Problem z LTE w T-Mobile

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Problem z LTE w T-Mobile

Post autor: g3000 »

Od kilku dni mam nową ofertę w tej sieci, która pozwala korzystać z LTE.
Niestety, telefon poza logowaniem się w sieci nie pozwala z LTE korzystać. Nie można się połączyć z internetem, zadzwonić, ani wysyłać sms-ów. Zauważyłem tylko że SMS-y dochodziły.

Mam kartę z innej sieci i tam LTE działa bez zarzutu (pre-paid z Play)
Na infolinie nie mogę się dodzwonić, na stronie nie mają też czegoś w rodzaju zdalnego konfiguratora do tego modelu - podejrzewam że problem może leżeć w konfiguracji sieci.
Ale w sieci 3G czy 2G nie ma żadnych problemów ani z połączeniami, ani z internetem mobilnym.
Karta SIM jest wymieniona na nową także tutaj problem też odpada.

Telefon - Sony Xperia SP.
System - Cyanogenmod 12.1
Krak09
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2015-07-14, 20:22
Lokalizacja: Krakow

Re: Problem z LTE w T-Mobile

Post autor: Krak09 »

Musisz mieć włączone LTE dla Twojego numeru, trzeba zadwonić do BOK lub napisać. Aby korzystac z LTE w T-mobile musisz spełnić trzy warunki nowa karta USIM, właczone LTE dla numeru i urządzenie obsługujące LTE.
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: Problem z LTE w T-Mobile

Post autor: g3000 »

Problem rozwiązany.
Przyczyną okazała się usterka karty SIM - jakoś nie skojarzyłem że ostatnio telefon zaczął spowalniać i restartować się podczas pisania smsów i wykonywania połączeń (dodatkowo jeszcze problem był z aplikacją klawiatury - Swiftkey).
Dodzwoniłem się na w końcu na infolinie gdzie po zgłoszeniu problemów także zalecono wymianę karty SIM . Kartę wymieniłem w salonie bezpłatnie i teraz wszystko działa bez problemu.
annalasowska
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-18, 10:06

Re: Problem z LTE w T-Mobile

Post autor: annalasowska »

Witam widzisz trzeba od razu do nich dzwonić
Williamners
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-14, 15:16
Lokalizacja: Burundi

Problem z LTE w T Mobile

Post autor: Williamners »

Witam podepne sie pod temat tez mam problemy z LTE od dluzszego czasu na poczatku bylo super 12-15 mega, a teraz 1-2 mega, zglaszalem kilka krotnie telefonicznie do boku, przyjeli zgloszenia i na tyle. Moge prosic jaka jest odpowiedz na zgloszenie C00000001091977
ODPOWIEDZ