Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: ml13 »

@up a miał łatkę która naprawia zarządzanie Ramem? Mogło też Ci się tak wydawać bo Miui jest bardziej płynne, moim zdaniem te smartfony działają porownywalnie ale OnePlus3 niszczy Mi5 wielozadaniowością.
Obrazek
CzechuXX
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2016-03-14, 07:15

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: CzechuXX »

Zastanawiam się nad zakupem tego smartfona. Wpadły mi dwa w oko. Moglibyście doradzić który lepszy?
1.Original Xiaomi Redmi 3S Pro Mobile Phone Snapdragon 430 Octa Core 5" 720P 13MP Fingerprint ID [Official Global ROM MIUI 7.5]
2. Original Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime 32GB ROM Mobile Phone Snapdragon 650 5.5" FHD 3GB RAM 16MP [Official Global ROM MIUI 7]

Osobiście to 5 cali mi wystarczy. Ale jeśli note ma mieć dużo lepsze flaki to rozważę go. Najlepiej wszystkie za i przeciw. Ja za bardzo się na tym nie znam. Nazwy skopiowane ze znanego chińskiego portalu.
D-link DWR 116 + Huawei e3372
Cybertech Dual LTE/4G 15dBi MIMO 1800 MHz
LTE RBM5
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: ml13 »

Zdecydowanie drugi. Snapdragon 650 to procesor który ma Xperia X za dwa tysie (trochę zabawne nawet) i jest lepszy od 3S
Obrazek
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: atento »

Telefony z chin są fajne i lepiej działają niż te z znaną nazwą :] A najgorsze teraz to lumie, mam dwie w szufladzie z średniej półki, obie problem z ekranem, jeden pekł z 3x w drugim digitizer działa do połowy :E

Używam cubot dinosaur bo mi nie potrzeba super wydajności a bateri która da radę cały dzień.
Bateria wytrzymuje mi od 8 rano do 2 w nocy 99% czasu podświetlony ekran z włączonym wi-fi i jeszcze zostaje z 15%. Nic nie zamula, wytrzymały 2x go przejechałem na rowerze, wypadł z uchwytu i trach, tylko ślad opony został.Tylko troszkę duży, na wychodne do kieszeni używam noki z czarno białym wyświetlaczem co mi w kieszeni nie zawadza i normalnie można zadzwonić nie trzymając patelni w dłoni przez którą ręka odpada od grawitacji :hyhy:

Jak ktoś ma mało kasy tak do 600zł gdy chce kupić w polsce to bardzo dobry wybór na dobry telefon
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: radius »

Podobno jest jakaś wersja na Europę z obsługą LTE800: https://miuipolska.pl/forum/topic/16026 ... -ws-lte800
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: onken »

Moze by takiego Mi5 zrobili :-) ?? Snaprdragon 430 za wolny dla mnie...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
CzechuXX
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2016-03-14, 07:15

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: CzechuXX »

Ja się już zdecydowałem na xiaomi redmi note 3 pro 3/32gb. Wersja z odblokowanym lte 800 ale muszę jeszcze kilka informacji o nim zasięgnąć.
D-link DWR 116 + Huawei e3372
Cybertech Dual LTE/4G 15dBi MIMO 1800 MHz
LTE RBM5
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: radius »

A ja jestem sceptycznie nastawiony, bo nigdzie nie widziałem zrzutów z Fieldtest. Jak ktoś pokaże, że udaje się wymusić po czym telefon zaloguje się do LTE800 to rozważę zakup.
Tu nie ma mowy o odblokowaniu! To radio musi obsługiwać Band20 czego do tej pory nie robiło.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: onken »

Przeciez Snapdragon w Mi5 obsluguje LTE800

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: varico »

Obsluguje wszystkie czestotliwosci, ale po co MI5 ma oblsugiwac LTE 800MHz, ktore funkcjonuje chyba tylko w Europie? Za poszczegolne czestotliwosci trzeba dodatkowo zaplacic Qualcommowi.
Dilan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-20, 19:41

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: Dilan »

Szczerze mówiąc coraz częściej zastanawiam się nad tym telefonem bo opinie ma całkiem niezłe
Mój blog na temat e-commerce i handlu online: Eskowo.pl
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: onken »

Kupilem zonie Redmi 3S i zadowolona. Dziala szybciej niz poprzedni rozwalony Mi4i

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
CzechuXX
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2016-03-14, 07:15

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: CzechuXX »

W piątek przyszedł do mnie Redmi Note 3 SE.
Przy próbie aktualizacji przez aplikację w telefonie Miui8 uceglił się. Cała niedziela przy telefonie. Już porozsyłałem maile po serwisach i co drugi odpisał, że raczej się nie da go uratować. A ceny to chyba umówione (150zł).
Ale w efekcie końcowym jednak mi się udało go przywrócić do użytkowania.

Ogólnie wykonaniem nie różni się od telefonów za 2tyś. Chodzi też równie dobrze.
D-link DWR 116 + Huawei e3372
Cybertech Dual LTE/4G 15dBi MIMO 1800 MHz
LTE RBM5
kiko80
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-09-13, 07:00
Lokalizacja: nie wiem

Re: Co sądzicie o smartfonie Xiaomi?

Post autor: kiko80 »

Mam Oneplus 3 od 3miechów więc już go dobrze przetestowałem: częste aktualizacje już z 4-5 miałem, podczas gierek telefon się nie grzeje nawet podczas testu w antutu, stabilny zero zwiech, jakość wykonania b. dobra, rom oryginalny b.dobrze spolszczony. Wahałem się między Mi5, LeEco Lemax2, a Oneplus 3 i na OP3 postawiłem
ODPOWIEDZ