przerwy w dostępie do internetu

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adam45
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-11-23, 13:45

przerwy w dostępie do internetu

Post autor: Adam45 »

Witam
Na swoje nieszczęście podpisałem ostatnio umowę z Vectrą w ich siedzibie i muszę się mordować przez dwa lata :( Nowy dekoder TV to tragedia ! tak niedopracowanego oprogramowania dawno nie widziałem pilot praktycznie nie działa ale do rzeczy kupiłem również internet mobilny z myślą o instalacji routera na działce Mam Huawei b525s z kartą z vectry która działa w play problem jest tego rodzaju że kila razy dziennie znika internet na kilka kilkanaście minut czasami na godzinę. W-fi jest normalnie a internetu nie ma . Zadzwoniłem z reklamacją i usłyszałem że prawdopodobnie BTS ma małą ilość łączy i jak jest kolejka to zmienia użytkowników i że oni z tym nic nie zrobią tak ma być i muszę się przyzwyczaić tak samo jak do prawie nie działającego pilota od dekodera. Mam pytanie czy tak faktycznie jest? czy może da się skonfigurować router żeby internet był cały czas.Dla mnie takie wyjaśnienie nie ma sensu. Nie po to coś kupuję żeby czasami z tego korzystać. Może ktoś bardziej znający temat podpowie jakieś rozwiązanie. Taka sytuacja jest dla mnie kłopotliwa bo do internetu podpięty jest alarm i każdy zanik mam sygnalizowany jako awaria .
Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: przerwy w dostępie do internetu

Post autor: dzejk »

Jaka to lokalizacja? Może wystarczy zmiana operatora mobilnego.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1699
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: przerwy w dostępie do internetu

Post autor: Mig25 »

Jak ten router masz ustawiony ? W sensie czy LTE czy Auto ? I czy blokujesz jakieś bandy ?

Może można to powiązać z tym : viewtopic.php?f=11&t=57285&p=598662#p598662

U siebie w T-Mobile nie bło problemu z ustawieniami bandów ,jak ustawiłem 2600MHz to trzymał ten band. W Play niestety jak się ustawi jeden band to szczególnie w nocy przez jakiś czas netu nie ma...
ODPOWIEDZ