[realme] Przestał działać slot sim1

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
izyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2012-03-06, 19:27
Lokalizacja: slaskie

[realme] Przestał działać slot sim1

Post autor: izyk »

Realme 7 5g, Android 11
Użytkuję dwie karty sim od jednego operatora. Wszystko wcześniej działało prawidłowo. Obie karty logowały się do dokładnie tego samego btsa.
Ostatnio miałem problem z wysłaniem smsa. Okazało się, że sim w slocie 1 działa w roamingu, transmisja komórkowa działa prawidłowo ale nie mogę wykonywać połączeń telefonicznych. Próba recznego wyboru operatora kończyła się komunikatem usługa niedostępna. Później było coraz gorzej. Jak nie wykonywałem transmisji danych to traciło zasięg, pojawiał się X i konieczne było zresetowanie połaczenia (tryb samolotowy). Obecnie slot 1 nie łączy się z żadną siecią. Permanentny X.
Uszkodzenie karty sim wykluczam. Zamieniłem karty i to samo. Slot 1 nie działa. Próbowałem wkładać tylko jedną kartę. Slot 1 nie działa, slot 2 działa.
Z telefonem nie robiłem nic co mogłoby wpłynąć na działanie. Żadnych nowych aplikacji. Aktualizacja do androida 11 nie pomogła.
Nie wiem czy to problem sprzetowy. Z tego co wiem to dual sim korzysta z tej samej anteny.
Dodam, że karta sim jest wykrywana tylko nie łączy się z siecią. Pojawia się brak usługi.
Dodaję screenshoty z Network Cell Info.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Oddawać telefon na gwarancję?

download/file.php?mode=view&id=27760
download/file.php?mode=view&id=27761
download/file.php?mode=view&id=27762
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [realme] Przestał działać slot sim1

Post autor: wojteks »

Pozostaje serwis. Skoro karty SIM sprawne to jakby przez internet więcej się nie naprawi.
Nie pomagam na PW!
izyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2012-03-06, 19:27
Lokalizacja: slaskie

Re: [realme] Przestał działać slot sim1

Post autor: izyk »

Pytam bo może ktoś z czymś takim się spotkał i może wskaże, że to może być problem programowy.
Próbować twardy reset urządzenia?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [realme] Przestał działać slot sim1

Post autor: wojteks »

Reset zawsze możesz zrobić.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ