odu-idu a karta sim t-mobile

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wobor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-10-24, 15:26

odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: wobor »

Witam,
zmieniam operatora internetu LTE z plusa na t-mobile. Zostaje mi po plusie zestaw odu-idu. Jak myślicie, czy mogę po prostu wymienić karty sim i będzie działało?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: onken »

Sprawdz, co ryzykujesz :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: zurek »

Myślę że powinno działać:-) Plus nie zakłada simlocka... Tylko nie będziesz wykorzystywał łącza w pełni możliwości...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: matek451 »

Masz zasięg LTE1800Networks w T-mobile, robiłes jakies testy sygnału i prędkości na zewnatrz? IDU-ODU 100 działa tylko z LTE1800 i DL ograniczony do 30Mb/s.
wobor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-10-24, 15:26

Re: odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: wobor »

dzięki za odpowiedzi:)
testy robiłem, w mojej wiosce t-mobile chodzi do 30mb/s, nie więcej, a pytam, bo żeby sprawdzić muszę wejść na dach a zimno i pada...:)
Rozumiem, że pójdzie. jeszcze raz dzięki:)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: matek451 »

A kto ci napisał że pójdzie? Rozumiesz co do ciebie napisałem? Raczej nie. Skąd ta pewność ze na twojej wiosce masz zasięg z sieci LTE1800Networks? Masz jakieś dowody, screeny z Network Cell Info , dane BTS-a z którego korzystasz. Teraz T-Mobile buduje własną sieć LTE800 a twój złom ODU w tym paśmie nie działa. Gdybyś chociaż podał lokalizację, pokazał screeny z NCI to można by sprawdzić skąd i na jakim paśmie LTE masz to 30Mb/s w T-Mobile. Bez tego nikt znający temat nie zapewni cię , że ODU zadziała u ciebie z T-Mobile.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: ja.michal »

Pytanie czy w ustawieniach ODU da się zmieniać profil połączenia na APN internet.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: matek451 »

Pewnie się da bo działa też z Plusem, który ma APN internet ale trzeba sprawdzić i to bo w przypadku takich wynalazków nic nie jest pewnego.
wobor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-10-24, 15:26

Re: odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: wobor »

matek451 pisze:A kto ci napisał że pójdzie? Rozumiesz co do ciebie napisałem? Raczej nie. Skąd ta pewność ze na twojej wiosce masz zasięg z sieci LTE1800Networks? Masz jakieś dowody, screeny z Network Cell Info , dane BTS-a z którego korzystasz. Teraz T-Mobile buduje własną sieć LTE800 a twój złom ODU w tym paśmie nie działa. Gdybyś chociaż podał lokalizację, pokazał screeny z NCI to można by sprawdzić skąd i na jakim paśmie LTE masz to 30Mb/s w T-Mobile. Bez tego nikt znający temat nie zapewni cię , że ODU zadziała u ciebie z T-Mobile.
Witam.
Przyszedłem tu po poradę fachowca a nie reprymendę frustrata. Jeżeli nie wiesz jak rozmawiać z laikiem potrzebującym pomocy to lepiej nie pomagaj. Zjedzenie wszystkich bezprzewodowych rozumów, routerów i modemów nie upoważnia Cię do traktowania ludzi w ten sposób. Grzeczniej proszę.
Pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: matek451 »

Chyba nie wiesz po co tu trafiłeś. Dostałeś informację o tym jaki to sprzęt i jakie warunki muszą być spełnione aby zadziałał z T-Mobile. Nie raczyłeś podać żadnych informacji o lokalizacji, zasięgu T-Mobile , odległości od BTS-ów LTE1800NetWorks czy LTE800 T-Mobile.Nie zrobiłeś żadnych testów , o które cię poproszono. Czyli nie wniosłeś żadnego udziału własnego a w zamian oczekujesz deklaracji że twój zestaw będzie działał. Pytaj wróża Macieja. My tutaj opieramy się na konkretach. Doskonale wiem jak kiepską anteną dookólną dysponuje ODU i bez podania lokalizacji, testów sygnału ,screenów z Network Cell Info żaden szanujący się użytkownik tego Forum nie udzieli ci jednoznacznej odpowiedzi na zadane pytanie.Ja wiem jak pomagać ale po drugiej stronie musi być ktoś rzeczowy i współpracujący. Odpowiedź jednego z użytkowników , który bezpodstawnie stwierdził, że pójdzie przyjąłeś za pewnik i uznałeś za fachową poradę, nawet podziękowałeś. Tylko nie wiem za co. Moje fachowe porady, pytania i zastrzeżenia uznałeś nie wiedzieć czemu za urazę, więc rób jak chcesz. Ty nie potrzebujesz porady fachowca, tylko ślepego potwierdzenia że IDU -ODU z kartą T-Mobile będzie u ciebie działał cacy.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: patryk7588 »

Nie wiem którą wersję ODU ma kolega, ale ODU-IDU 200 ma SimLock: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 35#p201865
wobor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-10-24, 15:26

Re: odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: wobor »

Witam,
niestety nie udało mi się sprawdzić organoleptycznie..
mocowanie karty w urządzeniu przy próbie wyjęcia starej rozsypało się zupełnie...
dziękuję wszystkim za pomoc :)
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: odu-idu a karta sim t-mobile

Post autor: radius »

Poważnie? Może to na stałe było przytwierdzone?

ODU-IDU 200 na jakich częstotliwościach działa?

Download też ma przycięty?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ODPOWIEDZ