Internet z telefonu do kompa WIN XP

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monmar1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-16, 19:18

Internet z telefonu do kompa WIN XP

Post autor: monmar1 »

Posiadam w pracy komputer stacjonarny z systemem WINDOWS XP bez dostępu do internetu. Chciałem wykorzystać pakiet jaki posiadam w telefonie ( Samsung Ace 4 w sieci PLUS GSM ) i dokupiłem do kompa kartę sieciową wifi pod USB. Po zainstalowaniu karty wifi, telefon ustawiłem w trybie "router" lecz nie mam połączenia - na pasku w kompie widoczny komunikat: "wyszukiwanie adresu sieciowego". Komputer widzi mój telefon jako router i wszystko wygląda OK. Wcześniej próbowałem uzyskać dostęp do neta przez kabel ale sytuacja była identyczna. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet z telefonu do kompa WIN XP

Post autor: krystianb »

monmar1 pisze:Posiadam w pracy komputer stacjonarny z systemem WINDOWS XP bez dostępu do internetu.
I tak powinno zostać. Podłączanie do netu systemu, który od x lat nie jest wspierany to proszenie się o kłopoty. Skoro jest taki zabytek to pewnie i działającego backupu nie ma, a swoim działaniem możesz doprowadzić firmę do bankructwa, bo pewnie jest na nim baza faktur. No chyba że ten komp stoi w kącie i służy tylko do grania w pasjansa, wtedy ewentualnie utratę nawet tej rozrywki możesz zaryzykować.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
monmar1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-16, 19:18

Re: Internet z telefonu do kompa WIN XP

Post autor: monmar1 »

To komputer, który nie jest podłączony do żadnej sieci - służy jako maszyna do pisania.
monmar1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-16, 19:18

Re: Internet z telefonu do kompa WIN XP

Post autor: monmar1 »

SPRAWA ROZWIĄZANA - trzeba było pozmieniać ustawienia w "Usługach" WINDOWS.
Nie wiem co dokładnie ponieważ zrobił to kolega informatyk.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet z telefonu do kompa WIN XP

Post autor: krystianb »

No czyli ktoś wcześniej grzebał w windowsie a od nas oczekiwałeś cudu i szklanej kuli co tam wcześniej ktoś zrobił.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ