Tablet Prestigio PMT7008_4G (Consul) a LTE w Plusie

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
boskar
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2010-05-05, 10:24
Lokalizacja: Katowice

Tablet Prestigio PMT7008_4G (Consul) a LTE w Plusie

Post autor: boskar »

Hej forumowicze,

wpadłem na pomysł żeby kupić sobie tablet z 4G, konkretnie model Prestigio Consul 4G (PMT7008_4G). W końcu tethering Wi-Fi w androidzie działa dobrze od dłuższego czasu, więc i za router ujdzie, i w tablecie powinno być OK.

Mam też kartę z Plusa do transmisji danych (z koproracji, więc nie mam mozliwosci kombinowania z panelami operatora itd - dostarczony z Huawei E122 czy czymś takim brandowanym na blueconnect).

Niestety jak dotąd nie udało mi się zalogować do sieci LTE.

Czy ktoś może dysponuje informacjami na jakich pasmach operuje ten tablet,albo ma pomysł jak to sprawdzić? .

Z drugiej strony - w "wyborze operatora" widzę Playa 4G i Plusa 4G, więc pasmo jest obsługiwane, ale to sieć mnie nie wpuszcza?

Aero 4G też nie zadziałało, generalnie po przestawieniu w tryb tylko LTE nie ma szans na zalogowanie do sieci.

Mam jeszcze kartę (prepaid do telefonu) z T-Mobile, też nie bardzo jest po co tym sprawdzać czy działa bo na liście sieci nie ma T-Mobile 4G (3G - jest).

Jakieś pomysły jak to ugryźć?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Tablet Prestigio PMT7008_4G (Consul) a LTE w Plusie

Post autor: wojteks »

Karta Plusa może być zbyt stara, karta T-Mobile musi mieć zgodę operatora na wejście do sieci LTE i oczywiście musi być zasięg co z próby z kartą Plusa nie wynika (jest tylko Play i Plus), Aero2 wpuszcza do UMTS900 i LTE2600 a zdaje się takiego nigdzie nie ma komercyjnie dostępnego.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Tablet Prestigio PMT7008_4G (Consul) a LTE w Plusie

Post autor: radius »

800, 1800 i 2600 MHz: http://marketing.prestigio.com/$Custome ... UAL_EN.pdf , więc i do sieci Sferii jak i Mobylandu powinieneś się zalogować.

Jeżeli nie masz konta to załóż je na Plus Online. Później po zalogowaniu się wejdź w zakładkę Usługi. Zaznacz Włączone i zobacz czy masz aktywne LTE na tej karcie.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Tablet Prestigio PMT7008_4G (Consul) a LTE w Plusie

Post autor: ja.michal »

wojteks pisze:Aero2 wpuszcza do UMTS900 i LTE2600 a zdaje się takiego nigdzie nie ma komercyjnie dostępnego.
Żeby było zabawniej LTE2600 w Aero2 to TDD (Band 38), a urządzenia na rynku mają główne LTE2600, ale FDD (Band 7). Tak dla jasności sytuacji. ;)
Ludożerca
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-01-19, 18:26

Re: Tablet Prestigio PMT7008_4G (Consul) a LTE w Plusie

Post autor: Ludożerca »

Witaj.
Miałem ten sam problem z tym tabletem. Zadzwoniłem do pomocy technicznej Prestigio. Pomogli przez telefon.
Okazało się że ten tablet ma błąd w oprogramowaniu. Żeby działało 3/4G/LTE trzeba było przełączyć na język angielski i coś tam jeszcze zrobić.
Niestety nie pamiętam co jeszcze. Działały mi karty Orange i Play.
Teraz znowu mam tę samą sytuację a dodzwonić się do nich nie można bo cały czas zajęte.
Próbuj. Ja też będę próbował.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ