[internet mobilny] Czy jest szansa na coś więcej ?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pain97
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-06-05, 20:31

[internet mobilny] Czy jest szansa na coś więcej ?

Post autor: Pain97 »

Witam
Mam w domu neostradę do 10 mbps. Działa nienagannie ale teraz więcej czasu spędzam na działce oddalonej od miasta o 5-6 km dlatego myślę o jakimś internecie mobilnym <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> mam internet w telefonie który służy jako router do przesyłu internetu do laptopa lecz jest bardzo kiepski. Jestem w sieci PLAY i zasięg jakim tam dysponuje to jedna kreska w dodatku z roamingu T-Mobile także transfer jest bardzo niski.Czasem załapie jedną kreskę w HSDPA (3G) o lte nie ma mowy . Telefon to SONY Xperia M2. Zastanawiam się czy kupować jakiś modem do laptopa wraz zewnętrzną anteną ale nie wiem czy jest sens bo wokół działki mam pełno lasu a najwyższy punkt to czubek garażu blaszanego może 3-4 m nad ziemią. Moje pytanie jest takie czy jest możliwość coś z tym zrobić. Przesyłam mape BTS i zdjęcie z zaznaczoną lokalizacją działki

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 49&zoom=14
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [internet mobilny] Czy jest szansa na coś więcej ?

Post autor: ja.michal »

Teoretycznie masz zasięg LTE wszystkich operatorów. Pytanie tylko na jakiej częstotliwości. Play na pewno LTE1800 i jesteś na skraju więc antena będzie potrzebna. W przypadku Plusa i Orange może działać LTE800 z tym że Orange jest przy trasie w Lekarcice Stare także prawie 8 km.

LTE800 w Plusie/CP działa technicznie do 37 Mbps, realnie koło 8-12 Mbps. Jeżeli chcesz sprawdzić jaki operator najlepiej działa to możesz w Plusie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> sprzęt na próbę, nie ma simlocka, i sprawdzić wszystkich operatorów. Nie wiem czy chcesz coś na stałe (abonament) czy tylko sezonowo (raczej karta).
Pain97
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-06-05, 20:31

Re: [internet mobilny] Czy jest szansa na coś więcej ?

Post autor: Pain97 »

ja.michal pisze:Teoretycznie masz zasięg LTE wszystkich operatorów. Pytanie tylko na jakiej częstotliwości. Play na pewno LTE1800 i jesteś na skraju więc antena będzie potrzebna. W przypadku Plusa i Orange może działać LTE800 z tym że Orange jest przy trasie w Lekarcice Stare także prawie 8 km.

LTE800 w Plusie/CP działa technicznie do 37 Mbps, realnie koło 8-12 Mbps. Jeżeli chcesz sprawdzić jaki operator najlepiej działa to możesz w Plusie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> sprzęt na próbę, nie ma simlocka, i sprawdzić wszystkich operatorów. Nie wiem czy chcesz coś na stałe (abonament) czy tylko sezonowo (raczej karta).
No właśnie muszę coś wybrać troche nie przekonują mnie modemy w formie pendrive'a. Miałem kiedyś cos takiego jak dobrze sobie przypominam dopiero to była jedna z puerwszych ofert dawnej Ery z internetem Blueconnect i bardzo słaby ten modem był nie dało się na nim pracować 10 góra 20 min i był tak gorący że wyłączało się w nim radio. Dlatego teraz waham się nad takim modemem
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: [internet mobilny] Czy jest szansa na coś więcej ?

Post autor: radius »

Nie chcę wypowiedzieć tego w złym momencie, ale ja z kolei szybko się nie przesiądę na router z wbudowanym modemem.

Kilka prostych powodów:

a) kiepski zasięg WiFi tych urządzeń (musi być bardzo mała działka żeby ją pokryć)

b) przy osiąganych wysokich prędkościach niewydolne WiFi (oprócz Huawei E5186 na 5 GHz w AC)

c) mniejsze możliwości wymuszania częstotliwości w stosunku do modemów

d) sprzęt popularny i tani, bezproblemowo działający z większością routerów na rynku
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: [internet mobilny] Czy jest szansa na coś więcej ?

Post autor: dzejk »

e3372 działa u mnie bezproblemowo od 1,5 roku, a co ja z nim nie robiłem i co mu nie wgrywałem ;)
Jest minimalnie czulszy od b593, zarówno z anteną, jak i bez - prawie 2km od nadajnika. Z innymi nie mam porównania.
Pain97
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-06-05, 20:31

Re: [internet mobilny] Czy jest szansa na coś więcej ?

Post autor: Pain97 »

dzejk pisze:e3372 działa u mnie bezproblemowo od 1,5 roku, a co ja z nim nie robiłem i co mu nie wgrywałem ;)
Jest minimalnie czulszy od b593, zarówno z anteną, jak i bez - prawie 2km od nadajnika. Z innymi nie mam porównania.
Ale masz go z jakiejś sieci w abonamencie czy kupowałeś osobno
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: [internet mobilny] Czy jest szansa na coś więcej ?

Post autor: dzejk »

kupowałem na allegro, bo był sporo tańszy, z logo rosyjskiej sieci beeline oraz łotewskiej lmt.
ODPOWIEDZ