Dovado Tiny + Huawei e3372 - nagle przestało działać

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
abaqus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-07-19, 11:41
Lokalizacja: Wieliczka

Dovado Tiny + Huawei e3372 - nagle przestało działać

Post autor: abaqus »

Od pół roku z powodzeniem korzystam z zestawu Dovado Tiny + Huawei e3372 w taryfie Red Bull Mobile + antena dualna cybertech LTE/4G 15dBi i nagle przestało działać i zupełnie nie wiem dlaczego.
Jeszcze w nocy z soboty na niedzielę komórka ściągała sobie radośnie aktualizację za pośrednictwem tego internetu, a w niedzielę rano internet nie działa. Nie pomaga ani restartowanie routera ani całkiem odłączenie wszystkiego od prądu. Z siecią się łączy, IP ma, sygnał 100% a internetu nie ma...
Konto aktywne, kasa na koncie jest, pakiet danych również. Mało tego, SMSy wysyła i odbiera a internetu nie ma...
Nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny i jak naprawić.
Może jakimś tropem jest to, że na stronie play24 w segmencie "moje urządzenie" jest napisane nierozpoznany, a wydaje mi się (ale mogę się mylić), że kiedyś wyświetlał tam Huawei e3372
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dovado Tiny + Huawei e3372 - nagle przestało działać

Post autor: ja.michal »

Ping leci na jakiś serwer (wpisany po IP, nie po domenie)? Podpinałeś sam modem do komputera?
abaqus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-07-19, 11:41
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Dovado Tiny + Huawei e3372 - nagle przestało działać

Post autor: abaqus »

Udało się przywrócić do działania - ręcznie wymusiłem łączenie przez 3G i zaskoczyło, potem po przełączeniu z powrotem na 4G działało. Przyczyna pozostaje nieznana, ale może komuś się w przyszłości przyda to rozwiązanie.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Dovado Tiny + Huawei e3372 - nagle przestało działać

Post autor: pogodabartek »

Ustawić w tryb AUTO- pisane pod wątkiem koniec darmowego LTE Red bull
ODPOWIEDZ