Internet Heyah i zakończenie sieci a kary umowne

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bebok

Internet Heyah i zakończenie sieci a kary umowne

Post autor: Bebok »

Witam,

Skuszony reklamą "prawdziwego internetu no limit" Heyah zapoznałem się z regulaminem oferty http://www.heyah.pl/regulaminy/smart-ab ... b173e43345
Jest w nim zapis:
20. Abonent zobowiązuje się nie korzystać z Usług Telekomunikacyjnych w sposób naruszający prawo lub postanowienia Umowy, a w szczególności nie używać wydanych mu przez Operatora kart SIM:
d. w urządzeniu telekomunikacyjnym realizującym funkcję zakończenia sieci stałej lub
działającym na podobnej zasadzie
, chyba że Operator wyraził na to uprzednią pisemną
zgodę
Jako, że dokonanie powyższego nadużycia obarczone jest karą umowną minimum 1500zł mam do Was prośbę.
Czy możecie wytłumaczyć mi co to jest urządzenie telekomunikacyjne realizujące funkcję zakończenia sieci stałej lub działające na podobnej zasadzie?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet Heyah i zakończenie sieci a kary umowne

Post autor: key »

Nie mozesz uzywac tych kart n.p. w centralkach GSM.
Nie pomagam na PW.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet Heyah i zakończenie sieci a kary umowne

Post autor: dzejk »

te karty z heyah są tylko do smartfonów, używanie ich do dzielenia neta lub choćby wykorzystywania w modemach lub routerach jest zabronione.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Internet Heyah i zakończenie sieci a kary umowne

Post autor: radius »

Minął prawie miesiąc. Czy ktoś korzysta z karty SIM w routerze z wbudowanym modemem? Czy ktoś miał nieprzyjemności w związku z użytkowaniem karty w modemie czy telefonie (tethering)?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Heyah i zakończenie sieci a kary umowne

Post autor: barek16 »

Ja też szukam o tym info i póki co brak. Kazdy czeka kto pierwszy zaryzykuje i sprawdzi. Sam chętnie wsadziłbym w router heyah LTE bez limitu :-D
titi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-17, 22:14

Re: Internet Heyah i zakończenie sieci a kary umowne

Post autor: titi »

witam mam ten internet bez limitu z heyah za49 zł to jest rewelacja net bardzo dobry niby tam pisza ze kary za udostepnianie ja od prawie tygodnia udostepniam znaczy ruteruje smartfonem i jest ok :super:
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Heyah i zakończenie sieci a kary umowne

Post autor: barek16 »

Ok, dzięki za inf. Daj znać po pierwszym rachunku czy nadal będzie bez problemowo.
ODPOWIEDZ