Stacjonarny w Orange po kablu vs stacjonarny via GSM

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
katze750
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-02-07, 18:44
Lokalizacja: lubelskie

Stacjonarny w Orange po kablu vs stacjonarny via GSM

Post autor: katze750 »

Witam :)
Posiadam telefon stacjonarny na linii orange z abonamentem 69zł, czyli full. Umowa kończy się za miesiąc i dochodzę do wniosku, że już nie potrzebuję takiego abonamentu. W zasadzie zależy mi tylko na tym by zachować numer i posiadać darmowe do stacjonarnych.
W orange najtańsza opcja to ponad 40zł i darmowe stacjonarne od 18 do 8, jak dla mnie bardzo słabo... Dodam, że na linii jest bardzo dużo awarii, średnio raz na dwa miesiące, naprawa ok. tygodnia, trochę irytujące....
Widzę, że operatorzy oferują telefon stacjonarny z zachowaniem numeru, ale na zasięgu komórkowym. Przykładowo w play za 25zł mam full. Czy ktoś korzysta/korzystał z oferty telefonu stacjonarnego na sieci komórkowej ? Na jakim pasmie to hula? 900MHz, cdma?
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze, liczę na pomoc i rozjaśnienie sytuacji :)
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacjonarny w Orange po kablu vs stacjonarny via GSM

Post autor: Orange Ekspert »

Piszesz o Planie Bez Ograniczeń i Planie Na Każdy Wieczór i Weekend. W ofercie mamy jeszcze Plan Na Każdy Dzień, w którym możesz realizować bezpłatne połączenia w sieci stacjonarnej przez całą dobę. Dodatkowo w chwili obecnej proponujemy go od 29 zł (od 1-go do 6-go m-ca, a od 7-go do 24-go m-ca 49 zł).
katze750
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-02-07, 18:44
Lokalizacja: lubelskie

Re: Stacjonarny w Orange po kablu vs stacjonarny via GSM

Post autor: katze750 »

Witam!
Wybrałem ofertę playa, czy ktoś się orientuje czy obecny telefon stacjonarny mogę podłączyć pod jakąś bramkę gsm/3g w której umieszczę kartę z playa i to będzie działać? Co na to regulamin? Konsultant z obsługi nie był w stanie mi pomóc.
Proszę o pomoc obeznanych w temacie :)
gb00

Re: Stacjonarny w Orange po kablu vs stacjonarny via GSM

Post autor: gb00 »

Na stronie play jest napisane:
"Karta SIM z numerem stacjonarnym, którą możesz włożyć do dowolnego telefonu komórkowego"
Nie doszukałem się w regulaminie usługi/promocji punktu zabraniającego korzystania z bramek.
Z tego co wiem np. Orange montuje bramki GSM dla numerów stacjonarnych w miejscach gdzie nie ma warunków technicznych na linie tel. kablową (lecz jest to zakładane przez monterów).
ODPOWIEDZ