Internet z PLAY

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
scatman78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-10-27, 08:21

Internet z PLAY

Post autor: scatman78 »

Hej
jest jakaś szansa, żeby dostać się do domowego LAN z zewnątrz będąc podłączonym do netu za pomocą modemu z kartą SIM z PLAYa?
Dzięki
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet z PLAY

Post autor: wojteks »

Bezpośrednio się nie da, tylko przez VPN z użyciem dodatkowego serwera z publicznym IP.
Nie pomagam na PW!
scatman78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-10-27, 08:21

Re: Internet z PLAY

Post autor: scatman78 »

możesz jakoś rozwinąć myśl jak to zrobić?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet z PLAY

Post autor: wojteks »

Nie korzystam to jakichś większych szczegółów nie napiszę, było już na forum, poszukaj.
Nie pomagam na PW!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet z PLAY

Post autor: dzejk »

Jeśli modem to huawei e3372, to wgrywając modowany soft, możesz dołożyć też openvpn i zrobić tunel.
scatman78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-10-27, 08:21

Re: Internet z PLAY

Post autor: scatman78 »

dzejk pisze:Jeśli modem to huawei e3372, to wgrywając modowany soft, możesz dołożyć też openvpn i zrobić tunel.
NIgdy nie korzystałem z openvpn ... jak już to VPN po protokole PPTP.
To czego potrzebuje to podłączyć się do domowej sieci, która nie ma zewn. IP (LTE PLAY) więc nie mam szans połączyć się po VPN PPTP.

Tak więc co mi da zmodowanie softu?
Obecnie mam takie ustrojstwa w domu - Modem huawei e3372h - wpięty w router Fritz!BOXa.
Zależy mi na tym aby podłączyć się do sieci domowej w któej mam serwer NAS na któy chcę backupować dane z serwera NAS firmowego.
Oba serwerki są z softem Synology.

Dzięki
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet z PLAY

Post autor: wojteks »

W firmie masz publiczny IP? Zawsze możesz inicjować połączenie z domu (utrzymywać zawsze połączone). NASy Synology obsługują open VPN i inne VPNy. Pozostaje kwestia odpowiedniej konfiguracji.
Nie pomagam na PW!
scatman78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-10-27, 08:21

Re: Internet z PLAY

Post autor: scatman78 »

wojteks pisze:W firmie masz publiczny IP? Zawsze możesz inicjować połączenie z domu (utrzymywać zawsze połączone). NASy Synology obsługują open VPN i inne VPNy. Pozostaje kwestia odpowiedniej konfiguracji.
Tak mam, mam także ten sam router.
Pytanie czy jak zainicjuje połączenie z domu to czy z firmy będą widoczne urządzenia znajdujące się w domu?
ODPOWIEDZ