NJU abonament-internet w UE tragedia- 15.06.2017r

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

NJU abonament-internet w UE tragedia- 15.06.2017r

Post autor: pogodabartek »

Witam.

Dziś tj. 15 Czerwca 2017 roku,po godzinie 13:00 przekroczyłem granicę Polska-Niemcy w Olszynie.

Telefon Samsung Galaxy s7 z oryginalnym softem Orange z wifi caling i volte kurczowo trzymał się Polskiego zasięgu LTE Orange przez ok 10 k, w linii prostej autostradą od granicy w kierunku Berlina.

Po ponownym uruchomieniu telefonu przełączył się na zasięg 2G/3G oraz czasami LTE sieci E-Plus.
Telefon osiągał przy nawet pełnym czasami zasięgu prędkości do 0,5 Mb/s

W Berlinie już pobliżu lotniska Schönefeld telefon tracił zasięga ,transmisja danych pakietowych była zawieszona,pomimo, że była włączona i tak przez całą drogę w kierunku centrum/Tegel i Hamburga do magazynów Amazona.

Ręczne wybieranie sieci Vodafone.de i chyba o ile dobrze pamiętam Mobile.de-tylko te razem z E-Plus były dostępne ,ale po ręcznym ich wybraniu pojawiał się komunikat: wybrana sieć jest nie dostępna,gdzie przez chwilę ruszał speedtest.net po czym rozłączało dane pakietowe.

W telefonie czyściłem do wartości domyślnych profile APN i restartowałem wielkorotnie telefon.
Nic to nie pomagało, zdarzało się kilkukrotnie,ze telefon w ogóle nie miał zasięgu w trybie automatycznym.

Kolega obok posiadał kartę sim abonament na firmę w Play (telefon samsung S5) i miał LTE z E-Plus download 100Mb/s a Ja już po restarcie miałem pozwolony dostęp do LTE+ (E-Plus) i prędkość dalej była na poziomie 0,20Mb/s do 0,80Mb/s-czasami,download znikomy,a ping od 120-180ms.

Całą droga powrotna przez zakorkowany Berlin w Kierunku Olszyny trwałą ok 1,5h(wyjazd z Berlina) i tylko jego miał zasięg i LTE i H+ i prędkości download i upload różne nawet do 10Mb/s.-sieć E-Plus

Jeżeli Orange i NJU podpisały umowy roamingowe na całą Unię Europejską z taką jakością Qos,blokowaniem wyboru operatora,brakiem dostępu do LTE,brakiem HD-Voice na roaming dla Nas Polaków za granicą, to Ja dziękuję bardzo za taki internet,gdzie Play wiadomo w kraju działa słabo na roamingu krajowym,ale w Niemczech świecił dziś przykładem.

Proszę o spostrzeżenia innych użytkowników jak się dziś Wam zachowywała sieć Orange i NJU w roamingu i w jakich krajach oraz jakie mieliście prędkości download/Upload i ping.

Osobiście zgłosiłem to do działu technicznego NJU i mają to sprawdzić,gdzie Ja nie polecam tej sieci za granica, wolę już <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> kartę Play lub kupić na miejscu starter z internetem od lokalnych operatorów.


Prośba do użytkowników,jeśli macie podobne prędkości i problemy z internetem w UE-nie ważne jaki operator,jaki kraj,to składajcie reklamacje do działu technicznego itd i żądajcie poprawnego działania internetu na przyzwoitym poziomie i zwrotu za abonament lud dołożenia transferu GB w UE,a nie jesteśmy okradani w biały dzień !

Płacimy, to wymagamy i się nie dawajmy operatorom !

Pozdrawiam

pogodabartlomiej
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: NJU abonament-internet w UE tragedia- 15.06.2017r

Post autor: ja.michal »

OK, spoko, ale RLAH dopiero od właściwie jednego dnia działa. Ciężko ocenić o co chodzi. Z Playem może być za jakiś czas jak z roamingiem krajowym.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: NJU abonament-internet w UE tragedia- 15.06.2017r

Post autor: pogodabartek »

Dzień dobry,

otrzymaliśmy Pana zgłoszenie dotyczące utrudnień w realizacji transmisji danych w roamingu.

Wyjaśniamy, że obecnie trwają utrudnienia w korzystaniu z transmisji danych w roamingu.

Prosimy o sprawdzenie w ustawieniach telefonu czy ma Pan włączoną opcje Internet mobilny w roamingu.

W przypadku występowania nadal problemów prosimy o wyłączenie LTE.

Przepraszamy za utrudnienia.


Pozdrawiamy
NJU Mobile
_dane osobowe usunięte_
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: NJU abonament-internet w UE tragedia- 15.06.2017r

Post autor: matek451 »

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/oran ... 39160.html i dyskusja pod wiadomością.
ODPOWIEDZ