Złośliwy program na smatfonie

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Złośliwy program na smatfonie

Post autor: proteka »

Dzień dobry. Mam smartfon samsunga z androidem. Ostatnio mam pewien problem z przeglądaniem internetu w smartfonie. Bez mej wiedzy i woli zainstalował się jakiś program, który robi wrażenie użytecznego, ale jest złośliwy. Ten program uruchamia się sam, jak chcę przeglądać internet w smartfonie i utrudnia mi bardzo, a ostatnio to nawet uniemożliwia przeglądanie internetu. Po prostu sam się włącza i nie potrafię go wyłączyć. Doradzicie mi jak temu zaradzić? Czekam na Wasze rady, a teraz mam myśl, żeby praktycznie wszystko odinstalować i pozostawić tylko to zainstalowane co jest mi bardzo potrzebne. Bo mam podejrzenia, że ten złośliwy program zainstalował się jako dodatek do jakiegoś programu, który zainstalowałem. Tylko, że nie wiem, który to program? Co z tym zrobić? Z góry dziękuję za rady :)
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Złośliwy program na smatfonie

Post autor: varico »

No ale co ten program robi? I na 100 % znajduje sie on na liscie zainstalowanych aplikacji. Po prostu odinstaluj te, ktorych w ogole nie kojarzysz.
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Złośliwy program na smatfonie

Post autor: proteka »

Tak, zaraz będę odinstalowywał wszystkie aplikacje mi nieznajome i niezaufane. A ten program przykrywa mi otwartą stronę internetową i udaje program użyteczny i tak są jakieś opcje w sumie przydatne (ale w tym momencie nie chcę z nich korzystać). Tylko że to ze uniemożliwia mi korzystanie z właśnie otwartej strony internetowej i żaden sposób tego programu wyłączyć nie mogę.
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Złośliwy program na smatfonie

Post autor: varico »

Jakigo masz androida i jaki telefon? Umiesz podejrzec aplikacje pracujace w tle (z reguly jest to srodkowy przycisk ktorego trzeba przytrzymac chwile)?
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Złośliwy program na smatfonie

Post autor: proteka »

Właśnie pobawiłem się i chyba odkryłem winowajcę (na 80%). Usunąłem aplikację "clean master", którą wykorzystywałem, a jej elementem był ten złośliwy program. Po jej usunięciu już problem się rozwiązał. Tak więc chyb odkryłem winowajcę problemu. Już więcej tego programu nie zainstaluję.
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: Złośliwy program na smatfonie

Post autor: Ridix »

Zainstaluj sobie 360 Security ze sklepu,testowałem co się dało i ten programik antywirusowy był najlepszy,dodatkowo masz te same funkcje co w Clean Master ,dodatkowo ma ciekawą funkcję,możesz poprawić żywotność baterii zatrzymując aplikację.Ale nie w ten sposób jak inne aplikację,tylko jeśli tych aplikacji nie włączysz ani nie zrestartujesz telefonu,to ci się nie włączą,w ten sposób smartfon mi działa nieraz nawet dwa razy dłużej.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Złośliwy program na smatfonie

Post autor: dzejk »

Ridix pisze:Zainstaluj sobie 360 Security ze sklepu
Nie polecam, a wręcz odradzam ten chiński badziew. Było mnóstwo afer z tą firmą.
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: Złośliwy program na smatfonie

Post autor: Ridix »

dzejk tak samo jak z Microsoftem,Nortonem i wiele innych tego typu przypadków.Każdą firmę są w stanie oskarżyć że nie dba o naszą prywatność a popatrz z czego korzysta 90% ludzi z Windowsa i Androida.Ja mam zainstalowany 360 Security i prędzej twórca androida czyta moje smsy i kontakty niż ta aplikacja.To że jest Chińskie to nie znaczy że jest podejrzane,tak samo Kaspersky jest Ruski ;)
ODPOWIEDZ