LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: dzejk »

polecam zakładkę wrogowie w profilu na forum, dodałem trola i już jego postów nie widzę :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: matek451 »

Kolega Jarek w każdym temacie, nawet tym nie związanym z Play pisze o RBM np.viewtopic.php?f=10&p=525399#p525399 Pytanie tylko po co ? Tych jego bzdur nie idzie czytać ale teraz to już pojechał :facepalm: . Zwrot kosztów za E5186 w 2 płatnościach za abonament to śmiech na sali. Mam ten router za 3 zł w ofercie SmartDom, za 100GB płacę 30 zł/m-c. Czyli Jarek wycenił E5186 na 60 zł :szok: . Wartość rynkowa 10 razy więcej. Kolejny kwiatek czyli oferta T-mobile z no limit i 100GB, 4 m-ce po 10 zł a potem wypowiedzenie więc faktycznie wpływy z tego będą 1000 zł. :D Na koniec Orange, który z rabatem 20-% dostępnym prawie non stop oferuje w taryfie 59,90 ( po rabacie około 47 złx20m-cy, bo 4 za free) sprzedaje za 99 zł MF283+ z TAB2A8( niestety ale podniósł cenę na b315 z tym tabletem z 149 zł na 319 zł) wg. Jarka to promocja korzystna dla operatora. Jego wpisy na tym Forum są szkodliwe dla użytkowników, którzy poszukują taniego dostępu do internetu czy ofert ze sprzętem. Ja ze swej strony prostuje tą jego niczym nieuzasadnioną 'troskę" o klientów abonamentowych Play i fobię zwaną RBM. Osąd pozostawiam czytającym.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: jarek7714 »

dzejk pisze:polecam zakładkę wrogowie w profilu na forum, dodałem trola i już jego postów nie widzę :)
Na początek proponuję nauczyć się pisowni, jak to będzie zrozumiałe to możesz spróbować zrozumieć zastosowanie tego określenia https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie. Co do manipulacji i zerowego obiektywizmu @matek451, to wystarczy spojrzeć na wpis autorski

Kod: Zaznacz cały

 ...Kilka kart RBM z RWK, koszty 20 zł/m-c za cztery. Transferów nie sprawdzam i nie liczę bo nie muszę, nie interesuje mnie to, zapomniałem co to lejek. W zapasie jeszcze 3 karty RBM z RWK jak zajdzie potrzeba to je uruchomię. Korzystam 32 m-ce.
, także kolega nie robi tego bezinteresownie, jak kilku innych popleczników (stąd ta furia na zderzenie z faktami). P.S Żeby mieć zniżkę w "SmartDOM" trzeba utrzymywać pierwszą usługę za min. 49zł (moje porównanie oczywiście dotyczyło podstawowego abonamentu w promocji).
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: matek451 »

Jaka furia? To ty ciągle masz pretensje do Play o RBM. U mnie Play działa super to wszystkim polecam RBM jeśli u nich LTE Play działa prawidłowo. Korzystam z kilku kart bo mogę i chcę. Oczywiście jestem przy tym obiektywny i nie manipuluję. Nie widzę w tym nic złego jeśli ludzie mogą korzystać z oferty no limit za marne grosze. Po to wchodzą na Forum aby znaleźć coś optymalnego dla siebie, a nie po to aby dbać o interesy operatorów i grzecznie płacić wysokie abonamenty. Polecam też ofertę Orange za 59,90 z dobrym sprzętem. Nawet z Plusem podpisałem abonament bo za 30 zł te 100GB i E5186 za 3zł grzech było nie brać. Polecałem promocję pierwszomajową w Plusie a teraz zachęcam do umów z T-mobile , oferta głosowa z 100GB na 4 m-ce za 10 zł/m-c a potem pa pa. Skoro operatorzy sami dają takie warunki to tylko korzystać. Tylko ty masz jakieś uprzedzenia i silisz się na obrońcę abonentów Play, których nikt do niczego nie zmuszał a swoiste lenistwo i brak wiedzy skutkowało podpisaniem umowy na słabych warunkach. Wszak oferta RBM powszechnie znana już 3 rok.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze: Wszak oferta RBM powszechnie znana już 3 rok.
Z informacji na forach internetowych korzysta marginalna liczba użytkowników (zazwyczaj wówczas gdy mają z usługą problemy), głównym źródłem informacji są "czynniki oficjalne operatora", a tu już operator się nie chwali. :dobani:
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: matek451 »

Czynniki oficjalne czyli strona https://www.redbullmobile.pl/oferta/na- ... -na-karte/ jest powszechnie dostępna , informacja o usłudze została oficjalnie o podana http://www.telepolis.pl/wiadomosci/niel ... 29381.html więc w czym problem? Play od dawna nie prowadzi żadnej akcji promocyjnej jeśli chodzi o RBM, ta submarka jest promowana w zupełnie inny sposób, to operator decyduje co jest przedmiotem jego promocji.Czynią tak wszyscy operatorzy.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Czynniki oficjalne czyli strona https://www.redbullmobile.pl/oferta/na- ... -na-karte/ jest powszechnie dostępna , informacja o usłudze została oficjalnie o podana http://www.telepolis.pl/wiadomosci/niel ... 29381.html więc w czym problem? Play od dawna nie prowadzi żadnej akcji promocyjnej jeśli chodzi o RBM, ta submarka jest promowana w zupełnie inny sposób, to operator decyduje co jest przedmiotem jego promocji.Czynią tak wszyscy operatorzy.
W kwestii formalnej: informacja Telepolis z przed 3-lat nie jest kanałem oficjalnym operatora, dwa w podanym linku do strony RBM nie ma nawet "zająknięcia" o darmowym LTE 100GB/m-c. To tyle mam do powiedzenia, jesteś tutaj pod ochroną administracji i możesz wypisywać różne głupoty bezkarnie, ja jestem na cenzurowanym i zamykam z Tobą dyskusję.
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: matek451 »

W kwestii formalnej to na podanej stronie stoi jak byk informacja o nielimitowanym Internecie LTE za darmo , Taryfa RBM na kartę 9 zł. Poniżej do rozwinięcia, doładowania pakiety gdzie każdy może zapoznać się ze szczegółami. Strona zawiera też regulamin usługi https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 0.2014.pdf Co ma jeszcze zrobić operator w tej kwestii , rozesłać informację do każdego użytkownika Play i nie tylko ? Faktycznie podawane przeze mnie linki to "głupoty"mijające się z prawdą.
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: cegulla »

todi pisze: I tu jesteś w błędzie ;ja mam w Orange za 36 zł brutto 560GB+ druga karta sim+ Huawei b315 i airbox 2+ za 97 zł, Drugą kartę sim z airboxem dałem koledze za 20 zł m-c. ;)


Jak to jest możliwe do zrobienia ? :szok:

EDIT: Już się dowiedziałem. To oferta dla firm, wszystko ładnie pięknie, ale nie każdy ma firmę :mur:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: onken »

@todi

Za drugą kartę płacisz czy masz ją za darmo ??
todi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-03-15, 21:16

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: todi »

onken pisze:@todi

Za drugą kartę płacisz czy masz ją za darmo ??
Poszedłem do salonu po kartę to mi powiedziano że karta przysługuję przy umowie podpisanej w salonie ,zadzwoniłem na infolinie z reklamacją i kartę wydano i nic nie płacę .
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: onken »

To salon Ci pozniej karte wydal ?
todi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-03-15, 21:16

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: todi »

onken pisze:To salon Ci pozniej karte wydal ?
Tak.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: onken »

Powiedz mi proszę, gdzie w regulaminie jest napisane ze dla oferty firmowej 500 GB nalezy się dodatkowa karta SIM ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: onken »

Brak opcji edycji, chciałem dodać jest jakaś szansa na dodanie szczęsliwych godzin, darmowo :) ??
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: patryk7588 »

matek451 pisze: Nawet z Plusem podpisałem abonament bo za 30 zł te 100GB i E5186 za 3zł grzech było nie brać.
I jak działa? Nastąpiła jakaś poprawa jakości sieci w twojej okolicy?

PS. Dawno Cię na Plusforum nie było.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: matek451 »

Tam mnie zbanowali po raz trzeci, wiadomo że za własne zdanie czego nie lubią. Ich strata nie moja, teraz mają przynajmniej dwóch ogarniętych konsultantów( Krzysiek, Przemek) więc sobie radzą. A co do Plusa to jest poprawa, póki co nie zamontowałem jeszcze anteny na 1800MHz i korzystam z LTE1800przy słabym sygnale. LTE800 wiadomo działa wolno. To efekt uruchomienia BTS-a ID31194 mam do niego 4km, dotychczas korzystałem z ID 31199. Postaram się zamontować Cybertecha i liczę, że uzyskam więcej niż obecne 10Mb/s. Choć na cuda nie liczę bo ten rejon od Lodzi w stronę Strykowa to zasięgowa pustynia. Stryków bez LTE1800, tylko LTE800Sferii, podobnie Głowno. Konkurencja tutaj miażdży Plusa.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Tam mnie zbanowali po raz trzeci, wiadomo że za własne zdanie czego nie lubią.
Szkoda, jakiś bezmó... to zrobił. :dobani:
matek451 pisze: Choć na cuda nie liczę bo ten rejon od Lodzi w stronę Strykowa to zasięgowa pustynia. Stryków bez LTE1800, tylko LTE800Sferii, podobnie Głowno. Konkurencja tutaj miażdży Plusa.
Często jeżdżę po tej trasie i akurat korzystam z oferty konkurencji Plusa i w ogóle nie błyszczy na tym terenie (aczkolwiek to że Plus nie ma uruchomionego LTE1800 w Strykowie to prestiżowa porażka :dobani: ), a fioletowy to zasięg punktowy-makabra jakaś. :D
jareq
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: patryk7588 »

Stacja 31177, Stryków ul. Warszawska 2 nie ma LTE1800?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: matek451 »

W Strykowie nie działa LTE1800. Testowane przez jednego z użytkowników Forum @Kuba179, który posiada abonament w Plusie ale na LTE800Sferii jest taka nędza,że uruchomiłem mu RBM z RWK na karcie Fakt Mobile z LTE1800Play. Play na tym terenie działa dużo szybciej w porównaniu do Plusa. Kuriozum to Głowno gdzie też nie ma LTE1800Aero2. Tam tylko dwa pozwolenia na LTE800Sferii. Rejon od granic Łodzi do Łowicza to zasięgowa pustynia Plusa. LTE1800 nie ma też w Brzezinach. Play posiada w tych lokalizacjach działające LTE1800 a w kilku też już LTE800. Więc o czym ta mowa i kto ma makabryczny zasięg?
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze: Play na tym terenie działa dużo szybciej w porównaniu do Plusa. Kuriozum to Głowno gdzie też nie ma LTE1800Aero2. Tam tylko dwa pozwolenia na LTE800Sferii. Rejon od granic Łodzi do Łowicza to zasięgowa pustynia Plusa. LTE1800 nie ma też w Brzezinach. Play posiada w tych lokalizacjach działające LTE1800 a w kilku też już LTE800. Więc o czym ta mowa i kto ma makabryczny zasięg?
Najgorzej sobie wmawiać, Play poza Łodzią praktycznie w każdej z ww lokalizacji działa kiepsko (pomijając już punktowy zasięg usługi). Może być i LTE1800, ale jak się go rozdaje to działa tak:

Kod: Zaznacz cały

... Korzystam z DIL w Krakowie na osiedlu w którym jest dużo bloków i wieczorami nie da się praktycznie z tego korzystać (Aero 2 jest szybsze). W związku z tym mam zapytanie - czy ktoś kto korzysta z DIL ma gorszy priorytet na nadajniku niż abonent Play? Czy jakbym płacił za internet tak samo nie dało by się korzystać w godzinach popołudniowych i wieczornych? Wiesz coś na ten temat? ...
, tak działa u mnie w jednej z wyżej wymienionych lokalizacji w województwie łódzkim. :dobani:
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: matek451 »

Nie zaklinaj rzeczywistości. W przeciwieństwie do ciebie mam oferty obydwu operatorów u siebie, mieszkam na tym terenie . Mam rodzinę, znajomych w Strykowie i okolicy. Instalowałem im internet mobilny, robię testy prędkości u tych dwóch operatorów i Play z prawidłowym sygnałem na LTE1800 wypada lepiej. Chcesz wszystkim wmówić, że jeden BTS LTE800Sferii jest w stanie zapewnić prawidłowe prędkości użytkownikom Plusa/CP w Strykowie i okolicy ? A robiłeś test LTE Plusa w Głownie? 20 tysięczne miasto , do tego okolice i dwa pozwolenia na LTE800 , w tym tygodniu sprawdzę czy obydwa działają bo kolega w SmartDom <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> promocję Plusa z E5186( dla sprzętu). Dotychczas korzystał z Play na RBM bo Plus chodzi tam tragicznie. Byłeś w Brzezinach, kolejnym mieście i to powiatowym, w którym tez brak LTE1800Aero2? Więc o czym ta mowa? Ja ten rejon znam z autopsji, gdyż tam mieszkam i działam a ty tutaj wypisujesz bzdury o przewadze Plusa.Dla porównania odcinek Łódź-Strykowska 157, tu stoi ostatni BTS LTE1800Aero2 ( tam też LTE800Sferii, do Łowicza czyli na dystansie 50km brak jakiegokolwiek BTS-a LTE1800Aero2. Po drodze LTE800 Serii w Strykowie, Bratoszewicach, Głownie( może 2), Domaniewicach i Jamnie. Play BTS LTE1800, LTE2100 i LTE800 Łódź -Stasia 2, kolejny z którego korzystam czyli Strykowska 271 wszystkie pozwolenia. Następnie Stryków -Warszawska 42 tu tylko LTE1800 i LTE2100. Głowno 2 BTS-y w tym jeden z kompletem a drugi bez LTE800 i LTE2600. Po nim Domaniewice, znów komplet i na koniec Nowe Grudze też z kompletem. Na tych pełnych pozwolenia na LTE2600. Pytanie do zorientowanych, czy kilka działających BTS-ów LTE800Sferii ( 6 lub 7) jest w stanie zapewnić prawidłowe działanie LTE klientom Plusa na takim obszarze? Czy jednocześnie działające na nim 5 BTS-ów LTE800 , do tego 7 BTS-ów LTE1800 wraz z LTE2100 może działać gorzej? Jarek twierdzi że tak jest, choć przebywa tu sporadycznie. Ja jako mieszkaniec tych rejonów i działający na nich twierdzę, że nie. Wolniejszy Play działa teraz tak na LTE1800 http://www.speedtest.net/my-result/5384038005 na LTE800 http://www.speedtest.net/my-result/5384041649 Pytanie kto uprawia demagogię ? Co ma wspólnego cytowane LTE Play w Krakowie do tego jak działa między Łodzią a Łowiczem ? Na ile są wiarygodne słowa Jarka, który nie korzysta z internetu Play na tym terenie? Jego słowa na ten temat to dezinformacja potencjalnych użytkowników internetu mobilnego w tych rejonach. Kolego na tym terenie Plus nie istnieje od dawna, Play bije go na głowę a NetWorks tym bardziej. Trudno ci się pogodzić z faktami a te są dla twojego ukochanego operatora wręcz porażające. Jedyna inwestycja jaką wykonał w ciągu ostatnich 5 lat to postawienie BTS-a przy Strykowskiej 157, zresztą u mojego kolegi, który nie jest w stanie pokryć nawet skutecznym zasięgiem nawet na LTE800 okolicy, to teren Wzniesień Łódzkich, pagórkowaty i częściowo zalesiony. Następny jest 13 km dalej w Strykowie. Dla niezorientowanych Stryków i okolice to największy węzeł autostradowy w Polsce, teren potężnych inwestycji. Tylko szkoda że nie ze strony Plusa.Na koniec LTE800 Sferii http://www.speedtest.net/my-result/5384078947 LTE1800Aero2 http://www.speedtest.net/my-result/5384081288
Ostatnio zmieniony 2016-06-07, 00:13 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: jarek7714 »

To co tutaj wypisujesz tj. jedynie wielka ściema marketingowa i propaganda umiłowanego Playa z internetem za 5zł/miesiąc. W przeciwieństwie do ciebie piszę prawdę i to czasami dla wielu bolesną. Jak działa Play, to już wielu oddziela "ziarno od plew"-nawet tutaj, tego nie schowa się pod dywan.http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... 30#p526230. :)
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: matek451 »

Czy ja tutaj piszę jak działa LTE w Krakowie czy w Warszawie? Pokazałem i poparłem faktami jego działanie oraz Plusa na konkretnym obszarze w centrum Polski, okolicy skrzyżowania 2 autostrad. Wskazałem jak wygląda sieć LTE obydwu operatorów. Sieć szkieletową pominąłem bo nie chcę kopać Plusa. To są konkrety a ty zarzucasz mi kłamstwo. Tu ne chodzi o miłość do operatora ale o konkretne dane, które mogą być pomocne dla kogoś kto na tym terenie szuka internetu mobilnego. Mogę to samo zrobić dla NetWorks i będzie podobnie niekorzystne dla Plusa. Ty uogólniasz na dodatek z twojej strony nie padają żadne konkrety w sprawie Play a posiłkujesz się opiniami innych.To nie marketing, a fakty oparte o rzetelne testy. Co zarzucisz mi że je fałszuje a mapa BTS-ów kłamie? Jeśli z siecią Plusa i ich inwestycjami na tym terenie jest inaczej to poprzyj to argumentami. Plus od dawna na tym terenie nie robi nic poza sprzedażą ofert osobom niezorientowanym w temacie. To one dysponując sprzętem z LTE przy mojej pomocy posiłkują się tak pogardzanym prze ciebie RBM z LTE Play( min. @kuba179 z tego Forum). Wielu z nich ne chce mieć nic wspólnego z Plusem po dotychczasowych doświadczeniach z ich LTE. Na koniec to co lubisz najbardziej czyli wyniki wrzucone do jednego wora z maja 2016 http://www.speedtest.pl/ranking_isp/5/r ... u_w_polsce Ale ci pewne też kłamią.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: patryk7588 »

matek451 pisze:W Strykowie nie działa LTE1800.
Działa, właśnie ktoś o to pytał: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 35#p197403
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: matek451 »

No to jeżeli to prawda to pocieszająca informacja dla użytkowników Plusa/CP w tym rejonie. Po latach może go odpalili. Mój ostatni test został wykonany 10.01.2016 u kolegi @kuba179, do BTS-a ma około 500m. Mam nadzieję że tu zajrzy i potwierdzi że to LTE1800 już działa i pokaże speedtesty. Stryków to pół biedy, Głowno tam to dopiero jest niezły cyrk z LTE Plusa. Tam nie ma żadnego pozwolenia na BTS LTE1800Aero2 a miasto ma 20 tys. ludzi .No i czy w końcu uruchomili pozwolenie na LTE1800Aero2 w Brzezinach czyli mieście powiatowym, bo dotychczas też tylko LTE800Sferii. @Patryk zapytaj na Forum Plusa, chętnie poznam odpowiedź.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: patryk7588 »

Poszło: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 35#p197421


Jest i odpowiedź:
Przemek_Plus pisze:wygląda to następująco:

31178 – jest już LTE800, natomiast komercyjnie uruchomienie LTE 1800 nastąpi najprawdopodobniej w przeciągu najbliższych dni.
30849 – stacja nie jest uruchomiona.
31099 – tu już jest zarówno LTE1800 jak i LTE800.
30797 – działa LTE800, aktualnie brak planów na modernizację.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: matek451 »

A co z 31047 w Głownie ? Sam już nie spytam. No i jeśli uruchomili chociaż jeden LTE1800 w Brzezinach to już jakiś sukces. Nie zmienia to obrazu Plusa na tym terenie. Uruchamianie jakiś pojedyńczych BTS-ów LTE1800Aero2( Stryków, Brzeziny, pozwolenia sprzed 4 lat) w takich rejonach to właściwie musztarda po obiedzie. Nie tego oczekują użytkownicy omamieni reklamami w TV. W Głownie to pewno jakieś nowe pozwolenie bo póki co nie widnieje na BTSearch. To pewnie inwestycja z zapowiadanej pół roku wcześniej rozbudowy LTE1800 w zamian za LTE800sferii.To miasto jest sztandarowym przykładem jak Plus "dba" o rozwój własnej sieci LTE . Tak 'kochany" przez Jarka Play i partnerzy NetWorks uruchamiają uzyskane pozwolenia jak najszybciej a nie czekają po 4 lata jak Plus w strykowie czy powiatowym mieście Brzeziny. No i podstawowe pytanie to czy Plus przedłuży pozwolenia na LTE800Sferii? Jeśli nie to użytkownicy Plusa jeśli nadal w takim tempie będzie budował LTE1800Aero2(które ma być pasmem zasięgowym zamiast LTE800) na tym terenie i nie tylko znajdą się w czarnej d....e za 1,5 roku.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: patryk7588 »

matek451 pisze:A co z 31047 w Głownie ?
Krzysiek_Plus pisze:patryk7588, 31047 - nie ma takiego BTS'a.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE bez limitu GB w play - TORRENTY

Post autor: matek451 »

No to jak przypuszczałem, w Głownie działa jeden BTS LTE800Sferii obsługujący cirka 25 tysięcy ludzi, swoisty rekord 'lidera "LTE. wątpię aby uruchomienie LTE1800Aero2 na nim wiele zmieniło. Na dodatek usytuowany w lesie na przedmieściach Głowna przy wjeździe z Łodzi. Dla porównania Play dwa BTS-y. Jeden na kominie dawnego WZMOT-u , tutaj wszystkie pozwolenia na LTE, drugi w centrum miasta, przy Chopina. Tutaj LTE1800 i LTE2100. Lokalizacja BTS-ów logiczna i Play działa prawidłowo. Play przy okazji modernizacji sieci montował od razu UMTS900, UMTS2100 z HSPA+DC oraz LTE1800. Potem dołożył LTE2100 a teraz montuje LTE800 i wkrótce LTE2600. W Plusie wszystko bez ładu i składu a logiki trudno się doszukać.
ODPOWIEDZ