Internet na kartę w Play - telefon jako modem

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Toluvel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-04-24, 00:30
Lokalizacja: Łódź

Internet na kartę w Play - telefon jako modem

Post autor: Toluvel »

Hej,

Mam następujący problem: czy da się jakoś wzmocnić sygnał docierający do telefonu w budynku? Mam Nokię Lumię 735, którą kupiłem bo a) potrzebowałem nowego fona b) chciałem, żeby przez jakiś czas funkcjonowała jako modem do internetu na kartę. Wszystko działa ale kiepsko (w zasadzie wcale) łapie LTE w budynku w którym chciałbym używać tego internetu, co oznacza, że zostaje mi 3G i dużo gorsze prędkości. Nadajnik jest oddalony o zaledwie 1,2 km, mapy Playa twierdzą, że LTE powinno być w budynku jak i na zewnątrz. Są to okolice Łodzi, co ciekawe w mieszkaniu które jest bliżej centrum LTE łapie sporadycznie i szybko przerzuca na 3G. Myślę, że rozwiązanie tkwi w sile sygnału, choć badam też konfigurację telefonu. Zanim ktoś zaproponuje rozwiązanie Antena + Modem + Router (chcę podłączyć więcej niż 1 komputer) prosiłbym o pomoc - czy można w tej sytuacji coś zrobić by uzyskać sensowne LTE w domu? Z góry dziękuję i pozdrawiam!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę w Play - telefon jako modem

Post autor: ja.michal »

Są kontaktowy do przyłożenia do telefonu, ale nie wiem czy przy LTE to zadziała. Wątpliwe.

Dwa wyjścia jakie przychodzą mi do głowy.
Zmienić miejsce położenia telefonu na inne, albo za oknem na parapecie.
Ustawić telefon w pozycji pionowej, może nawet pionowo "do góry nogami". Anteny są na dole telefonu.

Innych opcji w obecnej sytuacji nie widzę.
Toluvel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-04-24, 00:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na kartę w Play - telefon jako modem

Post autor: Toluvel »

Dzięki, w mieszkaniu zdaje się pomagać, zobaczymy jak "w terenie" :)

Jeszcze dwa krótkie pytania: wiecie może czy w tym telefonie można wymusić 4G/LTE, tak by nie przeskakiwało na 3G? I drugie: gdzieś w internecie widziałem wzmiankę o urządzeniu, które działa jak antena sieci komórkowej - antena zewnętrzna połączona z kablem z urządzeniem wifi, które wzmacnia sieć wewnątrz budynku. Czy coś takiego jest w stanie mi pomóc?

Pozdrawiam :zdrowko:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet na kartę w Play - telefon jako modem

Post autor: wojteks »

Toluvel pisze:antena zewnętrzna połączona z kablem z urządzeniem wifi
Zestaw IDU-ODU CP/Plusa, nie polecany choćby z tego względu że ma tylko LTE1800 i ogranicza przepustowość downloadu do 32Mbps.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę w Play - telefon jako modem

Post autor: ja.michal »

Niestety w WP nie da się ustawić trybu tylko 4G, czy nawet tylko 3G. Jedynie tylko 2G.
Toluvel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-04-24, 00:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na kartę w Play - telefon jako modem

Post autor: Toluvel »

Dzięki za pomoc - udało mi się znaleźć miejsce na strychu gdzie łapie LTE na 2 kreskach i w miarę to wszystko śmiga, testy speedtesta dochodzą do 13-14 mps DL i 4-7 mps UP, pingi poniżej 60ms. Powinno starczyć, chyba powinienem być zadowolony ;] Chociaż od LTE pewnie można oczekiwać więcej no ale przy takim setupie nie mogę narzekać.

Miłego weekendu ;)
ODPOWIEDZ