PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AsiaASIA
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-11-03, 09:08

PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Post autor: AsiaASIA »

dzień dobry,
stoje przed wyborem usług internetowych. Jednakze nie moge zdecydowac sie na konkretnego operatora. obecnie mam Play-lokalizacja Przasnysz, ul. Starzyńskiego. od kilku miesiecy internet w tej lokalizacji stał sie niestabilny. zastanawiam sie, czy zmiana operatora pomoże? czy jestetscie w stanie cos podpowiedzieć? Liczę na kazdą pomoc, gdyz zupełnie sie na tym nie znam. Każdy dostawca, zachwala swój internet i twierdzi, ze bedzie działał najlepiej.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Post autor: piotrzet »

Zawsze tak jest. Co to znaczy niestabilny? Prędkości spadają poniżej 5 Mb/s? Czy co? Z tego co patrzę to w okolicy najwięcej nadajników mają T-Mobile i Orange. Trzeba by ich przetestować jak działają.
AsiaASIA
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-11-03, 09:08

Re: PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Post autor: AsiaASIA »

zdecydowanie poniżej 5Mb/s, często wrecz do zera. własnie testuję dodatkowo plus, i jest podobnie
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Post autor: piotrzet »

Plus też ma mało stacji sprawdź te sieci, które mówiłem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Post autor: matek451 »

Co za bzdury? Jaka mała ilość stacji bazowych Play? W pobliżu na róznych kierunkach działają trzy BTS-y Play, najbliższy to Makowska 30, z LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800. Kolejny taki sam to 3Maja34, na tym przy Orlika29 potwierdzone LTE1800 i LTE2100. Networks ma podobną ilość BTS-ów a najbliższy na kominie ciepłowni, Orlika 29 z LTE2600, LTE800 Orange i T-mobile i wspólne LTE1800NW. Taki sam na ul. Leszno 44 . Przy Leszno 46 z kolei LTE800 obydwu i LTE1800NW.Plus ma 3 BTS-y, na dwóch czyli Leszno 52 działa LTE1800 i LTE900 aero2 i jeszcze 2 m-ce LTE800 Sferii. Taki sam na Szosa Ciechanowska 26 a na tym na kominie ciepłowni przy Orlika29 LTE1800Aero2 i LTe800Sferii. Najpierw musisz pokazać jakieś testy z Play i spróbować rozwiązać problemy z nim. Jakim sprzętem dysponujesz, z którego pasma/pasm LTE korzystasz i z którego BTS-a? Jakie masz parametry sygnału? Pokaż speedtesty Dl/UL z godzin wieczornych.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Post autor: piotrzet »

Skoro zapchane to jak widać za mało. Po za tym T-Mobile i Orange mają więcej pasma oprócz tego, że więcej lokalizacji. Dziwne, że przy T-M nie piszesz tak tylko od razu zwalasz na zapchany nadajnik. Jakby to w Play tego nie było. Skoro napisał, wyraźnie, że od kilku miesięcy tak się dzieje to wiadomo, że to zbyt mała liczba nadajników i nie wyrabiają. Ale że to Play to jak zwykle bronisz. Jaki to standard u ciebie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Post autor: matek451 »

Ja nikogo nie bronię tylko prostuję to co napisałeś i przedstawiam mu jak naprawdę u niego wygląda sieć LTE każdego z operatorów i gdzie mają stacje bazowe i jakie pasma LTE na nich pracują.Oczywiście kolejna nieprawda to że Orange i T-Mobile maja więcej pasma . Na BTS-ach z LTE2600, LTE800 dysponują każdy 25MHz pasma i do tego 15MHz na wspólnym LTE1800. To mniej niż Play, który na BTS-ie z kompletem 4 pasm LTE ma 45MHz pasma, a będzie jeszcze więcej gdy na LTE1800 Play wprowadzi tam dynamiczne zarządzanie na 1800MHz. Pod tym względem najsłabiej wypada Plus z 30MHz na LTE1800, LTE900 i LTE800. A co do Play i problemów z nim to zadałem kilka pytań aby określić ich przyczynę, nie przesadzam też że Play może być przeciążony ale to pokażą profesjonalne testy. Takie same należy zresztą zrobić dla każdego operatora w tym T-Mobile , Orange a nawet Plusa. Nie widzę żadnych przesłanek aby a priori skreślać Play czy Plusa. Pytanie o sprzęt z Play jest kluczowe bo pozwala stwierdzić czy można wykonać na nim testy wszystkich operatorów. NetWorks posiada 4 lokalizacje ale ta z ul. Ruda 1 gdzie jest LTE1800NW i LTE800 T-Mobile i Orange może być nieosiągalna bo leży za BTS-em NW Leszno 46. Poza tym widać jak na dłoni że NetWorks ma w Przasnyszu BTS-y po wschodniej stronie miasta i poza centrum. Lokalizacja BTS-ów Play jest symetryczna a stacje są bliżej centrum na terenie osiedli mieszkaniowych. Prostowanie bzdur które wypisujesz na tym Forum to moja rola.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Post autor: piotrzet »

A czy ja napisałem, że więcej pasma na BTS? Naucz się czytać. Na całą miejscowość mają więcej pasma czyli więcej danych mogą transferować to jest logiczne.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Post autor: matek451 »

Z matematyki też jesteś słaby, 2x45MHz( stacje z 4 pasmami LTE) +20MHz( stacja z LTE1800 i LTE2100) =110MHz ma Play na 3 stacjach. T-Mobile i Orange mają 2x25MHz( LTE2600+800)+2x10MHz( LTE800) oraz 4x15MHz ( na LTE1800NW dzielone na dwóch) czyli daje to po około 100MHz pasma na każdego operatora na 4 BTS-ach. Tylko co to ma wspólnego z tym jak naprawdę działa internet tych 3 operatorów u niego? Nic, na dodatek tak jak pisałem Networks ma tam jakiś masakryczny układ geograficzny stacji bazowych. Wyraźnie brak BTS-ów na zachodzie miasta, 3 z czterech są skupione w części południowo-wschodniej. To co wypisujesz na fachowym forum kupy się nie trzyma a z logiką widać ze masz nie po drodze.
AsiaASIA
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-11-03, 09:08

Re: PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Post autor: AsiaASIA »

w tej chwili posiadam karty wszystkich operatorów i 4 rózne urzadzenia.
Na pierwszy rzut oka i speedtest.net najlepiej najszybsze orange i t-mobile. Jednakże Orange przed chwila zupełnie przestało Tak jak wczesniej pisałem zupełnie sie na tym nie znam.
Pisaliscie by zrobić testy. O jakie testy pytacie?
Pomózcie proszę
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Post autor: piotrzet »

Aha czyli rozumiem, że jesteś pewny, że każdy operator korzysta po 7,5 MHz z całego 15 MHz ze wspólnego 1800? A to ciekawe skąd masz takie dane? Po za tym stacji nie stawia się jak się komu podoba tylko tam gdzie jest zapotrzebowanie. Oczywiście oprócz Play bo ten wiadomo kuleje jeszcze z ilością stacji bazowych. A forum takie fachowe bo wypowiadasz się ty Tak jak mówię jak Play to trzeba sprawdzić, bo może coś nie tak z parametrami ale jak T-Mobile to na pewno zapchane nawet nie ma co sprawdzać to jest ten twój "profesjonalizm"
AsiaASIA
Próbujemy ci pomóc ale nie dajesz konkretnych danych. Jaki masz router? I jakie parametry sygnału?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PRZASNYSZ-KTÓRY OPERATOR internet do biura

Post autor: matek451 »

Najpierw odpowiada się na zadane pytania, czyli jaki masz sprzęt LTE/3G co to za 4 urządzenia ? Pytałem z jakiego pasma LTE korzystasz w Play, Jakie masz na nim parametry sygnału, jaki eNB. CID i DL/UL? W zależności od tego jaki masz sprzęt zależy wykonanie testów. Tylko one sa miarodajne i mogą być podstawą wyboru operatora. Reszta to tylko dywagacje. Kolego @piotrzet 15MHz pasma na LTE1800 z założenia jest dzielone na 2 operatorów i należy przyjąć że po połowie , innych informacji brak a tak jest logicznie. Kolejna bzdura to twierdzenie o zapotrzebowaniu na stacje NW w południowo-wschodniej części miasta, na terenach mniej zaludnionych. No i bezpodstawne twierdzenie że ja gdzieś w tym temacie napisałem o zapchanym T-Mobile? To ty z góry założyłeś ze sieć Play w Przasnyszu leży i kwiczy.
ODPOWIEDZ