Konfiguracja Network Signal Info Pro na test w drodze

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KSI
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-01-27, 11:41

Konfiguracja Network Signal Info Pro na test w drodze

Post autor: KSI »

Mam małe doświadczenie z tym programem. Chcę zrobić test tym programem zasięgu 3G dwóch operatorów "na trasie". Czy ktoś doświadczonym mógłby napisać jak go najlepiej skonfigurować tj. czy pomiar lepiej co [odstęp czasu] czy co [ilość metrów], jeśli pierwsze albo drugie to co ile czasu/metrów?

Próbowałem robić co 1 sekunde ale telefon (motorola moto g 2gen), ma opóźnienie w zliczaniu, jakby nie nadążał, jadąc 15 min. powinno być 900 sekund czyli wyników, natomiast telefon z programem naliczy jakąś połowę. Jak robię test co minutę wychodzą takie same wyniki, czyli nie widać wahań zasięgu gdy patrzę na: dBm dBm average Best signal Percent Percent average. Co minutę są takie same dane w ciągu 15 minut bo około tyle trwa trasa.

Jak testować w dom w danym miejscu - ile czasu i co jaki odstęp czasu, żeby wynik był miarodajny, nie był za krótki ani za drugi, żeby wykluczyć wahania zasięgu?
ODPOWIEDZ