Porada w sprawie internetu na wsi.

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
philipsonnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-02, 21:16

Porada w sprawie internetu na wsi.

Post autor: philipsonnn »

Witam. Z góry uprzedzam moja wiedza w tej kwestii jest naprawdę znikoma. Sprawa wygląda następująco. Mieszkam W Papowie Toruńskim-Osieki niedaleko Torunia i pólprofesjonalnie gram w League of Legends. Problemem jest mój dostawca internetu radiowego, który nie robi sobie nic z niezliczonych telefonów ode mnie informujących go o ciągłych ping spike'ach/packet lossach. Czy można temu w jakikolwiek sposób zapobiec? Jeśli nie to chciałbym zapytać czy jest jakakolwiek możliwość pozyskania w miarę sprawnego internetu LTE? Z góry dziękuję za wszystkie próby pomocy. :)
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Porada w sprawie internetu na wsi.

Post autor: mk64 »

Odpowiedź na Twoje pytanie dadzą testy przeprowadzone u Ciebie na miejscu. Może do nich posłużyć telefon z lte. Najbliżej, bo na oczyszczalni ścieków, masz bts plus/aero2, więc starter plusa w tel. pozwoli na określenie, jak działa internet z tego nadajnika. W Łysomicach masz bts plus/sferia/aero2, czyli do testu ten sam starter. Jest tam też bts orange i play, czyli startery tych operatorów w tel. pozwolą na ustalenie, jak działa internet z tych nadajników. Wystarczy wybrać najlepszy.
B535 w Play
Awatar użytkownika
Pawel83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-09-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porada w sprawie internetu na wsi.

Post autor: Pawel83 »

Według mapy zasięgu http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... zasiegu.cp leżysz w zasiegu LTE Plusa, ale musisz przetestować aby sie upewnić czy te rozwiązanie bedzie śmigać wystarczajaco dobrze dla Twoich zastosowań.
Pozdrawiam, Paweł
Specjalizuję się w internecie LTE, telewizji satelitarnej i naziemnej montaż anten warszawa cyfrowy polsat, nc+ i inne
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Porada w sprawie internetu na wsi.

Post autor: ra-v »

Te mapy Plusa to czasami pic na wodę. Już byłem u kogoś próbować instalować internet Polsatu (czyli w sumie Plusa), a tam nawet 3G ledwo łapało (na piętrze, na chwilę).
Naprawdę warto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> prepaida i przetestować to samemu, najlepiej przez tydzień w różnych godzinach. To pokaże też, jak stabilna jest sieć w różnych warunkach.

Nie musisz ograniczać się od jednej sieci. Patrząc na ilość nadajników w okolicy oraz pozwoleń UKE, to możesz łapać LTE każdej sieci.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 55&zoom=13
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ODPOWIEDZ