Problem z Zasięgiem RBM

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
opeh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-06-16, 11:25

Problem z Zasięgiem RBM

Post autor: opeh »

Witam Serdecznie

Jakiś czas temu idąc za namową forumowiczów postanowiłem skorzystać z usługi RBM. Moje pierwsze LTE trochę obaw że kasa pójdzie w błoto, że zasięg będzie słaby, ale jednak się przekonałem. Przez pierwszy miesiąc było super, zasięg ok, upload ( bo na tym mi zalezało) 5mb. Problemy zaczęły się gdy aktywowałem pakiet darmowego LTE ponownie. Obecnie zasięg na poziomie jednej kreski na moim malutkim HAWEI'u upload nie przekracza 1.6 mb. Początkowo myślałem że to właśnie problemy techniczne z mojej strony, ale gdy włożyłem kartę z Play zasięg zwiększył się do 4 kresek jakość połączenia też wzrosła i to dużo. Dzwoniłem na infolinie, na której powiedziano mi że wszystko jest u nich ok. Ktoś miał z was podobny problem? Jest szansa coś zdziałać w takiej sytuacji czy raczej nie?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z Zasięgiem RBM

Post autor: dzejk »

co to za huawei, jaki firmware w nim siedzi, na jakiej częstotliwości się łączysz ?
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Problem z Zasięgiem RBM

Post autor: ml13 »

Masz aktywowany dodatkowy pakiet? Żeby darmowe Lte w RBM działało jak na zwyklym pakiecie w play musisz dokupić chodźby nawet najtańszy pakiet internetu. Podaj lokalizacje jesli możesz, może karta z RBM łączy się po LTE2100 i dlatego parametry sygnału gorsze niż na LTE1800.
Obrazek
opeh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-06-16, 11:25

Re: Problem z Zasięgiem RBM

Post autor: opeh »

Mam Huaweia'a E5377 i na tyle moja wiedza na jego temat się kończy. Co do MB to promocyjnych MB mam prawie 2,8k lecz Promocyjne MB w strefie taniego Internetu - 0MB.

Lokalizacja nadajnika to Świebodzice na dolnym śląsku http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 19&zoom=16 mieszkam od nadajnika 3 km w lini prostej ( miejscowść mokrzeszów) co do rodzaju lte... jak to sprawdzić ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z Zasięgiem RBM

Post autor: dzejk »

zobacz, czy ten program się połączy z routerem https://dl.dropboxusercontent.com/u/197 ... latest.rar
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Problem z Zasięgiem RBM

Post autor: ml13 »

Na nadajniku komplet pozwoleń. Jeśli masz laptopa to weź go razem z routerem i podjedz pod nadajnik. Aplikacja LTEwatchH wymus po kolei pasma 2600, 2100, 1800, 800, pozwolenia są na wszystkie jednak nie powiem Ci które działają. Równie dobrze możesz sprawdzić w domu lecz router na zewnątrz, a przynajmniej na oknie w stronę nadajnika. Najlepsze prędkości na pewno uzyskasz na 2600, potem powinno być 1800, 2100 oraz 800. W praktyce na 2100 mogą być lepsze prędkości jeśli nadajnik przeciazony na 1800 która jest główna Częstotliwościa.
Obrazek
kiko80
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-09-13, 07:00
Lokalizacja: nie wiem

Re: Problem z Zasięgiem RBM

Post autor: kiko80 »

włącz pakiet 600MB za 5zł i pamiętaj musisz mieć cały czas co najmniej 30 zł na koncie
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z Zasięgiem RBM

Post autor: onken »

Po co caly czas ?? Wystarczy na czas zalączenia, ponowienia DIL

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
opeh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-06-16, 11:25

Re: Problem z Zasięgiem RBM

Post autor: opeh »

ok dzięki za pomoc! wystarczyło wykupić pakiet.. byłem przekonany że bonusowe MB sie liczą a tu taki zonk... ale Pani na infolini tez tak myślala także tego... już wiem jaka kolejnośc 1.Forum 2. Szukać szczęścia konsultantów ;D
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Problem z Zasięgiem RBM

Post autor: mk64 »

U mnie liczą się bonusowe i nie muszę dokupować żadnego pakietu.
B535 w Play
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z Zasięgiem RBM

Post autor: onken »

Nie myl bonusa za doladowanie z bonusem np 1GB na start bo taki tez byl.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ