisu przekazanego mi przez telefon.
dexter18

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: dexter18 »

Jaki teraz jest sprzęt ?
LukaszDr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-27, 16:49
Lokalizacja: Północ

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: LukaszDr »

Huawei e5372 e33e
dexter18

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: dexter18 »

No to może Huawei B593, i jak mało zasięgu wifi, to w pokoju AP.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: wojteks »

LukaszDr pisze:i będzie się mieścił do kwoty 350zł.
Dołóż 150-200zł i wspomniany B593s-22 albo D-Link DWR921 a do tego antena dualna jeżeli są problemy z zasięgiem.
Nie pomagam na PW!
LukaszDr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-27, 16:49
Lokalizacja: Północ

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: LukaszDr »

wojteks pisze:Dołóż 150-200zł i wspomniany B593s-22 albo D-Link DWR921 a do tego antena dualna jeżeli są problemy z zasięgiem.
Ale gdzie znajdę taki model do kwoty 500-550 zł? Ceny idą od 650zł :(
dexter18

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: dexter18 »

Na przykład tutaj.

huawei


No niestety ale jak ma być dobrze, to coś za coś. Do tego przy słabym sygnale LTE antena z Cybertechu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: wojteks »

LukaszDr pisze:Ale gdzie znajdę taki model do kwoty 500-550 zł?
Słabo szukasz http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... _enabled=1
Nie pomagam na PW!
LukaszDr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-27, 16:49
Lokalizacja: Północ

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: LukaszDr »

Tak jak pisałem, nie mój dział żebym ogarniał cokolwiek w tym temacie :)
Kiedy studiowałem informatykę LTE nie istniało %-) a potem już się ugruntowałem w swojej profesji.

No i sprawa robiona na szybko w miejscu pracy, jak w temacie: szef kazał, ja robię... a, że mi na robocie zależy nie odmówię.

Zastanawia mnie jednak fakt czy rzeczywiście ma sens zakupu takiego modemu i przejście z Huawei e5372 e33e np. na przedstawiony wyżej B593s-22. Przekazałem wasze spostrzeżenia jemu, za co jestem Wam bardzo wdzięczny, i właśnie takie pytanie mi zadał: czy uważam, żę różnica (jeżeli wina złego funkcjonowania LTE należy do routera) będzie BARDZO odczuwalna, bo na tym mu głównie zależy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: wojteks »

LukaszDr pisze:czy uważam, żę różnica
Będzie różnica, e5372 to router mobilny z całym szeregiem biorących się z tego ograniczeń.
Nie pomagam na PW!
LukaszDr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-27, 16:49
Lokalizacja: Północ

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: LukaszDr »

Dzięki wielkie! Gdybym mógł postawiłbym zimne piwko! Sprawa załatwiona, poszła dalej... Decyzja już nie do mnie należy, ale na 100% rozjaśniliście sytuacje.
Pozdrawiam
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: Skrillex »

Chyba Pan kolega administrator nie wie bardzo co mówi :) ! Routery e5372 są to jedne z najmiej awaryjnych routerów przenośnych lte. Więc nie wiem skąd te mity? Ja jakoś z tym routerkiem osiągam full prędkości lte ;). Dla mnie różnica jest taka że zależy komu do czego ten router jest potrzebny. Oba routery posiadają wejscie na atene. Więc różnica osiągów powinna być ta sama. Spróbuj najpierw antene dokupić i zobaczyć różnice ;) ! Bo może być że nic nie zyszkasz.
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: Jo_gurt »

Skrillex, dokonałeś chyba sporej nadinterpretacji jednego zdania wojteksa :P
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dobry Router LTE: PLUS; Szef kazał, pracownik robi :)

Post autor: wojteks »

Skrillex pisze:Routery e5372 są to jedne z najmiej awaryjnych routerów przenośnych lte.
A jakie to ma znaczenie dla tej dyskusji?
Skrillex pisze:że zależy komu do czego ten router jest potrzebny.
I tu jest to o co mi chodziło, zwykle w domu/firmie przydaje się router z portami ethernet, dobrymi gniazdami antenowymi, bez narzuconego ograniczenia liczby klientów WiFi itp.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ