Jak sprawdzić smartfona?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: colombo »

Pytam na serio. Wszelkie porady mile widziane.
Chodzi mi o poziom recepcji sygnału sieci, trzymanie zasięgu, prędkości netu. Jak mogę stwierdzić, że coś jest nie tak - poniżej standardu?
Chodziłem o wczoraj przez chwilę po mieście, na przestrzeni 1km klika BTS. Mierzyłem prędkości speed testem patrzyłem na Network Cell Info i nadal nie wiem, czy z telefonem jest ok. Karty TM, ORange, Plus.
Dobry sygnał łapie dosłownie na moment - szybko, parę kroków dalej się zmniejsza. Tylko raz w bliskiej odległości od nadajnika udało się na LTE Orange osiągnąć wynik prędkości 88/16
Generalnie b.duże wahania RSSNR.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: onken »

A może być napisał co to za telefon ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: colombo »

A to co zmienia? Moto g 6
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: colombo »

To może ktoś mi powie, czy brak zasięgu LTE w telefonie(obsługuje wszystkie pasma) wew. domu w odległości 1,4 km od BTS w obszarze miasta, gdzie nie ma jakichś znaczących przeszkód terenowych świadczy o słabym możliwościach telefonu, czy jednak to powszechne. 3G (Umts, hspa) jest bardzo słaby - poniżej -100dBm RSSI. DL i UP żałosne, strona speedtest.pl pokazuje ujemny UP.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: matek451 »

Karta T-mobile na 99% nie ma dostępu do LTE skoro loguje się do 3G ba UMTS2100 T-Mobile z BTS-a przy JP II 10, sygnał słaby,Orange łaczy się na LTE1800NetWorks z tego BTS-a i sygnał dostateczny. Przy 1,5 km od BTS-a wewnątrz domu parametry sygnału na 1800/2100MHz z tego BTS-a dla tych 2 operatorów mogą być w takich warunkach bardzo słabe , choć nie podałeś swojej lokalizacji i nie wiadomo czy w domu telefon loguje się do tych pasm pojemnościowych na 3G czy LTE. Z Plusa brak jakichkolwiek danych i nie wiadomo czy w domu telefon loguje się do LTE1800aero2 czy LTE900aero2. Oczywiście testy trzech operatorów z nędzą zamiast tego który w Jarosawiu ma najlepszą sieć LTE.
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: colombo »

matek451 pisze:Karta T-mobile na 99% nie ma dostępu do LTE skoro loguje się do 3G ba UMTS2100 T-Mobile z BTS-a przy JP II 10, sygnał słaby,Orange łaczy się na LTE1800NetWorks z tego BTS-a i sygnał dostateczny.
Wiem, że nie jesteś jasnowidzem :) Ale się przez chwilę mocno zdziwiłem skąd masz informacje.
Dzięki za zainteresowanie.
SIM TM ma LTE - po prostu był ustawiony na 3G, a Orange na 4G, bo oba nie mogą być na 4G. Nie ja robiłem "testy" Mam do dyspozycji tylko parę screenów.
Piszesz, że Orange dostateczny - wynik w tamtym miejscu(170m od BTS) na stronie(nie apce) speedtest wyszedł 7/-1
matek451 pisze: Przy 1,5 km od BTS-a wewnątrz domu parametry sygnału na 1800/2100MHz z tego BTS-a dla tych 2 operatorów mogą być w takich warunkach bardzo słabe , choć nie podałeś swojej lokalizacji i nie wiadomo czy w domu telefon loguje się do tych pasm pojemnościowych na 3G czy LTE.
Tego nie wiem, mam tylko kilka screenów oraz wyniki podobnych speed testów - DL 1mbit, UL wartości ujemne, przy czym to były tylko wyniki Orange. I to mnie zmartwiło, bo spodziewałem się, że będzie lepiej - że bez problemu parę mbit w dowolnej sieci się uzyska. Lokalizacja.
matek451 pisze: Z Plusa brak jakichkolwiek danych i nie wiadomo czy w domu telefon loguje się do LTE1800aero2 czy LTE900aero2.
Co by było lepsze?
matek451 pisze: Oczywiście testy trzech operatorów z nędzą zamiast tego który w Jarosawiu ma najlepszą sieć LTE.
Czyli? Play? To nie miał być test operatorów, tylko w pierwszej kolejności telefonu. Bo można go zmienić jeszcze. Ale ostatecznie i tak trzeba tam będzie zainstalować jakiś net mobilny, bo lokalny dostawca radiówki to tragedia.
W każdym razie w podanej lokalizacji telefon używa tego samego BTS na JPawła - jak mi się wydaje. Sam nie wiem, czy ten smartfon ma taką słabą recepcję sygnału, czy to normalne. To w końcu tylko 1,4 km.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: matek451 »

Na screenach z domu, 3G T-mobile z 4 różnych BTS-ów ale nie z JP II 10, do tego a Orange z kolei UMTS2100 z oczyszczalni na Wróblewskiego lub 2 innych BTS-ów oraz LTE800 z wieży ratuszowej przy Jarosław 1. Telefon bez porównania z innym trudno oceniać.
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: colombo »

matek451 pisze:Na screenach z domu...
Nie odpowiedziałeś - to który op ma wg ciebie najlepszą opcję LTE w Jaro? Play?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: matek451 »

Sprawdź Play na zewnątrz i pokaz screeny z NCI i speedtesty to sam się przekonasz.
komoaa

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: komoaa »

napisz jaki to telefon bedzie łatwiej ci pomóc :)
vitamin
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-01-10, 16:26

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: vitamin »

Mam podobne pytanie więc nie będę tworzył nowego wątku. Przymierzam się do zakupu taniego telefonu (używanego) który będzie głównie używany jako router do internetu LTE w Play'u na kartę. I chciałbym się zapytać jak mogę sprawdzić czy dany telefon będzie dobrze działał w moim rejonie? Dla zainteresowanych moja lokalizacja to 59-300 Lubin, ul. Ptasia 116.
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: Range »

Blisko bo na wieży kościoła przy Szpakowej 4 masz nadajnik Play. To nie telefon się testuje tylko SIEĆ operatora. Telefon a tym bardziej tani to kiepski pomysł na stały punkt dostępu do sieci.. Jeśli kupować to taki który ma agregację pasm i robisz na zewnatrz speedtesty wieczorem aby sprawdzić obciążenie BTS.

Do internetu 24/7 telefon się nie nadaje. W takim celu kupuje się porządny ruter stacjonarny.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: radius »

@Range dobrze pisze.
Ile taki używany telefon wytrzyma? Przecież to już niemal pewne, że tam jest bateria do wymiany. I już bez baterii jako przenośny w polu nie użyjesz.
Jak ma być bardzo tanio to Huawei B315.
Jak trochę drożej to Huawei B525.
Można wgrać soft, można wybrać częstotliwość pracy.
W telefonach (w 99%) to nieosiągalne.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
vitamin
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-01-10, 16:26

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: vitamin »

W takim razie nowe pytanie - jaki telefon kupić, żeby był prawie tak dobry jak router? (chodzi mi o ten 1%) Dodam, że nie korzystam z Internetu 24/7 - jedynie kilka godzin na dobę i głównie wieczorem lub w nocy.
matibu06
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-04-08, 13:08

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: matibu06 »

vitamin pisze:W takim razie nowe pytanie - jaki telefon kupić, żeby był prawie tak dobry jak router? (chodzi mi o ten 1%) Dodam, że nie korzystam z Internetu 24/7 - jedynie kilka godzin na dobę i głównie wieczorem lub w nocy.
W innym temacie pisałem, używam Lenovo P2. Też używam go kilka, do kilkunastu godzin dziennie, działa ok, do tego bateria spora, bo 5000Mah. No i duży plus - można bez problemu ustawić np Tylko LTE. Po zrootowaniu - można wyłączać konkretne pasma, ja np. wyłączam 800Mhz, bo sygnał silny, ale prędkość słaba. Tylko że jeśli możesz to lepiej będzie w jakiś router zainwestować ;) Ja używam telefonu, bo jednocześnie to jest moja główna karta, do rozmów, sms
vitamin
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-01-10, 16:26

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: vitamin »

Osobiście nie widzę najmniejszego sensu kupować router. Router jest niezbędny jeśli ktoś musi podłączać antenę i/lub ma kilka/kilkanaście komputerów do podłączenia. W moim wypadku to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Mam zamiar kupić sobie telefon (coś typu LG V30) i to powinno w zupełności mi wystarczyć.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: wojteks »

Jeżeli z tej samej karty dzwonisz i używasz neta to takie rozwiązanie ma sens ale.... Zwykle telefon jak przychodzi połączenie telefoniczne przerywa połączenie danych a to powoduje zerwanie np. tunelu VPN a co za tym idzie wymusza ponowne logowanie co często wiąże się np. z utratą nie zapisanych dokumentów czy tam innymi problemami. Tak samo gry on-line będą sprawiały problemy.

Do przeglądania stron czy sprawdzenia e-maila wystarczy.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: onken »

Jeśli mamy Volte to nie przerwie.
Ale to prawda, roziwazane takie moim zdaniem do kitu
vitamin
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-01-10, 16:26

Re: Jak sprawdzić smartfona?

Post autor: vitamin »

wojteks pisze:Do przeglądania stron czy sprawdzenia e-maila wystarczy.
Do tego właśnie używam Internetu. W gry online nie gram więc zakładam, że dobry telefon da radę w moim przypadku.
ODPOWIEDZ