internet prepaid-najtaniej

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Piheer
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-05-01, 17:48

internet prepaid-najtaniej

Post autor: Piheer »

Jaka jest obecnie najlepsza oferta internetu prepaid do tabletu? Miesięcznie potrzebuję około 1-2 GB.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: dzejk »

Orange free na kartę z włączonym rokiem ważności konta - doładowujesz sam lub kupujesz gotowe karty na allegro. A jak przez rok nie wykorzystasz, to ponowna aktywacja roku ważności konta.
Piheer
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-05-01, 17:48

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: Piheer »

Czy to co proponują 50gb za 50 zł można samemu czy muszę kupić ich kartę?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: ja.michal »

Teraz za rejestrację karty w Orange masz i tak 100 GB na 30 dni. Potem masz bonusowe GB za doładowania. Do tego rok ważności konta za wysłanie SMSa (pierwszy raz, gdy karta jest w sieci krócej niż 3 miesiące, koszt aktywacji wynosi jednorazowo 3 zł).

Do tego możesz za złotówki aktywować pakiety elastycznego intranetu gdzie przelicznik jest 1 zł za 1 GB na 1 dzień. Także przy 50 zł miałbyś 50 GB ważne 50 dni. W przypadku aktywacji elastycznego internetu, gdy zużyjesz GB z tego pakietu, do końca ważności pakietu prędkość zwalnia do 64 kbps i nie schodzą bonusowe GB z konta. Teraz nie pamiętam czy da się dezaktywować pakiet, ale chyba da się włączyć kolejny.
Piheer
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-05-01, 17:48

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: Piheer »

Czy mając RWK można:
1. doładowuję za 50 w ofnk
2. mam bonus 15 gb z doładowania
3. włączam internet elastyczny: 50gb za 50zł

I czy to wszystko będzie ważne rok?

Na allegro za +-50zł można kupić 50 gb ważne przez rok
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: ja.michal »

Cała procedura.
- Kupujesz kartę SIM Orange.
- Jeśli jest inna taryfa niż Free Net na kartę to zmieniasz na tą taryfę.
- Aktywujesz SMSem RWK.
- Gdy konto przedłuży ci się o rok doładowujesz konto dowolną kwotą i wtedy bonus masz ważny tyle ile stan konta.
(- możesz sobie aktywować bonus za rejestrację 100 GB ważne 30 dni)
- Doładowujesz konto za 100 zł i masz bonus 50 GB ważne tyle ile ważne jest konto główne.
- Włączasz internet elastyczny np. za 100 zł 100 GB ważne 100 dni (bonusowe GB przez 100 dnie nie będą ruszone). Pamiętaj tylko, że niewykorzystany pakiet elastyczny przepada.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: dzejk »

Na allegro masz lepsze karty i cały pakiet GB ważny rok albo i półtora, np.
http://allegro.pl/internet-na-karte-ora ... 60012.html
A jak nie wykorzystasz w 18 miesięcy wszystkiego, to wyślesz pod koniec smsa, aby włączyć rok ważności konta, a GB także się przedłużą.
Jak wykorzystasz, to kupisz nową kartę.
Taniej i prościej nie znajdziesz.
Piheer
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-05-01, 17:48

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: Piheer »

Michał, ale bardziej kalkuluje się jednak to z allegro chyba. Ja zużywam 1-2gb/miesiąć.

Dzejk, fajna oferta, ale sprzedawca ma mało ocen
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: ja.michal »

Taa, i na kogo ta karta na allegro zarejestrowana? To w dwie strony działa - możesz ty narobić komuś problemów, ale i ty możesz mieć problemy jak ktoś na kogo jest karta zarejestrowana narobi numerów. Pomijając już nawet fakt, że bez rejestracji na siebie prawdopodobnie nic nie zrobisz na koncie (reklamacja, aktywacja niektórych usług, etc).

Skoro i tak zużywasz tylko 2 GB miesięcznie to i tak nie zużyjesz tych 100 GB bo są ważne rok, a nie 50 miesięcy.
Twoja decyzja.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: Hermogenes »

ja.michal jest oferta na allegro gostek ładuje karty właściciela (moje). Jakie mogę ponieść konsekwencje, co on jest zdolny nawywijać fakt zna moje dane wysyłkowe wszak mogę podać skrytkę na poczcie .Co o tym sądzisz widziałem kilkanaście osób skorzystało 39,90 za 50 GB ważne na zawsze czy coś .poz Hermogenes
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: dzejk »

Michał, przeczytaj opis z aukcji - facet daje 2 możliwości: albo jemu się wysyła starter, albo on doładowuje świeży, który potem trzeba zarejestrować.
Allegro zabrania sprzedaży już zarejestrowanych kart.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: ja.michal »

Po co mu wysyłać starter? Co on z tym robi?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: Hermogenes »

Przykładowo ja tak to widzę .Finansowa firma A otwiera operatorowi otwartą linię kredytową na określonych zasadach.W zamian w formie bonusu dostaje pakiet danych dla VIP-ów, gości + jakieś kody które to włączają .Ktoś mający dostęp (aby się nie zmarnowały) rozdaje je gratis biorąc tylko "ekwiwalent" za koszty uboczne.Polak potrafi w swojej karierze sporo jezdziłem po sympozjach i różnego rodzaju odczytach rozdawane były wszelakiego rodzaju dobra od systemów operacyjnych ,wyroby kulinarne ba nawet paliwo i oleje.poz Hermogenes
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: dzejk »

@Michał gość doładowuje Twój starter, bo np. chcesz zachować numer.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: ja.michal »

Przy obecnych bonusach za rejestrację, bonusach za doładowanie, pakietach GB za złotówki w taryfie Free Net na kartę nie widzę sensu kombinować przez jakieś allegro. Doliczyć przesyłki, koperty i cały czas potrzebny do tych kombinacji, prościej zwyczajnie kupić prepaid bezpośrednio w Orange i go zarejestrować.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: internet prepaid-najtaniej

Post autor: dzejk »

Za rejestrację został jedynie bonus w orange, na 30 dni. W orange free na kartę masz bonus za doładowanie konta ważny tyle, ile samo konto, ale już pakiet elastyczny tylko kilkadziesiąt dni.
Kupując na allegro możesz całość wykorzystać kiedy chcesz, a jak nie wykorzystasz, to wystarczy smsem przedłużyć ważność konta lub zadzwonić na support. Z ceną też nie jest tak źle. Allegro.pl --> "orange internet" i sam zobacz.
ODPOWIEDZ