Jaka karta SIM.

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Florian
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-02-02, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Jaka karta SIM.

Post autor: Florian »

Pytanie może dość nietypowe, ale obecnie posiadam w swoim telefonie kartę SIM micro (to jest chyba ten najmniejszy możliwy wyłamany model) przynajmniej tak wynika po przeczytaniu tego artykułu. Na czym polega problem?
A no na tym, że mam kartę z Virgin nie wiem czy to ma znaczenie czy nie i chce zamówić nowy telefon Xiaomi z Chin, z tym, że nie mam tych końcówek od karty i nie chciałbym zamówić telefonu w który nie wsadzę karty, czy ktoś może mi powiedziec gdzie mogę się dowiedzieć jaka karta jest w konkretnym modelu? W tych opisach na ali tego nie ma.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka karta SIM.

Post autor: ja.michal »

Obrazek

Jeżeli masz Nano SIM czyli najmniejszą to żaden problem. Idź do kiosku po jakiś starter za 5zł, wyłam sobie kartę i weź ramkę. ;)
Względnie zamów nową katę SIM w Virgin.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaka karta SIM.

Post autor: krystianb »

Najmniejsza to jest nano sim, potem jest micro. Tak jak na obrazku wyżej co nie chce się załadować ;) Bardzo prawdopodobne jest, że tak jak piszesz masz microsim. Chyba że dopiero niedawno kupiłeś starter, jeszcze jakiś czas temu virgin miał karty mini/microsim a nano trzeba było zamawiać oddzielnie.

Sposób z zakupem innego startera i przełożeniem nie zawsze zadziała. Karty mają swoją tolerancję i pomiędzy różnymi wytwórcami występują różnice i albo będą za luźne albo zbyt ciasne. A wymiana kart w virgin jest chyba darmowa. Przy zamawianiu są 2 opcje. Jedną stosuje się w przypadku utraty karty, wtedy stara jest blokowana natychmiast. Druga opcja pozwala zamówić nowy sim, nie blokując starego do czasu uruchomienia nowego.

@Florian niestety szklana kula nam się stłukła i bez konkretnego modelu telefonu nic nie wywróżymy.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ