Aldi Talk / Internet

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tyszczuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-14, 11:47

Aldi Talk / Internet

Post autor: Tyszczuk »

Witam.

Mam problem do którego rozwiązania, jak do tej pory, nie znalazłem. Otóż pragnę włączyć w sieci "Aldi Talk" pakiet internetowy za 15€. Nie mam żadnego modemu, chcę to włączyć w telefonie. Zależałoby mi na jakimś sms'ie, czyli TREŚĆ na NUMER, lub dokładnej "kombinacji" klawiszy na infolinii. Pamiętam, że na infolinii wciskało się kolejno 8>1>3, a dalej jestem niczym dziecko we mgle, bo Niemieckiego nie znam. Z góry dzięki za pomoc.
Tyszczuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-14, 11:47

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: Tyszczuk »

Ok, już sobie poradziłem, pani ze sklepu mi pomogła. Piszę dla innych którzy też szukają rozwiązania:

Należy zadzwonić na infolinie(1155);
Następnie, z kilkusekundowymi odstępami, wklikujemy kombinację 8>1>3>4>1;
Cieszymy się pakietem 5GB/30dni za 15€.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: key »

Do momentu az znow nie zrobia update menu - czyli jakies 3..4 tygodnie :(
Nie pomagam na PW.
martive
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-07-29, 19:34

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: martive »

Cześć,

mam problem z tym samym pakietem - a mianowicie próbowałam gu uruchomić przez stronę AldiTalk, wydawało mi się, że skutecznie, gdyż z konta pobrano 14,99 euro, a na koncie widnieje informacja, że kończy się 28.08. Jednak na telefonie wciąż jestem offline. Jaka może być tego przyczyna? Dostałam też sms "Internet Flat XL ist nun aktiv". Także powinno chyba grać wszystko, a nie gra :( Będę bardzo wdzięczna za pomoc, gdyż bez internetu zginę w mieście ;)
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: greenfrog »

Czy ustawiłaś prawidłowy APN: internet.eplus.de w telefonie :?:
martive
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-07-29, 19:34

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: martive »

Internet zaczął działać, gdy ściągnęłam ustawienia sieci i mms. Działał do wczoraj bez zarzutu.
Od dzisiaj internet nie działa, a od jutra potrzebuję go pilnie :/Zasięg jest prawidłowy, ustawienia APN też. Limit na pewno niewykorzystany. Co tutaj może być przyczyną? :(

Pamiętam, że bedąc w Rzymie miałam podobną sytuację z siecią vodafone, po ściągnięciu ustawień internet działał, później przestał, przeszłam się do ich salonu i coś w ustawieniach zmienili i działało... Ale nie mam pojęcia co...

Zauważyłam też, że gdy wchodzę w ustawienia i w APN to internet w tym czasie pojawia się (nad ikonką zasięgu), po wyjściu - znika...
Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: wojteks »

Masz ustawiony i wybrany prawidłowy APN? Ustawienia które przyszły SMSem nie często nie wybierają prawidłowego APN a tylko go dopisują do listy i trzeba ręcznie wybrać właściwy
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: key »

Wstaw screenshot ustawien. Albo zadzwon na BOK.
Nie pomagam na PW.
Pugilares
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-17, 09:47

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: Pugilares »

Bardzo proszę o naprowadzenie, jak dojść do ładu z Aldi Talk i pakietem Flat-L. 13 sierpnia 2016 kupiłem starter za 12,99 i zrobiłem aktywację/rejestrację online. Przy rejestracji było miejsce do zaptaszkowania na Flat-L, więc zaptaszkowałem i myślałem że w ten sposób wybieram/włączam pakiet. Po ok. godzinie karta zaczęła działać i przyszedł SMS, że "Flat-L ist nun aktiv". Przełożyłem kartę do routera mobilnego i korzystałem bez przeszkód do wieczora. Pod wieczór internet przestał działać i zaczęło się bombardowanie SMSami, co kilkanaście sekund wiadomość "Ihr guthaben reicht für die Buchung der 24 stunden internet-flatrate nicht aus. Bitte laden sie zunachst ihre karte nach und versuchen es dann erneut". Wielce się wnerwiłem, ale poleciałem do Aldiego i zasiliłem zasiliłem za 5 EUR. Zacząłem grzebać w instrukcjach i doszedłem do wniosku, że kutwy najprawdopodobniej wymyśliły haczyk, że automatycznie ustawiają APN na internet.eplus.de podczas gdy do korzystania z pakietu powinien być tagesflat.eplus.de. Nie za dobrze znam niemiecki, a nie miałem w tym momencie internetu, żeby przetłumaczyć przez translate. W każdym razie sprawdziłem, że mam włączony APN internet.eplus.de i po zasileniu za 5EUR od razu przestawiłem APN na tagesflat.eplus.de. Byłem wnerwiony, że naciągnęli mnie na zasilenie, ale przynajmniej znów działało. Jakież było moje zdziwienie, gdy następnego dnia przyszedł SMS, że mój pakiet tagesflat będzie aktywny jeszcze przez 24 godziny (czyli w sumie od zasilenia za 5 EUR 48 godzin). Sprawdziłem stan konta = 1.03 EUR. Nigdzie nie dzwoniłem, nie wysłałem żadnego SMSa. Zgodnie z zapowiedzią pod wieczór następnego dnia internet przestał działać i zaczęło się bombardowanie SMSami co kilkanaście sekund jak poprzednio "Ihr guthaben reicht für die Buchung der 24 stunden internet-flatrate nicht aus...". Nie bez trudności (odrzucało mi ustawione hasło) zalogowałem się do meinalditalk i tam widzę, że Mam taryfę MEDIONmobile, opcję Internet-Flatrate L za 9,99 EUR, Laufzeitende 12.09.2016, pozostało 1511 MB z 1536 MB. Ponadto pobrano opłatę 3.98EUR za 24 Stunden Internet-Flatrate. Mam na koncie 1.03 i chcę korzystać z pakietu Flat-L, który wykupiełem na samym wstępie za 9.99, a nie z 24 Stunden Internet-Flatrate. Da się jakoś przywrócić działanie internetu na zasadzie Flat-L bez kolejnego dosypywania EUR tym cwaniakom?
Ogólnie odradzam tą sieć, bo wszystko tam jest tak urządzone, żeby było pod górkę.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: key »

Da się jakoś przywrócić działanie internetu na zasadzie Flat-L bez kolejnego dosypywania EUR tym cwaniakom?
Tak. Zmien AP na "internet.eplus.de" - wtedy bedziesz naliczany z pakietu "L".

"tagesflat.eplus.de" to APN dla 2€/24 h - czyli jest dokladnie tak jak piszesz teraz.
Nie pomagam na PW.
Pugilares
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-17, 09:47

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: Pugilares »

Jasne, spróbuję internet.eplus.de
Jaka mogła być przyczyna tego, że w dniu aktywacji pod wieczór internet przestał działać i lawinowo napływały SMSy "Ihr guthaben reicht für die Buchung der 24 stunden internet-flatrate nicht aus..."?
Miałem wtedy ustawiony APN internet.eplus.de. Ponieważ nigdzie nie dzwoniłem i nie wysyłałem żadnego SMSa, to na koncie powinno być te 0,01€ pozostałe po aktywacji pakietu Flat-L. Działało bardzo ładnie od aktywacji, czyli ok. godz. 12 w południe do ok. 18:00.
Dziwne wydaje mi się też to, że w meinalditalk pokazuje mi, że mam 1511 MB do wykorzystania z pakietu 1536 MB. Jeśli od aktywacji do godz. 18 korzystałem z tego pakietu, to zaskakująco niewiele zużyłem, jak na to jak korzystałem. Jeżeli z jakichś przyczyn nie korzystałem wtedy z tego pakietu, to dlaczego w ogóle ilość danych dostępnych w pakiecie się zmniejszyła?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: key »

Zadzwon do BOK.
Nie pomagam na PW.
martive
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-07-29, 19:34

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: martive »

Witam ponownie.
Poprzedni problem rozwiązał się sam, jednakże pojawił się kolejny...
Dzisiaj skończył mi się pakiet XL, także doładowałam konto za 15 euro i za pomocą strony internetowej zakupiłam nowy pakiet- pieniądze z konta pobrano. Niestety internet nie działa... Na stronie w panelu użytkownika widnieje dalej stary pakiet z informacją, że wykorzystano cały limit (ważny do 28 sierpnia). Dostałam też sms, że 'neues Highspeed vol. is nun aktiv'. Co powinnam w tej sytuacji zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: key »

Odczekac do 28 sierpnia. Mozesz probowac dzwonic do BOK, moze Cie szybciej przelacza.
Nie pomagam na PW.
martive
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-07-29, 19:34

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: martive »

Przez te dwa dni Internet chodził, dzisiaj w nocy otrzymałam informację o dezaktywacji pakietu. Ale przestał działać i Internet. Wg strony użytkownika nie mam uruchomionego nowego pakietu :/
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: key »

Przepisz pls. tego SMSa.
Nie pomagam na PW.
martive
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-07-29, 19:34

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: martive »

Po aktywacji 2 pakietu:

neues Highspeed Vol. ist nun aktiv

Z dzisiaj:

1) Internet Flat XL wurde mangels ausreichenden Guthabens nicht verlangerst und ist nun nicht mehr aktiv.

2) Ihr aktuelles Guthaben reicht nicht aus. Bitte laden Sie Ihre Karte uber die kostenlose Konto-Hotline 1155 oder bequem per Online-Auflandung auf.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: key »

Nie masz zadnej kasy, zeby przedluzyc pakiet. Doladuj 15€ i wybierz pakiet jeszcze raz.
Nie pomagam na PW.
martive
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-07-29, 19:34

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: martive »

A co z tym 15 euro, które załadowałam parę dni temu? Wtedy wykupiłam pakiet. :/
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: key »

Wykupiles pakiet w momencie gdy inny byl aktywny - zwiekszyles ilosc danych, ale nie zmieniles terminu waznosci :(
Nie pomagam na PW.
martive
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-07-29, 19:34

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: martive »

Bezsensu :(

Dzięki za pomoc ;)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: key »

Nie "bez sensu", tylko takie maja ustalenia. Ale to jest opisane w umowie :(
Nie pomagam na PW.
DDR1949
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-10-21, 00:35

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: DDR1949 »

Jak wygląda obecnie sytuacja z internetem w Aldi Talk? Chodzi mi o pakiet miesięczny "Internet-Flatrate XL" za 14,99€. Kiedyś po wykorzystaniu 5GB na szybki transfer dopłacało się 5€ i dostawało się kolejne 5 GB szybkiego transferu. Czy ta opcja jest nadal czy ją zlikwidowali bo nigdzie tego widzę.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: key »

Nigdy nie bylo 5€ za 5 GB, bylo 14.99€ za 5GB - ta oferta jest dalej aktywna:

https://www.alditalk.de/internet-flat-xl
Nie pomagam na PW.
Kuba97
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-07-23, 11:30

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: Kuba97 »

Witam. Potrzebuje pomocy z kartą Aldi talk. Kupiłem kartę za 15 euro i mam problem z doładowaniem. Wpisałem APN, który był tu udostępniany wiele razy jednak dalej nie mogę nic zrobić. Wpisując 16 cyfrowy kod wyskakuje mi informacja że kod nie jest obsługiwany a z infolinią w ogóle mnie nie łączy. Prosiłbym o pomoc jak krok po kroku doładować konto po zakupieniu karty.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: Hermogenes »

Kartę trzeba zarejestrować
https://www.alditalk.de/simcard/register
pozdrawiam Hermogenes
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: key »

Jesli karta jest zarejestrowana, to musi dzialac polaczenie z infolinia: nr. tel. 1155
Mozna tez doladowac przy pomocy aplikacji.

Natomiast jesli nie przeprowadziles rejestracji, to karta nie jest aktywna - nie dziala nic.
Nie pomagam na PW.
Kuba97
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-07-23, 11:30

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: Kuba97 »

key pisze:Jesli karta jest zarejestrowana, to musi dzialac polaczenie z infolinia: nr. tel. 1155
Mozna tez doladowac przy pomocy aplikacji.

Natomiast jesli nie przeprowadziles rejestracji, to karta nie jest aktywna - nie dziala nic.


Dziękuję za pomoc! :)
Kuba97
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-07-23, 11:30

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: Kuba97 »

Hermogenes pisze:Kartę trzeba zarejestrować
https://www.alditalk.de/simcard/register
pozdrawiam Hermogenes

Jeszcze tylko pytanie, mogę mieć normalnie polską kartę, na której zadziała usługa Aldi talk czy muszę mieć niemiecki starter?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Aldi Talk / Internet

Post autor: onken »

Oczywiście że niemiecki

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ