LTE PLAY - zużycie danych

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ricardo_83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-21, 19:30

LTE PLAY - zużycie danych

Post autor: ricardo_83 »

Witajcie

Mam telefon w PLAY i czasem używam go jako router do połączenia się z internetem na laptopie, w tej wersji wszystko działa ok i nie narzekam.

Niedawno kupiłem D-LINK DWR-921 i do niego dokupiłem drugą kartę z PLAY (internet na kartę póki co do sprawdzenia) żeby korzystać w domu z internetu za pomocą tego routera.
Kupiłem, podpiąłem i niby wszystko ok, bo prędkość jest fajna, zasięg 4G ale mam wrażenie że strasznie szybko poszedł mi pakiet danych. 3gb uciekło w zasadzie w około 3-4 godziny. Przy czym zdążyłem oglądnąć 1 mecz naszej ekstraklasy na www.-ciach-.tv, trochę poprzeglądałem strony i to by było na tyle.

Jeżeli to samo robiłem wcześniej za pomocą telefonu i laptopa to wydaje mnie się że zużycie danych było sporo mniejsze, bo przy pakiecie 6gb oglądałem z 5-6 meczy bez problemu + normalne korzystanie z neta cały miesiąc.

Czy to jest normalne?

Pozdrawiam
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: LTE PLAY - zużycie danych

Post autor: Hermogenes »

Może komp pobrał aktualizację win 10, kilka dni temu mój pobrał tylko że 6GB taki prezent od firmy MS.poz Hermogenes
ricardo_83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-21, 19:30

Re: LTE PLAY - zużycie danych

Post autor: ricardo_83 »

Sprawdzałem historię aktualizacji i nie widzę tam nic nowego co mogło się pobrać.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE PLAY - zużycie danych

Post autor: onken »

Na telefonie oglądałeś na 99% w dużo niższej rozdzielczości więc masz chyba winowajcę....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ricardo_83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-21, 19:30

Re: LTE PLAY - zużycie danych

Post autor: ricardo_83 »

Ja oglądałem na laptopie a tel służył w tym wypadku tylko jako router. Rozdzielczość była dokładnie taka sama.
ODPOWIEDZ