Moc nadajników

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Asumpt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-04-05, 20:00

Moc nadajników

Post autor: Asumpt »

Wita wszystkich,
mam naglące pytanie, może źle szukam ale to co znalazłem nie daje mi odpowiedzi.
Mianowicie szukam informacji na temat stacji BTS należących do ORANGE (moc nadajników, ilość sektorów, zasięg w km).
Potrzebne są mi informacje o dwóch stacjach bazowych (Szczecin, ul. Śląska 32 oraz Szczecin Aleja Wyzwolenia 18,) takie adresy można znaleźć na stronie TARGEO. Czy ktoś z a forumowiczów ma taka wiedzę i może mi pomóc?

Wiem, zaraz dostanę garść informacji, że można pobrać APP-kę na iphone i przejść się w podliże tych stacji bazowych i mam cała listę informacji.
Problem w tym, że mieszkam po za Szczecinem.

Pozdrawiam i czekam na pomoc, mogę być linki do jakiś danych, które można pobrać lub wydrukować.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Moc nadajników

Post autor: wojteks »

Moc nie ma żadnego znaczenia, liczy się ilość i ustawienie sektorów. Zasięg w km też nie da się nijak określić bo zależy od wielu rzeczy w tym ustawienia anten.

Zapoznaj się z http://beta.btsearch.pl/
Nie pomagam na PW!
Asumpt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-04-05, 20:00

Re: Moc nadajników

Post autor: Asumpt »

hmmm tutaj już dotarłem: http://beta.btsearch.pl/, ale mapa źle się wyświetla i mało co widać.
Dobra, a może inaczej, a operatorzy nie podają takich danych jak moc nadajnika, lub jaki zasięg ma dana stacja?
Dokładnie rozchodzi mi się np. o to, Stacja BTS Szczecin Śląska 32 i jaki obszar ona pokrywa.
Asumpt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-04-05, 20:00

Re: Moc nadajników

Post autor: Asumpt »

Portal: http://beta.btsearch.pl/ nie opłacił możliwości korzystania z goole maps i dlatego tak się wyświetla.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Moc nadajników

Post autor: Debik »

Asumpt pisze:Portal: http://beta.btsearch.pl/ nie opłacił możliwości korzystania z goole maps i dlatego tak się wyświetla.
Wyszukaj ręcznie miasto i adres zamieszkania i sprawdz kiedy dane o Bts były ostatnio aktualizowane...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Moc nadajników

Post autor: wojteks »

Przed chwilą normalnie mapa działała, zoom też działał i dla każdej stacji można było rozwinąć parametry.
Nie pomagam na PW!
Asumpt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-04-05, 20:00

Re: Moc nadajników

Post autor: Asumpt »

OK, coś zaczęło pokazywać na mapie.
A może zadam inne pytanie, ktoś twierdzi, że mój iPhone logowała się w danym dniu do stacji BTS przy ul, Śląska 32.
I twierdzi, że musiałem być na ul. Śląskiej, ja twierdzę, że stacja BTS ma zasięg +/- około 1km, (nie patrząc, że to jest gęsta zabudowa) maszt stoi na wysokości około 20 m. To skąd on wie, że ja byłem na ul. Śląskiej, a nie na wyzwolenia?
Dla tego interesuje mnie kołowy wykres zasięgu stacji (oczywiści teoretyczny).
Asumpt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-04-05, 20:00

Re: Moc nadajników

Post autor: Asumpt »

OK, mam takie informacje: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 45&zoom=15

Szczecin, Zachodniopomorskie
ul. Mazurska 32 - dach kamienicy
Orange ID: 1226 (N!)
GSM900 LTE1800 LTE2100 UMTS2100 UMTS900 Szczegóły...
GPS: 53,434722,14,548056)

a jak rozwinę szczegóły , to czarna .... magia.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Moc nadajników

Post autor: wojteks »

Wykres kołowy? zapomnij. Na androidzie prosto można logować do której stacji było się podłączonym. Na iphone jakichś kodów serwisowych trzeba używać żeby sprawdzić z jaką stacją bazową ma się połączenie.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Moc nadajników

Post autor: key »

Asumpt pisze:I twierdzi, że musiałem być na ul. Śląskiej, ja twierdzę, że stacja BTS ma zasięg +/- około 1km, (nie patrząc, że to jest gęsta zabudowa) maszt stoi na wysokości około 20 m. To skąd on wie, że ja byłem na ul. Śląskiej, a nie na wyzwolenia?
To ze byles zalogowany do stacji nie znaczy ze byles blisko niej - w.g. specyfikcji, stacje bazowe LTE nadaja z do 40W na sektor; efektywny zasieg jest do okolo 20 km (przy odpowiednich warunkach).
Nie pomagam na PW.
duke
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 170
Rejestracja: 2020-01-10, 17:21

Re: Moc nadajników

Post autor: duke »

Przy sprzyjających warunkach można załapać zasięg znacznie dalej... mój rekord to ok 50km w linii prostej
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Moc nadajników

Post autor: wojteks »

Stojąc na górce da się "zobaczyć" dalekie stacje bazowe jednak zalogowanie do nich nie powinno być możliwe. Fale radiowe biegną tylko z prędkością światła więc fizyki i technologii się nie przeskoczy.

Kiedyś nad morzem były stacje bazowe GSM (a może i ciągle są) które miały zmienione parametry pracy i kosztem mniejszej ilości użytkowników działały około 70km w kierunku morza.
Nie pomagam na PW!
%$$

Re: Moc nadajników

Post autor: %$$ »

Moc każdej stacji jest dynamiczna i to w rozróżnieniu na anteny, czyli sektory podświetlane przez anteny. Nadajniki mogą pracować nawet z mocą 10W na wylocie a i mogą też z mocą 150W, wszystko zależne od ilości użytkowników w danym sektorze, chodzi o oszczędzanie energii i żywotności stacji bazowej bo po co ma nadawać pełną moca gdy w nocy do stacji podłączonych jest 20-30-50 telefonów które "śpią" a w dalszych rejonach objętych zasięgiem nie ma ani jednego telefonu?

PS. Ciekawostka:
W Polsce dopuszczone promieniowanie elektromagnetyczne na m/2 to 0.1W. Tymczasem tacy jak Francja czy Niemcy mają 4.5W/m2.
No i dlatego w Polonii mamy tyle stacji i takie zagęszczenie, wszak obsiać zasięgiem caly kraj przy 0.1W/m2 wymaga znacznie większej ilości stacji co przekłada się na ilość koncesji, pozwoleń i opłat. Polska to Polska, zawsze była dnem, pod każdym względem... dlatego u nas w Tatrach głebokich ciężko znaleźć zasięg a w Alpach ciężko znaleźć miejsce bez zasięgu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Moc nadajników

Post autor: matek451 »

Nie kompromituj się w kolejnym temacie, od 01.01.2020 w Polsce obowiązuja nowe normy PEM, zostały podniesione do tych obowiązujących w Europie https://www.purepc.pl/polska-normy-prom ... 00x-wyzsze
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Moc nadajników

Post autor: Mig25 »

No faktycznie się skompromitował , nie wiedząc ,że się to zmieniło.... Możesz zmienić jakoś ton dyskusji , a nie wszystkich od razu sprowadzać do parteru ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Moc nadajników

Post autor: wojteks »

Stacje bazowe nie pracują z mocą 150W bo to nie ma sensu, 10-20W to max bo co z tego że daleki terminal usłyszy stację bazową jak łączność musi działać w 2 strony.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Moc nadajników

Post autor: matek451 »

@Mig25 to fachowe forum i jak się nie ma wiedzy to się pyta i uczy od innych a nie wypisuje swoje mądrości, kolega w kolejnym temacie popisuje się takimi więc jako recydywistę spotyka go zasłużona nagroda.
Polska w jego opowieściach dziwnej treści i nasi operatorzy to wg. niego zaścianek Europy, tylko jakoś dowodów na poparcie nie pokazuje a jak już to wali jak z normami PEM. Skoro tak dobrze jet na zachodzie to niech tam przeniesie firmę i te prawie 120 pre-paidow z Plusa bo takie karty ma w firmie z RWK. Zobaczy na własnej skórze jak wygladaja tam oferty pre-paid i ile się za nie płaci.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Moc nadajników

Post autor: Mig25 »

Ale nie Ty jesteś tu od wymierzania kar. Jeszcze raz Cię proszę , przeczytaj netykietę forum i się do niej stosuj .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Moc nadajników

Post autor: matek451 »

Ja nie zamierzam nikogo karać ale jak ktoś wypisuje nieprawdę na dodatek z całkowitą premedytacją bo nie sprawdził jakie sa fakty a do tego dorabia jakies na tej podstawie teorie to nie widzę nic zdrożnego aby mu prz....ć. Niech się cieszy że tylko słownie bo za to co napisał na temat Polski dał bym mu chętnie w ryj.
Netykieta przestaje obowiązywać gdy ktoś pisze, cytuję jego słowa " Polska to Polska, zawsze była dnem, pod każdym względem..". Mnie poprawność polityczna nie obchodzi, po męsku daję odpór takim osobnikom.
%$$

Re: Moc nadajników

Post autor: %$$ »

Pojął, spoko, plamę dał, nie czyta, nie czytał i ... czytać już nie będzie, za stary na to, zwłaszcza na wyszukiwanie prawdy w necie, wszak masa portali żyje dzięki kitom i mitom dlatego jużżżż dawwnooooo odpuściłem. No dobra, zwracam honor, niech sobie będzie i u nas PEM jak w EU bo i tak zasięg jaki był taki jest dalej.
ODPOWIEDZ