Prędkość 3G przy udostępnianiu go przez bluetooth

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tool17
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-06, 13:25
Lokalizacja: Gdańsk

Prędkość 3G przy udostępnianiu go przez bluetooth

Post autor: tool17 »

Witam!
Mam pytanie odnośnie prędkości 3G. Jakiś czas temu w miejscowości "A" odpaliłem film przez internet (poprzez streaming) na moim Samsungu S3. Jednak się zacinał i nie można było go oglądać. Prędkość ściągania była 4,33 Mb/s, udostępniania 1,19 Mb/s i ping 83 ms. Jednak zrobiłem błąd. Przyzwyczajony do internetu stacjonarnego nie poczekałem chwilę na zbuforowanie się (zpauzować film na minutkę i dopiero później odpalić aż się załaduje). Teraz chciałbym sprawdzić, czy tym sposobem można komfortowo coś obejrzeć, ale w miejscowości "B" w którym aktualnie jestem prędkość 3G jest 11,24 Mb/s przy ściąganiu. Wynik więc byłby niemiarodajny, bo prędkość gdzie aktualnie jestem jest prawie 3 razy większa niż w miejscowości "A".

Zrobiłem więc taki triczek, że udostępniłem internet z telefonu (3G) na laptopa przez bluetooth (2.0 EDR). Według tego źródła:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bluetooth
Prędkość przesyłu bluetooth 2.0 EDR jest 2,1 do 3 Mb/s. Czyli nawet jeśli mam tutaj transfer 3G - 11,24 Mb/s, to wąskim gardłem jest bluetooth, które ograniczy mi łącze do 3 Mb/s na kompie.
Film po minucie zbuforowania dało się komfortowo oglądać. Moje pytanie jest takie. Czy jeśli w miejscu B można było komfortowo oglądać film (poprzez zpauzowanie go na minutę) przez 3G z telefonu -> bluetooth->komp, to czy w miejscowości A też będę mógł go oglądać z tym samym transferem?

Czy mój tok rozumowania jest prawidłowy?

Miejscowość A - telefon (prędkość 3G - 4,33Mb/s)-->bluetooth (przepustowość 3 Mb/s)-->transfer na komputerze 3 Mb/s

Miejscowość B - telefon (prędkość 3G - 11,24Mb/s)-->bluetooth (przepustowość 3 Mb/s)-->transfer na komputerze 3 Mb/s

więc prędkość internetu na komputerze taka sama w miejscu A i B
Ostatnio zmieniony 2015-03-05, 11:10 przez tool17, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Prędkość 3G przy udostępnianiu go przez bluetooth

Post autor: wojteks »

tool17 pisze: 4,33 MB/S, udostępniania 1,19 MB/S i ping 83 MS
Nie ma takich jednostek, popraw na prawidłowe.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ