Microsoft Lumia 650 DS LTE - Jak działa Dual Sim?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
buba12345
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-18, 20:17

Microsoft Lumia 650 DS LTE - Jak działa Dual Sim?

Post autor: buba12345 »

Microsoft Lumia 650 DS LTE - Jak działa Dual Sim?

W jakim trybie działa Dual Sim?

Passive - Podstawowy i najprostszy rodzaj Dual SIM. Tylko jedna karta jest aktywna w danym momencie. Wymaga przełączania między kartami.

Standby - Karty działają równocześnie w oczekiwaniu na rozmowy. Podczas rozmowy tylko jedna karta pozostaje aktywna.

Active - Najbardziej zaawansowany rodzaj Dual SIM. Karty działają równocześnie cały czas. Telefon musi mieć dwie anteny oraz dwa sterowniki, przez co zużywa więcej energii.

Który z nich jest w Microsoft 650 Dual Sim LTE?

Jak to jest z tym całym promieniowaniem i falami? Jest podwójne? Ma jedną antenę, czy dwie?

Chcę kupić taki Mamie, w jednym slocie byłoby (Orange) nju na kartę z usługą "do komórkowych" za max 99gr/dziennie, bo dzwoni nieregularnie, a w drugim slocie byłby Play (Fakt Mobile) z darmowym lejkiem do Opery mini do stron tekstowych.

Wiem, mam paranoję na ten temat, więc pytam. Czy taki dual sim jest bezpieczny?

Najwyżej włożę tylko jedną kartę, albo włożę dwie, ale jedna z nich byłaby przełączana w tryb samolotowy, jak nie będzie korzystać z internetu. To wtedy będzie nadawało fale jak single sim?




Jedyne wartości jakie znalazłem to SAR i to tylko z jednego źródła. Są dziwne trochę, bo Microsoft 650 Single SIM ma wartości większe niż Microsoft 650 Dual SIm.

http://www.devicespecifications.com/en/ ... r/915c3a1a

Jakby to był telefon dla mnie to bym się niczym nie przejmował, ale jak chodzi o rodzinę to wolę się upewnić.



Aktualnie ma Sony Xperię Go. Jak włączam w tej Xperii tryb samolotowy i dzwonię na 112 to się da, pytanie czy transmisja radiowa uruchamia się dopiero po próbie dzwonienia na 112 nr alarmowy, czy jest ciągle?


Mogę kupić w tym samym sklepie Microsoft 650 LTE single sim, lub Microsoft 650 LTE DUal Sim obie za 549zł. Przy dualu mielibyśmy darmowy wolny net z fakt mobile wystarczający do opery mini, pogody, czy jakdojade. Ale jak bezpieczniej brać single sim to taki wezmiemy. Tyle, że jeżeli ufać tym danym powyżej to dual niby ma mniejsze wartości SAR.


Trochę to dziwne, że DS ma mniejsze wartości. NIe mogę znaleźć innej strony z danymi SAR dla tych telefonów. Znacie jakieś inne strony, które potwierdzą te wyniki SAR dla Lumii 650 single sim i Lumii 650 dual sim?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Microsoft Lumia 650 DS LTE - Jak działa Dual Sim?

Post autor: krystianb »

buba12345 pisze:W jakim trybie działa Dual Sim?
Trzy minuty szukukania: "Smart Dual SIM" a tu od razu odpowiedź co to jest:
http://msmobile.pl/smart-dual-sim-vs-dual-standby-sim
buba12345 pisze:Jak to jest z tym całym promieniowaniem i falami? Jest podwójne? Ma jedną antenę, czy dwie?
Daj już spokój z filmami z żółtymi napisami. Poza rozmową jeszcze za czasów gsm telefony komunikowały się z siecią gdzieś co 2-4 godziny, jak często robią to w 3g/lte trzeba by posiedzieć przy analizatorze widma, bo już marne głośniki bez ekranowania nie pomogą. Przez resztę czasu telefon tylko nasłuchuje czy coś do niego nie idzie.
buba12345 pisze: Jak włączam w tej Xperii tryb samolotowy i dzwonię na 112 to się da, pytanie czy transmisja radiowa uruchamia się dopiero po próbie dzwonienia na 112 nr alarmowy, czy jest ciągle?
Tryb samolotowy jest po to, aby telefon nic nie wysyłał. Po wykręceniu numeru alarmowego wychodzi z tego trybu. Ba 112 można wykręcić nawet bez karty sim.
A wracając do duala to ciekaw jestem co się dzieje gdy na jednej karcie w telefonie dual standby korzysta się z internetu a na drugą ktoś próbuje zadzwonić. Zrywa neta i telefon dzwoni, czy abonent niedostępny. Pytam ogólnie bo ta modyfikacja M$ nie zawsze się sprawdzi, nie każdy operator pozwala na przekierowania.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
buba12345
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-18, 20:17

Re: Microsoft Lumia 650 DS LTE - Jak działa Dual Sim?

Post autor: buba12345 »

Dzięki za pomoc, a jak się odniesiesz do tej strony, na której SAR Microsoft 650 Dual ma mniejsze wartości niż Microsoft 650 Single sim? Wiarygodne to?

Jeszcze znalazłem taką stronę na ten temat:
http://radiationprotectionservices.com/ ... omment-688
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Microsoft Lumia 650 DS LTE - Jak działa Dual Sim?

Post autor: krystianb »

Prawdopodobnie inne ułożenie anten i pomiary wyszły inaczej.
buba12345 pisze:Jeszcze znalazłem taką stronę na ten temat:
Jak czytasz takie bzdurne portale to jeszcze sobie załóż aluminiową czapkę na głowę, albo garnek.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
buba12345
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-18, 20:17

Re: Microsoft Lumia 650 DS LTE - Jak działa Dual Sim?

Post autor: buba12345 »

Czyli Microsoft Lumia 650 Dual Sim LTE to dobry wybór?
ODPOWIEDZ