Wyłączenie 3G w T-Mobile

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Wyłączenie 3G w T-Mobile

Post autor: piotrzet »

Jak wiadomo T-Mobile zaczyna wyłączać 3G w paśmie 900 MHz, a co za tym idzie jest to całkowite wyłączenie sieci 3G w T-Mobile. Na pierwszy ognień idą powiaty ostrowiecki, starachowicki i opatowski w województwie świętokrzyskim.

Co myślicie o tym ruchu? Macie telefon z VoLTE działającym? Pewno za jakiś czas ten ruch będzie także w sieciach Orange i Play chociaż nie ukrywam, myślałem że Play będzie pierwszy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wyłączenie 3G w T-Mobile

Post autor: wojteks »

Jakoś mnie to nie dziwi, do 2023 mają wyłączyć całkowicie 3G 900 (2100 już wyłączyli w ubiegłym roku).

Taki urok postępu w telekomunikacji i braku aukcji na pasma dedykowane do 5G (szczególnie 3.6GHz).
Nie pomagam na PW!
Pan K
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-11-13, 14:15

Re: Wyłączenie 3G w T-Mobile

Post autor: Pan K »

No właśnie, ja ostatnio na maszcie Orange z którego korzystam w BTS Search zobaczyłem LTE 900. I teraz się zastanawiam czy to początek uruchamiania przez Orange na tym pasmie LTE, czy o co cho...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wyłączenie 3G w T-Mobile

Post autor: wojteks »

Zobaczymy za jakiś czas. Pasmo 3G 900 było wspólne z TM a TM wyłącza 3G 900MHz i zaczyna ten proces od świętokrzyskiego.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wyłączenie 3G w T-Mobile

Post autor: piotrzet »

Pan K pisze:No właśnie, ja ostatnio na maszcie Orange z którego korzystam w BTS Search zobaczyłem LTE 900. I teraz się zastanawiam czy to początek uruchamiania przez Orange na tym pasmie LTE, czy o co cho...
A w jakim mieście?
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 184
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: Wyłączenie 3G w T-Mobile

Post autor: G.Moore »

Na trudne, słabo zurbanizowane tereny to byłoby piękne - LTE 800, LTE 900, 5G 700 i zagregowane wszystko. Tylko tak, żeby każdy operator miał te min. 10MHz szerokości.
Pan K
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-11-13, 14:15

Re: Wyłączenie 3G w T-Mobile

Post autor: Pan K »

piotrzet pisze:
Pan K pisze:No właśnie, ja ostatnio na maszcie Orange z którego korzystam w BTS Search zobaczyłem LTE 900. I teraz się zastanawiam czy to początek uruchamiania przez Orange na tym pasmie LTE, czy o co cho...
A w jakim mieście?
Grądy - gm. Orzysz, Orange ID: 2010. Maszt z którym się łączę koszystając z netu na działce. Sprawdzałem też okolicę i np. na maszcie Tuchlin - gm. Orzysz, ID: 5135 też pojawiło się LTE900. Może to kwestia chwili i odpalą LTE na tej częstotliwości.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wyłączenie 3G w T-Mobile

Post autor: piotrzet »

Myślałem, że w świętkorzyskim gdzieś. Myślę, że to jeszcze kwestia czasu zanim odpalą u ciebie.
Pan K
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-11-13, 14:15

Re: Wyłączenie 3G w T-Mobile

Post autor: Pan K »

piotrzet pisze:Myślałem, że w świętkorzyskim gdzieś. Myślę, że to jeszcze kwestia czasu zanim odpalą u ciebie.
Zapewne kwestia czasu, ale coś się dzieje w tym temacie :) zobaczymy co czas przyniesie.
ODPOWIEDZ