Lte + voip

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
freaku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-01-28, 23:12

Lte + voip

Post autor: freaku »

Witam,
Bardzo proszę o poradę (o ile to wykonalne)
Mianowicie potrzebuje założyć w miejscu gdzie nie mam zasięgu GSM ani możliwości kablowych, jednak z działającym zasięgiem lte 8-15MB telefon voip.
Mój pomysł jest taki ze kupuje router np zte mf283 i do tego słuchawkę wraz z jakimś kontem voip i chciałbym aby to działało na zasadzie telefonu stacjonarnego.
Czy to jest w ogóle wykonalne ?
Jeśli tak to jakie urządzenia i ofertę na voip polecacie ?
W tym momencie działa tam lte z Orange na modemie mifi e5377 ustawionym na sztywno na lte. Wykonywanie połączeń jak i stabilność na telefonie niewykonalna.
freaku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-01-28, 23:12

Re: Lte + voip

Post autor: freaku »

Przepraszam i proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte + voip

Post autor: Mariusz_DW »

Ja mam doświadczenia z Huawei E5186 i E5180. Na obu VoiP chodzi doskonale. Pingi średnio 40ms. Oba są z Plusa/Cyfrowego Polsatu. Ten E5180 w różnych wersjach występował. Chyba w niektórych brakowało gniazda na telefon (RJ-11). Konto voip w halonet.
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Lte + voip

Post autor: blogger »

Od niedawna działa voLTE i pewnie bardziej interesujące voWiFi.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte + voip

Post autor: onken »

Ale na volte czy voWiFi raczej sobie nie zrobisz stacjonarnego numeru od własnego operatora ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Lte + voip

Post autor: blogger »

Jeżeli działa LTE to podłączając słuchawkę do routera nie ma problemu, nie ruszając komórki z jednego miejsca można ją traktować jako stacjonarny telefon
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte + voip

Post autor: onken »

Tak, np na E5186, ale pisałeś o Volte lub voWiFi które w tym wypadku nie ma nic wspólnego z taką funkcjonalnością :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Lte + voip

Post autor: blogger »

Kolega pisał iż ma zasięg LTE a nie GSM więc voLTE czy voWifi to idealne rozwiązanie. Słuchawka do routera prawdopodobnie będzie schodziła z LTE a w przypadku braku powstaje kłopot. Tutaj do już oprogramowanie i sprawa dostępności usługi u operatora.Od kilku dni stosuję te wynalazki na smartfonie i działa bezproblemowo. Trochę trzeba było czekać na dźwięki w LTE i w końcu to zaczęło ruszać.
ODPOWIEDZ