Brak internetu w telefonie

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dzikiws
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-03-07, 11:35

Brak internetu w telefonie

Post autor: dzikiws »

Witam, może dla nie których wyda się śmieszne, ale używam do dzisiaj telefon NOKIA 808PV, jak również Samsung S6 - ale do nawigacji, internetu, map,
turystyki innych. Wracając do Nokii 808PV, a mam go zamiar używać dalej, przedłużyłem umowę w Plus-ie, bez telefonu, ale w umowie dodano internet, co dzisiaj nie jest sprawą dziwną, no i zaczęły się schody, w Nokii 808 jest Symbian Belle FP2 (1508), pół dnia poświęciłem na konfigurację dostępu do internetu i kicha, brak, dane mobilne włączone kilka punktów dostępu zmieniane, konfiguracja przez plus-a też nic nie dała, w sieci jest dużo przykładów nie działania internetu na "belle", może ktoś używa jeszcze tego systemu, ma skonfigurowany i coś podpowie, mnie ręce opadły. Pozdrawiam i dzięki
za wszelkie sugestie.Wiem iż to forum nie jest bezpośrednio z tym tematem związane , ale jestem tu rejestrowany to może dostanę jakąś odpowiedź.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Brak internetu w telefonie

Post autor: krystianb »

Sprawdź kartę sim w innym telefonie, możliwe, że nie ma na niej w ogóle gpsr'u włączonego i aktywny pakiet netu nic tu nie ma do rzeczy.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
dzikiws
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-03-07, 11:35

Re: Brak internetu w telefonie

Post autor: dzikiws »

Witam, dzięki za odpowiedź, dobrze kombinujesz - już to sam rozwiązałem, dobrze iż mam smartdom w plusie, posiadam jako usługę dodatkową internet w drugim telefonie, po wielu próbach nie udanych, przełożyłem kartę między telefonami i internet hula bez problemu, wieczorem mnie się przypomniało iż kilka lat temu wyłączyłem w usługach możliwość łączenia z internetem, zapomniałem o tym jak byłem zalogowany na numerze telefonu, dzisiaj takie usługi są nie widoczne, jest tylko włączony LTE, to mnie zmyliło. Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ