Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Albanczyk147
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-03, 19:23
Lokalizacja: Złatna

Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: Albanczyk147 »

Witam.
Moj problem polega na tym ze w dzien kiedy korzystam z internetu w technologi 3G(Orange) szybkosc pobierania danych zadko kiedy przekracza 0,50Mb/s za to w nocy tak miedzy 24:00 a 01:00 juz ta szybkosc pobierania danych jes od 3,00Mb/s do 6Mb/s mieszkam miejscowosci Złatna najbliszy BTS mam 7km od mojego domu teren gorzysty lasy itp zasieg mam bardzo silny wrecz na fulla i teraz pytanie co jest nie tak ze w dzien mam slaby internet a w nocy jak na te tereny gdzie ja mieszkam hula az milo patrzec...ktos kiedys mial taka sytuacje ewentualnie jak temu zapobiec zeby ten internet w dzien byl taki jak w nocy czy to wina obciazenia sieci czy czegos innego prosze o pomoc
xyz
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: Sundance_kid »

Albanczyk147 najpewniej tak. Jaki masz modem/router?
panwiesio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-08-18, 07:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: panwiesio »

Najprawdopodobniej pod BTS jest podpiętych zbyt wielu użytkowników korzystających z neta. W nocy (co oczywiste) jest ich mniej. Zadzwoń do operatora i przedstaw sprawę. To w ich kwestii jest byś miał internet za jaki płacisz.
Albanczyk147
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-03, 19:23
Lokalizacja: Złatna

Re: Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: Albanczyk147 »

Sundance_kid posiadamn modemoruter huawei e5332 i to nie jest winna urzadzenia sprawdzalem
panwiesio tez tak uwazam ale szanowne Orange nie przyjmuje tego do wiadomosci ze ma problem z bts i slotam i zwala wszystko takjakby na zasieg i lokalizacje w ktorej sie znajduje
xyz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: matek451 »

A co z anteną? i co to wg. ciebie jest zasięg na fulla? Router loguje się do BTS-a Rajcza czy Ujsoły ? Sieć UMTS900 może być przeciążona, warto spróbować z każdym z tych BTS-ów Networks. Ewentualnie spróbować z UMTS2100 i HSPA+DC na antenie panelowej 2100MHz o dużym zysku. Oczywiście do tego modem/ router z DC. Do stacji TV , TSR w Ujsołach masz 7 km?
Albanczyk147
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-03, 19:23
Lokalizacja: Złatna

Re: Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: Albanczyk147 »

Zasieg na fulla znaczy ze zasieg jest pelny bardzo silny najprawdopodobniej modem loguje sie na ujsoly bo jest najblizej ja tez stawiam na przeciazenie sieci co do anteny watpie ze w pasmie 2100MHz skoro obydwa nadajniki dzialaja w pasmie 900
xyz
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: atento »

W orange dochodzi pytanie, czy jest to abonament czy karta :)

Na kartę transfer jest wolniejszy o połowę od abonamentu
900mhz networks działa tragicznie, gdzie nie byłem ledwo to działało. Za to 2100 smigało bardzo przyjemnie nawet przy marnym zasięgu.

Podobnie mam w plusgsm w dzień 0,5Mbps download 4Mbps upload a w nocy 10Mbps download i 4Mbps upload
Albanczyk147
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-03, 19:23
Lokalizacja: Złatna

Re: Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: Albanczyk147 »

mam abonament
xyz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: matek451 »

Wiesz lepiej to korzystaj z UMTS900 Networks bez anteny na 900MHz, zasięg nawet na 900MHz w takim terenie z odległości 2-3 km nie może być idealny. Zresztą go nawet nie zmierzyłeś, Twoje subiektywne odczucia są bez znaczenia. No i licz na cud, ponoć się zdarzają. Na koniec ,oczywiście w Ujsołach i Rajczy działają UMTS2100 z HSPA+DC.
Albanczyk147
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-03, 19:23
Lokalizacja: Złatna

Re: Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: Albanczyk147 »

To w takim razie zaryzykuje na te asmo 2100 tylko potrzebuje anteny jaka mi polecasz mistrzu? o konektor sie nie boje bo mam taki ze starej anteny dokolnej
xyz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: matek451 »

Zanim cokolwiek zaryzykujesz proponuję udać się w pobliże BTS-a Ujsoły i Rajcza. Sprawdzisz w ten sposób działanie UMTS2100. Przy silniejszym sygnale router MiFi powinien zalogować się do UMTS2100. Zrób wtedy speedtesty. Ewentualnie gdybyś miał modem Huawei z DC mógłbyś za pomocą TNI wymusić UMTS2100 i UMTS900 i sprawdzić działanie obydwu w pobliżu BTS-a. Testy możliwe też na telefonie. Są aplikacje, które pokazują technologię i częstotliwości. Trzeba się przekonać jak działają UMTS2100 i UMTS900 i dopiero decydować o antenie.
Albanczyk147
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-03, 19:23
Lokalizacja: Złatna

Re: Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: Albanczyk147 »

ok jutro bd kombinowal
xyz
lysyzbrazzers
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-19, 08:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Problemy z szybkoscia pobierania danych !

Post autor: lysyzbrazzers »

matek a mógłbyś podać aplikację, którą byś polecił?
ODPOWIEDZ