LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Pokazałem i poparłem faktami jego działanie oraz Plusa na konkretnym obszarze w centrum Polski, okolicy skrzyżowania 2 autostrad. Wskazałem jak wygląda sieć LTE obydwu operatorów.
OT poparłeś faktami-stacja działa od pół roku a Ty kłamiesz że w Strykowie nie ma LTE1800. :facepalm:
matek451 pisze: Ty uogólniasz na dodatek z twojej strony nie padają żadne konkrety w sprawie Play a posiłkujesz się opiniami innych.To nie marketing, a fakty oparte o rzetelne testy.
Rzetelna to może ale manipulacja, pisanie o internecie Play w woj. łódzkim i wklejanie speedtestów z Łodzi. :D , akurat podałem ten przykład z Krakowa bo idealnie odzwierciedla jak u mnie poza Łodzią działa Play w godzinach szczytu-nie będę wklejał przecież teraz testów z Łodzi. :papa: Zresztą tutaj akurat działa całkiem przyzwoicie, zwłaszcza na paśmie LTE2100MHz (do nadajnika mam blisko, propagacja/zasięg dużo mniejszy od LTE1800).
matek451 pisze:No to jak przypuszczałem, w Głownie działa jeden BTS LTE800Sferii obsługujący cirka 25 tysięcy ludzi, swoisty rekord 'lidera "LTE. wątpię aby uruchomienie LTE1800Aero2 na nim wiele zmieniło. Na dodatek usytuowany w lesie na przedmieściach Głowna przy wjeździe z Łodzi. Dla porównania Play dwa BTS-y. Jeden na kominie dawnego WZMOT-u , tutaj wszystkie pozwolenia na LTE, drugi w centrum miasta, przy Chopina. Tutaj LTE1800 i LTE2100. Lokalizacja BTS-ów logiczna i Play działa prawidłowo. Play przy okazji modernizacji sieci montował od razu UMTS900, UMTS2100 z HSPA+DC oraz LTE1800. Potem dołożył LTE2100 a teraz montuje LTE800 i wkrótce LTE2600. W Plusie wszystko bez ładu i składu a logiki trudno się doszukać.
Za ten internet po 5zł miesiąc jesteś wstanie zrobić wszystko... Czysta papka marketingowa Playa, rzeczywistość większość zna. ;)
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: matek451 »

Demagogia w czystej postaci nic innego. Co ma wspólnego RBM z siecią LTE Play czy Plusa na odcinku Łódź- Łowicz ? Po raz kolejny waż słowa, ne nazywaj mnie kłamcą i sprzedawczykiem. Wyjaśniłem że testy LTE Plusa robiłem w styczniu i wówczas LTE1800 z BTS-a Aero2 przy Warszawskiej 2 nie działał. Testy robione 500m od BTS-a na ulicy Cegielnianej.Na prośbę użytkownika @kuba179 na B593. Działał tylko LTE800 i to nędzne więc została uruchomiona karta RBM na LTE1800Play z usługą DIL. Informacja z forum Plusa o uruchomieniu LTE1800 wymaga weryfikacji. Na Forum Plusa użytkownik skarży się że LTE Plusa w Strykowie praktycznie nie działa. Kolega @kuba179 pisze w temacie viewtopic.php?f=10&t=45766&p=524473#p524473 , widać z Plusa ne jest zadowolony. Mamy więc świeże informacje o LTE Plusa w Strykowie ale wg. ciebie ci użytkownicy to pewnie kłamcy bo są z Plusa niezadowoleni i hejtują. Moje testy wykonane z granicy Łodzi ( mam do niej 10m). Do Strykowa 6km. Na tym terenie mam kilkunastu członków rodziny, kolegów , znajomych. Korzystają z mobilnego.Byli/są abonentami Plusa więc wiem jak wygląda sytuacja u nich, większość wyposażyłem w karty RBM i LTE Play przy prawidłowym sygnale działa tutaj lepiej od Plusa. ale ja nie mam pojęcia o tym.Ty mieszkasz 15 km dalej , po drugiej stronie Łodzi , nie znasz tutejszej rzeczywistości i wypisujesz bzdury na temat Plusa w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich i jego okolic ( to teren na wschód od Łodzi). Co mieszkańców tego terenu obchodzi jak działa LTE Play w Krakowie, czy Plusa w Łodzi? Infrastruktura Plusa na tym terenie wyraźnie odstaje od konkurencji Networks i Play. To jest niepodważalny fakt ale ty się z tym nie możesz pogodzić. Ostatnio uruchomiony pół roku temu BTS Plusa przy Strykowskiej 157 ( działka kumpla, BTS z kompletem technologii0, co się chwali) ne zapewnia solidnego pokrycia zasięgiem na tym terenie. Teraz czekam na aktywację karty Plusa kolegi z Głowna, dotychczasowego użytkownika RBM , skorzystał z promocji w SmartDom E5186 za 3 zł.Zobaczymy jak wypadnie LTE Plusa na jedynym BTS-ie Sferii w 20 tysięcznym mieście i czy LTE1800 zostało już uruchomione i potwierdzą sę informacje pracownika z Forum Plusa. Dla ciebie i tak nie będą prawdziwe bo ty masz na punkcie Playa i RBM DIL to wcielone zło. Przykro mi ale działa nadal wbrew twoim nadziejom. A informacje o rozbudowie sieci Play to nie papka marketingowa tylko rzeczywistość, BTS stoja fizycznie i sieją na wymienionych częstotliwościach. czy ci się podoba czy nie to i LTE-A działa w Play a nie w Plusie. Papką to są reklamy Plusa o 2-3 krotnie szybszym LTE niż w Play. Idź to powiedz użytkownikom ze Strykowa, Głowna, Brzezin czy innych miasteczek w okolicy Łodzi. Reklama w TV nie zapewni rozbudowy sieci a ta w Plusie od dawna leży i kwiczy. Wystarczy poczytać http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=4635 Konsultanci Plusa w tym temacie nie mają za wiele do zaoferowania , chyba że oni kłamią a ty masz inne informacje.
ODPOWIEDZ