Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: r0siu »

Witam.

Obecnie mam internet domowy LTE 150GB + dodatkowa SIM 60GB. Wrzuciłem tą SIM na dual SIM na testy do telefonu Honor 8 później do Honor 7 (takie mam w domu).

Internet działa mało stabilnie, co chwilę skacze zasięg, zrywa połączenie, przełącza się z LTE na HSPA+ itp. Chwilę podziała po czym znów 2 min nie ma neta. Jestem mało zadowolony z jakości.

Ta sama SIM po włożeniu do B315-s22 działa bardzo dobrze, stabilnie nie zależnie od lokalizacji i zasięgu. Wiadomo router stoi w jednym miejscu i nie noszę go po domu.

Chciałbym uzyskać pomocy co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Zastanawiam się nad przeniesieniem telefonu do Orange ponieważ za 79,99zl będę miał 250GB neta w domu i z tego limitu 100GB będę mógł wykorzystać w telefonie.

Jednak przy obecnej stabilność nie ma to sensu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: dzejk »

Może router odbiera LTE 800 MHz, a telefony tego nie mają? To takie zgadywanie, trzeba sprawdzić.
Na b315 działa program http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php który pokaże parametry sygnału, a może i cid bts'a.
Na telefony z androidem jest apka viewtopic.php?f=12&p=566116 do połączenia z b315 lub apka Network Cell Info Lite (ze sklepu Play) do sprawdzenia sygnału z karty sim w telefonie.
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: r0siu »

Oby dwa telefony mają LTE 800.
W telefonie testowałem też na SIM z T-Mobile. Tam takiego problemu nie było. Wszytko działało stabilnie.
W przypadku Orange wygląda jakby telefon przełączał się cały czas między częstotliwościami oraz między LTE a HSPA+ co przy przemieszczaniu się jest bardzo nie wygodne. Myślałem że może karta SIM telefonicznia różni się czymś od karty SIM internetowej
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: Orange Ekspert »

Przykro nam, jeśli odczuwasz utrudnienia w działaniu naszych usług. Zasięg, jaki oferujemy w Twojej okolicy sprawdzisz bezpośrednio na naszej stronie: https://oran.ge/2meeSPt Dodatkowo możemy zasugerować zmianę ustawień trybu pracy sieci na opcję np. tylko 4G, tylko 3G tak, aby urządzenie łączyło się jedynie tylko z tą technologią.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: onken »

A jak będzie nadal źle zostaje jeszcze Edge ;)

To się nazywa profesjonalne rozwiązanie problemu...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
makosuu
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2017-10-22, 19:55

Re: Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: makosuu »

A gdzie mieszkasz? Jak wygląda sygnał? Bo jak masz kiepski sygnał to sam wyciągnij wnioski.
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: r0siu »

Centralna Polska 62-650 Kłodawa.
Teraz na przykład jeżdżę samochodem po okolicy i zasięg strasznie skaczę, jak by co chwilę się przełączał telefon między nadajnikami. Pisze H+ ale net ledwo działa, nie tyle że wolno tylko brak połączenia z siecią co chwilę.

Nie wiem czy jest to wina że SIM jest bez nr tel, (dodatkowa do LTE domowy) czy czegoś innego. No w routerze B315 gdzie bym go nie postawił działa net bardzo dobrze.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: matek451 »

W Kłodawie działają tylko 3 BTS-y z LTE1800NetWorks, brak na nich LTE2600 i LTE800 Orange. Najbliższy BTS z samym LTE800 Orange w Pomarzanach.
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: r0siu »

A T-Mobile w Kłodawie? Bo od nich działa aż miło popatrzeć.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: dzejk »

Jest LTE 800 MHz od t-mobile - ul. Przedecka 9 - maszt posterunku energetycznego.
Tu masz pełną listę http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 69&zoom=13
makosuu
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2017-10-22, 19:55

Re: Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: makosuu »

Dane z BTSearch nie są do końca prawdziwe, trzeba o tym pamiętać.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: dzejk »

Sporadyczne przypadki, promil tego, co jest zweryfikowane. Jak o czymś wiesz, to im zgłoś.
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Karta SIM Orange w telefonie / routerze

Post autor: r0siu »

Na ulicy Przedeckiej jest też LTE 800 Orange. To już sprawdzone. W mojej okolicy jest też w Chodowie LTE 800.

Szkoda że ten net tak działa bo działa. Bo miał bym 100GB w telefonie.

Dziś krążyłem też po Kutnie i efekty był taki sam. Co chwilę zrywało polaczenie mimo zasięgu sieci. O ile w zasięgu LTE było jeszcze ok to po przełączeniu się telefonu na H+ co chwilę był komunikat "ze strony nie można załadować" a aplikacja speedtest nie mógł się połączyć z żadnym serwerem.

Co mogę powiedzieć. To internet z Orange gdy router stoi w jednym miejscu bez ruszania działa bardzo dobrze. Drugi rok już leci jak używam i łącze stabilne.

Jednak gdy jest w urządzeniu mobilnym które się porusza jest tragedia. Możliwe że wina jest po stronie sieci że za długo po przełączeniu z BTSa na BTSa wpuszcza SIM do sieci.
ODPOWIEDZ