Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: proteka »

Cześć. Chciałbym sobie kupić smartfon Xiaomi. Oglądałem na Allegro wiele aukcji. Te smartfony mają dobre parametry techniczne. Jednak jest coś co mnie odstrasza. Te smartfony Xiaomi oferowane na Allegro to import z Chin, a w przypadku naprawy (także gwarancyjnej) jest problem z odesłaniem do Chin? Słyszałem, że w Polsce jest firma, która je sprowadza oficjalnie i gwarantuje serwis (także gwarancyjny), to o ile wiem ABC Data. Jak kupić smartfon Xioami z oficjalnej polskiej dystrybucji połączonej z krajowym serwisem? Bo wiem, że takie smartfony są nieco droższe jak te oferowane na Allegro. Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Podzielcie się opiniami :)
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: dmgary »

Możesz spróbować napisać zapytanie do oficjalnego serwisu Xiaomi w Polsce.
[email protected]

Sam jestem ciekawy czy np. przywieziony z Chin telefon też jest bezpłatnie serwisowany w Polsce .
Są jeszcze kwestie przeznaczenia, na jaki rynek dany model jest przeznaczony .
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: onken »

Nie jest. Kupując w oficjalnym sklepie Allegro kupujesz z oficjalnej dystrybucji

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: dzejk »

ogólnie są dwaj oficjalni importerzy xiaomi - wspomniana ABC Data oraz CK Mediator. Z tej pierwszej kupują np. X-kom oraz "Oficjalny sklep allegro" na allegro. Z ck mediator biorą markety typu media expert. A przynajmniej tak było w zeszłym roku, jak się tym interesowałem.
Jest też chiński sklep ibuygou, który naprawia gwarancyjnie we Wrocławiu.
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: proteka »

Dziękuję za odpowiedzi, wasze rady są cenne i mi pomocne. Może jeszcze ktoś się wypowie?
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: ml13 »

Polecam brać z ibuygou, niska cena i tez serwis w Polsce. W miarę szybka dostawa. Nie kupuj z goldway, bo często ma tz. syfmiui
Obrazek
Malvinas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-25, 11:49

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: Malvinas »

Mój brat i ojciec zakupili Xiaomi w x-sklep (co prawda obecnie wstrzymali realizację zamówień do 6 lutego), ale wszystko było w porządku i raczej nie są to oszuści...
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: dzejk »

tak, wierzymy ci kolego, że zechciałeś się z nami z tym podzielić, pisząc swój pierwszy post na forum.
Opinie o tej "firmie" z google tylko uwiarygadniają twój spamerki osąd.
Malvinas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-25, 11:49

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: Malvinas »

Sam jesteś spamerem, sklep jednak był inny, ale nie ważne, Ty już wszystko wiesz, więc nie muszę nic pisać.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: krystianb »

Czyżby ktoś z pracowników sklepu który co pół roku musi zmieniać nazwę.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Kamil1987
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2016-06-01, 18:36

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: Kamil1987 »

Najlepiej brać z goldwaya :) Dobre ceny (teraz, akurat trochę drozej, ale są niezłe przeceny czasami) i przesyłka, która idzie drogą Chiny-Franca-Polska, czyli unika VATu
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: ml13 »

Ceny są dobre, ale musisz się bawić z miui bo często zdarza się, że jest w nim syf w postaci reklam. Jak wgrywasz miui polska/eu to wtedy jest okej. Do ideału Mi5 brakuję LTE800, w cenie bez Vatu jest to po prostu bezkonkurencyjny telefon (był do wyłapania za 800zł, już niestety nie).
Obrazek
brama.1976
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-02-27, 15:30
Lokalizacja: Ząbki

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: brama.1976 »

ml13 pisze:Ceny są dobre, (był do wyłapania za 800zł, już niestety nie).
Ktoś powyżej wspominał o Chinach, tam na: aliexpress można wychaczyć jeden z niższych modeli nawet za 300 zł, płatność w $.
Mój znajomy zrobił takie zamówienie, wysyłka za free z Niemiec, dwa tygodnie i telefon miał. Sam bym też tak zrobił jednak HTC to lepszy dla mnie wybór.
D-Link DWR-966 (Plus 100 GB+200 GB) LTE-A, HTC 10
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: robbo2k »

Warto jednak dobrze patrzyc bo czasami opisy nie sa prawdziwe. telefony potrafią mieć inne pasma np brak LTE800.
Dlatego w wypadku Xiaomi dziesięc razy trzeba czytac jaki tam jest soft i jaka wersje. czasami w opisach Global dotyczy tylko softu "Android" a nie hardware. Ja kupilem w X-com Xiaomi Mi Box nie jest tanie ale ma przynajmniej prawdziwy Android TV i te wyszukiwanie głosem to jest killer-app.

X-kom i Euro AGD RTV maja na 100% z ABC Data.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: ml13 »

robbo2k pisze:Warto jednak dobrze patrzyc bo czasami opisy nie sa prawdziwe. telefony potrafią mieć inne pasma np brak LTE800.
X-kom i Euro AGD RTV maja na 100% z ABC Data.
Większość nie ma i nie jest to nigdzie ukrywane. Tylko wersje "specjalne" mają :)
Obrazek
Prosaid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-03-10, 16:04

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: Prosaid »

W Polskich sklepach jest już masa produktów Xiaomi tylko są trochę drozsze ale za to gwarancja ;)
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: Smartfon Xiaomi - oficjalna polska dystrybucja?

Post autor: robbo2k »

Gwarancja to pikuś ale LTE800 to inna bajka. Np Mi Box ma pełny Android TV importy z Chin te tanie zwykłego chińskiego Androida. Xiaomi Redmi 4A ma LTE800 podczas gdy te za 100usd z Chin juz nie. Potem czytam recenzje i brak LTE800 podczas gdy on jest w Globalnej Version tylko te wersja są droższe. Poza 3S chyba wszystkie inne Xiaomi z ABC Data mają LTE800.

Analogicznie jest z innymi produktami jedynym wyjątkiem gdzie nie warto to Mi Band2 bo w Chinach 100zl od reki na allegro 120-130 a w sklepie 199zl.

Od czasu gdy działa identyfikacja dzwoniacego i wyświetlanie powiadomien to najlepsza opaska na swiecie
ODPOWIEDZ