Wymuszanie rejestracji do karty do niemacierzystej sieci GSM

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sly2017
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-07-13, 17:55

Wymuszanie rejestracji do karty do niemacierzystej sieci GSM

Post autor: sly2017 »

witam,

mam karte PLAY ale najlepszy zasieg w okolicy jest PLUSA. Wiekszosc telefonow wybiera siec macierzysta pomimo lepszego zasiegu innych sieci do ktorych moglaby zarejestrowac sie karta. Czy istnieje jakis telefon lub bramka GSM z funkcja wymuszenia rejestracji do konkretnej sieci?
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Wymuszanie rejestracji do karty do niemacierzystej sieci GSM

Post autor: kamil7430 »

Pokażę to na przykładzie Huaweia B315, ale będzie to wyglądało analogicznie dla wszystkich telefonów, routerów etc. na rynku. Nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek telefon nie miał możliwości ręcznego wyboru operatora.

Po pierwsze, musisz w ustawieniach sieci poszukać opcji wyboru sieci i ustawić ją na ręczną (fot.2).
Na moim Androidzie 8 znajduje się ona w Ustawieniach -> Sieć i internet -> Sieć komórkowa -> Zaawansowane.
Po tej zmianie powinno wyświetlić ci się okno o wyszukiwaniu dostępnych sieci

Gdy telefon już się naszuka, wyświetli ci wszystkie dostępne sieci (fot.1). Wybierz wtedy tą, którą chcesz i zatwierź swój wybór.
Telefon powinien się połączyć z tą siecią (fot.3), ale tu uwaga! Żeby na nowo się połączyć z siecią macierzystą Playa, musisz przywrócić automatyczne wyszukiwanie albo wybrać na sztywno sieć Playa, tak jak wyżej.

Sądzę, że o to ci chodziło i że pomogłem. ;)
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
sly2017
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-07-13, 17:55

Re: Wymuszanie rejestracji do karty do niemacierzystej sieci GSM

Post autor: sly2017 »

dzieki za odpowiedz. Wiem ze jest taka funkcja i moge wybrac recznie siec. Ale z tego co mi wiadomo, prosze mnie poprawic jesli tak nie jest, jezeli np zabraknie pradu i router sie zrestartuje to nie bedzie pamietal jaka siec byla wybrana tylko polaczy sie z macierzysta.
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Wymuszanie rejestracji do karty do niemacierzystej sieci GSM

Post autor: kamil7430 »

Powinien pamiętać ustawienia... Przynajmniej ja się z takim czymś nie spotkałem, zawsze jak brakowało prądu (a uwierz mi, w mojej lokalizacji to norma), router normalnie wracał do ustawień sprzed przerwy w dostawie i chyba nigdy nie wrócił do ustawień fabrycznych czy coś.
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
ODPOWIEDZ