DWR 921 traci połączenie z BTS po uśpieniu pc i tablet

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

DWR 921 traci połączenie z BTS po uśpieniu pc i tablet

Post autor: overtrash »

Panie i Panowie !
Mam problem z routerem dlinka o modelu DWR 921. H/W B1, F/W v.2.00.
Korzystam z RBM I na kartę. W ustawieniach routera siła sygnału 3 kreski, kolor ikony to ciągły pomarańczowy.
Oto ustawienia mojego urządzenia:
Obrazek
Obrazek

Do rzeczy, po uśpieniu komputera i gdy tablet ma wyłączone wi fi po kilku minutach lampka 4G przestaje mrugać i świeci światłem ciągłym.
Gdy uruchomię wi fi na tablecie następuje połączenie z siecią wi fi ale ikona nie jest niebieska tylko szara wiec połączenia z Internetem brak.
To samo jest jak wybudzę pc z uśpienia- połączenia z Internetem brak, za każdym razem gdy wchodzę w ustawienia routera w zakładce status musze klikać w przycisk Connect i wtedy lampka 4G znów zaczyna mrugać.
Nie do końca rozumiem znaczenie opcji Reconnect Mode : manual, Maximum Idle Time : 300 seconds( choć tu nic nie zmieniałem, może powinno być auto, ew. dać inny czas?) DNS check: Enable.
Proszę o pomoc.
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: DWR 921 traci połączenie z BTS po uśpieniu pc i tablet

Post autor: penknife »

Reconnect mode: Auto -żeby łączył wtedy kiedy potrzeba, bez ręcznego nawiązywania połączenia
Keep Alive: Use Ping -żeby nie rozłączało (z tego co pamiętam: Play rozłącza po 15min nieaktywności łącza)
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: DWR 921 traci połączenie z BTS po uśpieniu pc i tablet

Post autor: overtrash »

penknife pisze:Reconnect mode: Auto -żeby łączył wtedy kiedy potrzeba, bez ręcznego nawiązywania połączenia
Keep Alive: Use Ping -żeby nie rozłączało (z tego co pamiętam: Play rozłącza po 15min nieaktywności łącza)
Też tak myślałem ze reconnect mode powinno być auto ale nie byłem pewny, zdjęcia to ustawienia domyślne urządzenia.
Wracając do opcji Keep Alive: Use Ping, jakie wartości podać-Ping Interval? Ping IP Address?

wujek google pokazał ze ktoś miał podobny problem w orange:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2776544.html
Czy wartości tam wymienione, ja również mogę zastosować? Chodzi mi o Ping Interval i Ping IP Address.
Dobra ustawiłem tak jak w wątku z elektrody:
Obrazek
Dam później znać czy to pomogło.

[ Dodano: 2015-03-17, 18:56 ]
Wyżej wymienione ustawienia pomogły- po ustawieniu wyłączyłem połączenie i w tablecie i w pc. Po prawie 23 min zabrakło na moment prądu, kilka chwil później router sam wszystko automatycznie ustawił połączył się domyślnie 4G.
Dla pewności postanowiłem poczekać jeszcze 30min, pierwszy został połączony tablet przez wifi- na nim mi najbardziej zależało, z pc tez nie było problemu. :rotfl:
penknife, chciałem ci serdecznie podziękować za szybki odzew i pomoc. :ok:
Jeśli nikt nie chce nic dodać, temat będzie chyba do zamknięcia, bo w/w ustawienia powinny już działać cały czas. ;)
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: DWR 921 traci połączenie z BTS po uśpieniu pc i tablet

Post autor: Nightmare »

Ping Interval możesz zmienić na 60 lub 120 sekund, jest to odstęp czasowy, w jakim jest wysyłany ping na adres określony w polu Ping IP Address.

Firmware masz 2.00 czy 2.01? Jaka data firmware wyświetla ci się w oknie statusu?
Huawei B715 + 2xATK-504
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: DWR 921 traci połączenie z BTS po uśpieniu pc i tablet

Post autor: overtrash »

Nightmare, H/W B1, co do F/W:
Obrazek

Wiem ze na stronie D-Linka, jest nowszy w wersji- V2.01b03 z dnia 2014-09-18.
Pewnie wgram go później teraz mam 13 dni na testy i w razie problemów mogę dokonać zwrotu bez podania przyczyny, nie wiem jak patrzył by na to sprzedający gdybym dokonał zwrotu z zaktualizowanym FW- wolę dmuchać na zimne gdyby coś. :P
Ping Interval zmienię według wskazówki na 120sek.
A jak tam twój DWR, zaktualizowałeś go do najnowszej wersji, odczuwasz jakieś zmiany w stosunku do tej która była w routerze domyślnie? Działa stabilnie, nie rwie połączenia?
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: DWR 921 traci połączenie z BTS po uśpieniu pc i tablet

Post autor: Nightmare »

Mój był już z FW w wersji 2.01. U mnie działa stabilnie, na początku były problemy, ale z winy operatora (padający BTS), od miesiąca na razie nic się nie dzieje.
Huawei B715 + 2xATK-504
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: DWR 921 traci połączenie z BTS po uśpieniu pc i tablet

Post autor: overtrash »

Nightmare, jasne na tym FW co mam czasem rwie mi sygnał na kilka chwil raz po 2d2h15min raz po 12h ale później(podejrzewam że to przez starsza wersje firmware) łączy się automatycznie z LTE i jest ok. Przyrównując z MV 610VR to był on przez prawie 2l stabilny jak skała- nie licząc prac modernizacyjnych Orange.
ODPOWIEDZ